دراگان اسکوچیچ: تنها ترس من کروناست/ بیا با کرواسی گریه کنیم! گریان! – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، تیم ملی فوتبال ایران پنجشنبه گذشته در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر به مصاف تیم عراق رفت و با یک گل مهدی طارمی را شکست داد. ایران با این برد صعود زودهنگام به جام جهانی را تجربه کرد.

دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات که پس از نتایج ضعیف مارک ویلموتس روی نیمکت تیم ملی ایران نشسته بود در این تیم عملکردی استثنایی از خود به نمایش گذاشت و در 13 بازی با ایران 13 برد و تساوی کسب کرد تا ششمین قهرمانی ایران در جام جهانی تضمین شود. به آرامی

اسکوچیچ به حساسیت دیدار مقابل عراق که منجر به صعود ایران شد، در گفت وگویی گفت: این بازی چیزی شبیه بازی کرواسی و صربستان است. این دیدار برای ایرانی ها بسیار مهم بود. از کاری که برای تیم ملی ایران انجام دادم خوشحالم و افتخار می کنم.

وی ادامه داد: بازی مقابل هواداران ایرانی استثنایی بود. می‌توانست قانع‌کننده‌تر هم باشد، اما ما بعد از بازی خیلی خوب جشن گرفتیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: تنها چیزی که الان از آن می ترسم کرونا است. دیروز (پنجشنبه) با امنیت باز به سراغش رفتیم!

اسکوچیچ درباره 13 برد و یک تساوی با تیم ملی ایران گفت: تقریبا عالی است اما مشکلات زیادی وجود داشت. ما تحت مسابقات پرتنش زیادی قرار داشتیم. در قسمت اول (مرحله دوم مقدماتی جام جهانی) اجازه نداشتیم حتی یک امتیاز از دست بدهیم. اکنون به دلیل پروتکل های بهداشتی شرایط بسیار سخت شده است. افتخار می کنم که به همه چیز رسیده ایم. به بازیکنان و کادر فنی تبریک می گویم.

  بارسلونا به مدافع چلسی اطمینان داد

سرمربی تیم ملی ایران با اشاره به تعطیلات و شادی مردم پس از صعود به جام جهانی، یادآور شد: خوشحالی و خوشحالی بسیار بود. دیروز از سراسر ایران فیلم برایم فرستادند. دیدن این همه شادی خوب بود. خوشحالم که ایران را خوشحال کردیم. ایران یک کشور فوتبالی است و این برای مردم اینجا معنی زیادی دارد.

اسکوچیچ درباره دلایل موفقیتش در تیم ملی ایران نیز خاطرنشان کرد: به عنوان مربی به بلوغ رسیدم و روی خودم زحمت کشیدم. من تیم و ذهنیت – فوتبال ایران – را هم می شناختم، بنابراین وقتی هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفتم، خیلی به من کمک کردند.

وی در گفتگو با سایت کرواسی hrt درباره سومین صعود ایران به جام جهانی گفت: باید به خوبی آماده شویم. در برخی از موقعیت‌ها ما کاستی‌ها و کاستی‌های خاصی داریم و در برخی دیگر حتی در مقیاس جهانی واقعاً قوی هستیم. ما مهاجمان درجه یک جهانی داریم. فکر می کنم در جام جهانی قطر می توانیم کارهای خوبی انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از سوالاتی که بارها از اسکوچیچ پرسیده شده، مسئله تقابل احتمالی او با تیم ملی کرواسی در جام جهانی است. اسکوچیچ پس از صعود تیم ملی ایران به جام جهانی به این سوال پاسخ داد: همه در این باره از من سوال می پرسند. من نمی دانم چگونه از نظر احساسی رفتار کنم. حتما داره گریه میکنه

اسکوچیچ در پایان گفت: این یک تجربه و وسوسه عالی خواهد بود. ببینیم قرعه کشی چی میشه

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

  اخبار مهم در مورد قانون طبقه بندی معلمان 1401/01/09 صدور عنوان کمک معلم با 45 درصد افزایش - اندیشه معاصر

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257864

دیدگاهتان را بنویسید