دانشگاه آزاد را نباید در ردیف موسسات غیرانتفاعی نوظهور قرار دهیم

1086302 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از دامگان، مهدی منصوری در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی در دامگان با اشاره به چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و ایجاد رویداد عصر امید: بحمدالله واحدهای استان سمنان در حال رشد هستند متعادل است و واحدهای استان بسیار به هم نزدیک هستند. واحد دامگان یکی از واحدهای منعطف و آینده دار استان سمنان است که دستاوردهای آن در این نمایشگاه خوش درخشید و این مهم بیش از هر چیز به لطف خداوند متعال و تلاش و کوشش همکاران محقق شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با انتقاد از عملکرد وزارت علوم از سال های اخیر تا کنون تصریح کرد: امیدواریم با پذیرش دانشگاه های دولتی شاهد حمایت بیشتر شورای اسلامی و دولت فعلی از دانشگاه آزاد اسلامی باشیم. به دانشجویان پرداخت می شود، این یک بی عدالتی بود.

منصوری ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی که توسط نظام و مقام معظم رهبری تأسیس شد، امیدی بود برای هجوم داوطلبان آموزش عالی در کشور و به تنهایی بار 40 درصد آموزش عالی کشور را به دوش می کشید. ، هرگز نباید در ردیف مؤسسات غیرانتفاعی نوظهور قرار گیرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: دانشگاهی با حمایت 40 درصدی ظرفیت آموزش عالی کشور بدون یک ریال کمک دولتی و سود از بودجه نفت، این افتخار متعلق به ملت ایران است چرا که این دانشگاه خواستار حمایت مردم شد. تمام قد دانشگاه از نماینده مردم در شورای اسلامی کاملا درست است.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان کاهش دانشجو را نتیجه سیاست غلط مسئولان وزارت علوم دانست و تاکید کرد: کاهش دانشجو نتیجه سیاست غلطی است که انجام شد. مدت ها پیش گرفته شده و ما تاوان این سیاست های غلط گذشته را می پردازیم و البته نیازمند حمایت همه جانبه هستیم. باز هم با جدیت از این چالش عبور کرده و از توانمندی اندیشمندان دانشگاه آزاد اسلامی بهره خواهیم برد.

  استراتژی تعریف شده وزارت دفاع تعامل همه جانبه و هم افزایی با همه سازمان های نیروهای مسلح است.

منصوری با اشاره به بازدید معاون وزیر علوم از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان گفت: وی در این بازدید بسیار تحت تاثیر زیرساخت های خوب دانشگاه آزاد اسلامی در استان قرار گرفت و گزارش خوبی ارائه کرد. به وزارت علوم

وی ادامه داد: در بحث جذب دانشجوی غیرایرانی، وزارت علوم با موانع سختی برای دانشگاه آزاد اسلامی مواجه است و از 60 واحدی که قبلا می توانستند دانشجو بپذیرند، اکنون به 30 واحد کاهش یافته است و ما نیز هستیم. حل مشکلات این 30 بلوک، از ظرفیت نمایندگان مردم برای حل این مشکل استفاده می کنیم، با توجه به حمایت های دولت هنوز هم وزارتخانه هایی در بدنه هستند که می توانند با کمک مجلس بر این مشکلات فائق آیند.

رئیس دانشگاه آزاد سمنان با اعلام خبر خوش برای دانشگاه آزاد دامگان توسط دکتر طهرانچی در شورای دانشگاه تبریز گفت: رشته پزشکی رادیواکتیو و رشته بهداشت عمومی به تایید وزارت بهداشت رسیده است.

منصوری گفت: توقع ما از واحد دامگان به دلیل کیفیت و ظرفیت بالاست. در بحث دانشکده بهداشت و پالایشگاه داروهای گیاهی نیز انتظار داریم با جدیت پیگیری شود و به نتیجه برسد و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز پتانسیل این واحد دانشگاهی را برجسته کرد.در گروه گیاهان دارویی گیاه دارویی، دانشکده داروسازی و زمین کشاورزی و با توجه به رشته پزشکی در شاهرود، دامپزشکی در گرمسار، زنجیره تولید گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در استان ایجاد شود.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید