دخالت کشورهای خارجی راه حل مشکلات منطقه نیست

رئيس جمهور:

42528 563 فقط خبر

سید ابراهیم رئیسی گفت: مسئله امنیت در آسیا باید داخلی باشد و دخالت کشورها و نیروهای خارجی در این منطقه راه حل مشکل نیست بلکه مشکلی است که بر مشکلات می افزاید.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا حجت الاسلام والمسلمین اسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در ششمین اجلاس سران کشورهای عضو کنفرانس همکاری ها و اقدامات اعتمادساز در آسیا به قزاقستان سفر کرده است. SICA)، عصر امروز (پنجشنبه) به کشور بازگشت.

رئیسی در سخنانی در فرودگاه مهرآباد با اشاره به اینکه سیکا سازوکار مهمی برای همگرایی، همکاری و امنیت قاره آسیا است، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش کرده است به همکاری های منطقه ای و سیاست های همسایگی و همکاری با قاره آسیا توجه کند. سازمان های منطقه ای و فرامنطقه ای سیکا یکی از آن گروه هایی است که جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا همکاری خود را با آن آغاز کرد.

وی افزود: در این دیدار علاوه بر تبیین شرایط منطقه و نیازهایی که امروز کشورهای منطقه باید داشته باشند، تجربه چهار دهه جمهوری اسلامی ایران را بیان کردیم. بر اساس تجربه جمهوری اسلامی، مسئله امنیت در آسیا باید داخلی باشد و دخالت کشورها و نیروهای خارجی در این منطقه راه حل مشکل نیست، بلکه مشکلی است که بر مشکلات می افزاید.

رئیس جمهور با اشاره به توافق بر سر لغو روادید 14 روزه فعالان اقتصادی ایران و قزاقستان گفت: روابط خوبی را با قزاقستان آغاز کردیم و همکاری های دو کشور توسعه یافت و در جلساتی که با مقامات قزاقستان داشتیم، در مورد توسعه روابط اقتصادی و تجاری صحبت کردیم و بر آن تاکید شد و در گام نخست پیش بینی می شود میزان همکاری های اقتصادی و حجم مبادلات تجاری با قزاقستان به 3 میلیارد دلار برسد.

  خبر مهم آیا رتبه بندی معلمان شامل شهریه می شود؟ (16/1/1401) - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید