دانشگاه ها قدرتمندترین بازوی دولت برای حل مشکلات کشور هستند

1087676 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مسعود گنجی در حاشیه بازدید از دانشگاه های خراسان رضوی با بیان اینکه دانشگاه قطب عقلانیت جامعه محسوب می شود و انتظار می رود در متن جامعه حضوری پررنگ داشته باشد، خاطرنشان کرد: یافتن راه حل برای مشکلات جامعه ابتدا باید از طریق نخبگان جامعه باشد و از آنجایی که دانشگاه ها محل نخبه گرایی به حساب می آیند، انتظارات جامعه از مراکز تحقیقاتی بالاست و به درستی.

وی در ادامه تربیت نیروی انسانی موثر و متعهد را از وظایف دانشگاه ها برشمرد و افزود: در عصری که رقابت جهانی در عرصه های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شتاب گرفته است، تقویت آموزش و ارتقای آن ضروری است. تحقیقات علمی، تبادل و تجارب علمی با مراکز آموزشی داخل و خارج، می‌توانیم مرزهای رشد و توسعه را گسترش دهیم تا بار دیگر جایگاه ایران و جهان اسلام را در جهان ارتقا دهیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به اینکه وحدت و همدلی زمینه ساز پیشرفت دانشگاه هاست، گفت: لازم است کارکنان مراکز علمی با اقناع جوانان و تقویت باورهای آنان مسیر پیشرفت را تسریع بخشند.

گنجی انقلابی بودن مدیران را در دولت سیزدهم یک اصل دانست و افزود: مسئولان و به ویژه روسای دانشگاه ها به عنوان بازوی توانمند با نگاه انقلابی و حرکت جهادی می توانند دولت را در تحقق اهداف تعیین شده و رفع مشکلات سیاسی، فرهنگی و یاری کنند. مسائل اجتماعی و حتی نقش اقتصادی دارند.

انتهای پیام/

  حمله هکرها به سایت های مسافرتی صهیونیستی

دیدگاهتان را بنویسید