دختر متحد پوتین پس از انفجار خودروی وی کشته شد

دختر متحد پوتین پس از انفجار خودروی وی کشته شد

من گزارش میدم اعتدالبه گزارش راشا تودی، این حادثه حوالی ساعت 21:35 به وقت محلی در بزرگراهی در 20 کیلومتری غرب مسکو رخ داد. تصاویر و فیلم های منتشر شده نشان می دهد که انفجار درست در وسط بزرگراه رخ داده و اجزای منفجر شده در اطراف پراکنده شده اند. این خودروی منهدم شده که به طور کامل آتش گرفت سپس به حصار سقوط کرد.

به گفته اورژانس، تنها یک نفر در خودرو بود که بلافاصله پس از انفجار جان باخت. گزارش های اولیه حاکی از آن بود که احتمالاً یک بمب دست ساز علت این انفجار بوده است، اما بازرسان هنوز علت انفجار یا انگیزه احتمالی آن را تایید نکرده اند.

اوایل عصر روز شنبه، الکساندر دوگین در جشنواره ای درباره «سنت و تاریخ» سخنرانی کرد و دخترش نیز به عنوان مهمان حضور داشت. برخی گزارش‌های تایید نشده حاکی از آن است که دوگین در ابتدا قصد داشت جشنواره را با دخترش ترک کند، اما بعداً تصمیم گرفت یک ماشین جداگانه بگیرد و به این ترتیب ماشین خود را به دخترش داریا داد.

داریا دوگینا، مفسر سیاسی، دختر پروفسور الکساندر دوگین بود. فیلسوفی که به خاطر دیدگاه های ضدغربی و «نئواوراسیایی» شهرت دارد. در طول دهه گذشته، رسانه های غربی بارها از الکساندر دوگین به عنوان یکی از نیروهای محرکه سیاست خارجی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه یاد کرده اند. همین چند ماه پیش، CBS او را «نظریه پرداز راست افراطی پشت ایده های پوتین» خواند، در حالی که واشنگتن پست او را «نویسنده راست افراطی مرموز شکل دهنده ایده های روسی پوتین» خواند.

  قیمت طلا امروز 16 دی 1400 + جدول - اندیشه معاصر

همچنین دیلی میل از داریا دوگینا به عنوان «یکی از طراحان جنگ روسیه و اوکراین» یاد کرد و نوشت که هدف این حمله ظاهراً پدر داریا بوده است.

این روزنامه ادامه داد: خودروی داریا دوگینا، یک ملی‌گرای ممنوعه روسی که پدر 60 ساله‌اش فاشیست بدنام به نام مغز متفکر پوتین است، در بزرگراهی نزدیک بولشه ویازیومی منفجر شد و داریا، که تنها مسافر، فوت کرد.»

دنیس پوشیلین، رهبر جمهوری خلق دونتسک، “تروریست های اوکراینی” را متهم به انفجار خودروی دختر دوگین کرد.

وی در تلگرام نوشت: تروریست های رژیم اوکراین قصد کشتن الکساندر دوگین را داشتند که دخترش در خودرو بود و جان باخت. روحش شاد. او یک دختر روسی به تمام معنا بود.

الکساندر دوگین همچنین یکی از حامیان اصلی ولادیمیر پوتین است که به اصطلاح “نوروورسیا” (روسیه جدید) جان تازه ای بخشید. اصطلاحی که پوتین برای توجیه الحاق کریمه به روسیه در سال 2014 استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید