درخواست ۷ هزار میلیارد تومانی شهرداری از دولت

30436 635 فقط خبر

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از درخواست ۷ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران از دولت خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، ابوالفضل فلاح معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: یک سال است که توانسته ایم به شهرداری تهران خدمت کنیم. اولین اقدام در این زمینه اصلاح ساختار مالی شهرداری تهران بود و در این راستا خزانه واحد شهرداری تشکیل شد. این موضوع در سال های اخیر تصویب شده اما اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه تمام قبوض درآمدی مربوط به خزانه است، افزود: اگر درآمد عمومی باشد در خزانه باقی می ماند و اگر درآمد خصوصی باشد به سازمان ها برگردانده می شود. اولین مزیت این شغل شفافیت و کسب درآمد استثنایی است.

معاون شهردار تهران ادامه داد: گام دوم از اسفند ماه پرداخت متمرکز حقوق است که همه زیر مجموعه های شهرداری را شامل می شود. اکنون مشخص است که ساختار حقوق و پرداخت چیست.

وی با اشاره به اینکه از این مکان صرفه جویی قابل توجهی صورت گرفته است، گفت: برآوردها نشان می دهد که تاکنون بیش از 300 میلیارد تومان صرفه جویی شده است.

فلاح یکی از مزایای پرداخت دستمزد را این است که در سال های اخیر برخی شرکت ها کسورات قانونی مانند بیمه تامین اجتماعی و مالیات را پرداخت نکرده اند و با انباشت بدهی در این حوزه مواجه بوده ایم. وی یادآور شد: گام بعدی در حوزه مالی اعطای حواله الکترونیکی به منظور نظارت بر پرداخت تعهدات به طرف مقابل است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد واحد مدیریت بدهی در شهرداری تهران از دیگر اقداماتی بود که در این مدت انجام شد، خاطرنشان کرد: وی تاکید کرد: در گذشته این واحد به صورت روان وجود نداشت، درخواست ها و تعهدات ما به صورت متمرکز در شهرداری رصد نمی شد و اکنون در حال تهیه سامانه ای هستیم تا درخواست ها و تعهدات به روز رصد شود.

  زلنسکی: ما به یک چارلی چاپلین جدید در جنگ با روسیه نیاز داریم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید