دانشگاه آزاد قم باید در طراحی و تولید علوم انسانی پیشرو باشد

بنیانگذاران:

30725 935 فقط خبر

مشاور و دستیار فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: دانشگاه آزاد قم باید در ایده و طرح تولید علوم انسانی در بین واحدهای دانشگاهی پیشگام باشد و به برج هدایتی برای تنویر محیط زیست تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار آنا قم، حسن بنیانیان مشاور و دستیار فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در قم با اشاره به ظرفیت علمی بالای حوزه های علمیه اظهار داشت: انتظار می رود که این ظرفیت علمی باشد. دانشگاه آزاد قم پیشرو دانشگاه ها باشد کشور باید در ایده، طراحی و تولید علوم انسانی آزاد باشد.

بنیانیان افزود: انتظار داریم واحد دانشگاهی قم نقش مهمی ایفا کند. بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی قم باید به یک برج هدایت تبدیل شود تا آسیب های جامعه وارد دانشگاه شود و برای آن چاره اندیشی کند.

وی گفت: با توجه به اظهارات ریاست دانشگاه در خصوص موضوع حجاب و عفاف، در نظر داریم در دانشگاه آزاد اسلامی رویکرد فرهنگی به آموزش و پیشرفت علمی ایجاد کنیم و فضای آموزشی و آموزشی برای حضور سازنده مردان و مردان ایجاد کنیم. زنان. انتظار می رود معاونت های آموزشی، پژوهشی، مالی و اداری در خدمت تحول فرهنگی و این رویکرد آموزشی باشند.

مشاور و دستیار فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری چه الزاماتی از استاد دانشگاه دارند؟ وی بیان کرد: برای رسیدن به این هدف باید شناخت دقیق تری از فرهنگ، نیازهای پژوهشی راهبردی کشور، تغییرات مورد نیاز درون دانشگاهی و تغییر در نگرش و رفتار دانشکده وجود داشته باشد.

  چالش های ذهنی که مانع تصمیم گیری های بزرگ می شوند - تفکر مدرن

وی ادامه داد: دانشگاه نباید از مشکلات جامعه جدا شود. بنابراین معلمان و جامعه دانشگاهی باید با ایجاد سازوکار مناسب تلاش کنند دانشگاه را درگیر معضلات اجتماعی کنند. بنابراین همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند، فعالیت فرهنگیان با محور مسائل عمومی به ویژه در علوم انسانی اسلامی، امری بسیار حیاتی است.

دانشگاه آزاد قم باید در طراحی و تولید علوم انسانی پیشرو باشد

بنیانیان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی هدف خودکفایی اقتصادی، بهره وری و کارآمدی را در درون خود دنبال می کند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در فرمایش خود تاکید کردند که به تقویت دانشگاه آزاد اسلامی اهتمام داشته باشند و این بدان معناست که فردی فارغ التحصیل شود. دانشگاه آزاد اسلامی و با افتخار می گویم که فارغ التحصیل دانشگاه آزاد قم هستم. لذا به برکت توسعه ای که صورت گرفته است انتظار داریم دانشگاه آزاد اسلامی قم نقش مهمی را ایفا کند.

وی درباره مفهوم فرهنگ گفت: درک مفهوم فرهنگ در بین نخبگان کمرنگ است و مقام معظم رهبری از این کم فهمی فرهنگ لطمه زیادی می بینند و در این زمینه بیانات زیادی دارند و سعی کرده اند اعضا را قانع کنند. شورای انقلاب فرهنگی با مفهوم واقعی فرهنگ

مشاور و دستیار امور فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در طرح مهندسی فرهنگی، فرهنگ به عنوان نظامی از باورها و ذخایر اساسی، ارزش ها و آداب، الگوهای رفتاری، نمادها و مصنوعات تعریف شده است. بنابراین فرهنگ در همه جوامع وجود دارد که دارای چهار عنصر کلیدی است: باورها ارزش ها، الگوهای رفتاری، نمادها و مصنوعات.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه فرهنگ، ادراکات، رفتارها و روابط جامعه را هدایت و شکل می دهد و هویت آن را ایجاد می کند، افزود: باید از ابزارهای فرهنگی برای نزدیک شدن باورهای مردم به اسلام استفاده کنیم.

  یک کشته و 6 نفر دیگر در بوق پژو و سمند - تفکر مدرن

با بیان اینکه از منظر مقام معظم رهبری مشکل فرهنگ نخبگان است که برداشت نخبگان از فرهنگ ناقص است و به گفته ایشان فرهنگ همه جا هواست، افزود: ترویج فرهنگ راهبرد اصلی است. جمهوری اسلامی ایران، لذا در قانون اساسی چند اصل مرتبط با این مأموریت وجود دارد.

وی به ارزش ها و اعتقادات فرهنگی به عنوان دومین عامل اقتدار جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: اقتدار ما به موشک هایمان نیست. اقتدار ما به افراد پشت موشک گره خورده است، بنابراین این اعتقادات مردم است که برای ما اقتدار ایجاد کرده است.

بانیانیان ترویج فرهنگ را عامل تسریع در پیشرفت جامعه عنوان کرد. بنابراین بخش مهمی از مشکلات اقتصادی ما فرهنگی است، افزود: اگر تمدن اسلامی را در جامعه می‌خواهیم، ​​مقدمه شکل‌گیری تمدن اسلامی فرهنگ اسلامی است، بیایید الگوها و نمادهای رفتاری خود را بسازیم، این الگوها و نمادهای رفتاری ما در روابط اقتصادی، سیاسی و زندگی و روابط اجتماعی خود از مبانی دینی نشأت می گیریم، اگر موضوعیت پیدا کند، می توان گفت فرهنگ اسلامی شکل می گیرد، بنابراین محصول فرهنگ اسلامی، تمدن اسلامی می شود.

وی بیان کرد: زمانی که اعتکاف دانشگاه در ایجاد صداقت و صلابت در دانشجو ارزش بیشتری پیدا می کند و اعتکاف باید دانشجو را به سمت تصمیم گیری های کلان زندگی اش سوق دهد تا دین.

دانشگاه آزاد قم باید در طراحی و تولید علوم انسانی پیشرو باشد

در ابتدای این نشست حجت الاسلام حسن خیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم نیز در خصوص نقش معلمان در ترویج فرهنگ در بین دانشجویان و نقش محوری مدیریت کلاس درس توسط اساتید دانشگاه مطالبی را بیان کرد.

  غذاها و داروهایی که در کنار هم چاقو و پنیر هستند - تفکر مدرن

انتهای پیام/4062/

دیدگاهتان را بنویسید