دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با 61 هزار دانشجو بزرگترین سازمان آموزش عالی شرق کشور است.

1086248 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، محسن مرادی صبح چهارشنبه در افتتاحیه سمینار «خلاقیت و نوآوری در آموزش مدیریت» که در دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد. با حضور معاونان و روسای نیروی انتظامی استان خراسان رضوی با بیان اینکه دانشگاه آزاد مشهد بیش از 30 هزار دانشجو و 480 کادر آموزشی دارد، گفت: تنها این دانشگاه به تعداد دانشگاه های دولتی و علوم پزشکی کشور دانشجو دارد. دانشگاه های فردوسی مشهد. تعدادی از دانشکده های ما نسبت به برخی از استان های دانشگاه آزاد تعداد هیئت علمی بیشتری دارند، مثلاً دانشکده علوم پایه 8000 دانشجو و حدود 120 هیئت علمی دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در طول چهار دهه فعالیت خود بیش از 129 هزار فارغ التحصیل دارد

وی با اشاره به افتخارات و دستاوردهای این دانشگاه گفت: ده نفر از بهترین دانشمندان جهان که جزو دو درصد دانشمندان برتر دنیا هستند در این دانشگاه مشغول به کار هستند. ما دومین دانشگاه در شاخص های رتبه بندی سطح واحد دانشگاه آزاد در کشور هستیم. دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در طول چهار دهه فعالیت خود در کشور بیش از 129000 فارغ التحصیل دارد که در جامعه ایرانی و بین المللی نقش آفرینی می کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به نقش دانشگاه آزاد در توسعه کشور افزود: بیش از 65 درصد از مدیران کشور فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی هستند. از سه میلیون دانشجوی کشور، یک میلیون و 200 هزار نفر در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند. دانشگاه آزاد بیش از 43 درصد از حجم کار آموزش عالی کشور را بر عهده دارد. ما در بیش از 400 شهر در سراسر کشور واحدها و مراکز دانشگاهی داریم. به همین دلیل کمتر کسی است که نقش دانشگاه آزاد را در پیشرفت کشور نداند.

  حال حافظ امروز 2 بهمن 1400 دارم / بتی که گلی گرد از سایه بان ارغوانی دارد - اندیشه معاصر

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با 17 واحد و مرکز دانشگاهی، 800 هیات علمی و 61 هزار دانشجو بزرگترین سازمان آموزش عالی شرق کشور است، افزود: در سطح استان نزدیک به 40 درصد متقاضیان آموزش عالی هستند. آموزش و پرورش در دانشگاه آزاد آموزش می بیند در سطح استان 2100 کارمند داریم که 800 نفر معلم هستند. ما بزرگترین سازمان آموزش عالی در شرق کشور هستیم. دانشگاه آزاد اسلامی در فضای رقابتی امروز به لطف مدیران توانمند در مدیران برتر و دلسوز استان و مشهد حضوری فعال دارد.

مرادی با اشاره به تجهیزات کارگاهی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در استان خراسان رضوی حدود 500 آزمایشگاه و کارگاه با سرمایه هزار میلیارد تومان دارد. در برخی واحدها دستگاه هایی داریم که در کشور نمونه هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با انتقاد از برخی محدودیت های ایجاد شده برای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد قابل مقایسه با موسسات غیرانتفاعی نیست، تصریح کرد: انتظار ما از کمک دولت به موسسات آموزش عالی غیردولتی نبوده است. ملاقات کرد.

مرادی با اشاره به سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: یکی از اقدامات اصلی دانشگاه در سند تحول و تعالی دانشگاه، تعامل و ارتباط اجتماعی دانشگاه با پیرامون است که یکی از قطب های اجتماعی در این زمینه، نخبگان نظم و قانون کشور هستند که در تلاش هستیم تا ارتباط و تعامل خود را با آن افزایش دهیم.

وی در نشست معاونان و فرماندهان نیروی انتظامی خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد با حضور نخبگان شما و در سایه این تعاملات بتوانیم بخشی از وظیفه خود را در قبال جامعه اطراف به بهترین نحو انجام دهیم. مسیر.

  اسلامی شدن علوم انسانی مستلزم یک کار مطالعاتی و مدیریتی قوی - تفکر مدرن - است

در ادامه این مراسم «کارگاه آموزشی خلاقیت و نوآوری در مدیریت» برای معاون و فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی با تدریس دکتر مرادی و با حضور سردار تاخی فرمانده نیروی انتظامی استان برگزار شد. که تا ظهر ادامه داشت.

این کارگاه آموزشی پس از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و فرماندهی انتظامی استان در سال گذشته برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید