داستان های ناگفته لاوروف از بی سوادی آمریکایی – اندیشه معاصر

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه به نقل از پایگاه خبری تحلیلی «اندیشه معاصر» گفت: نمی توانم بگویم که مذاکرات به پایان رسیده است. همانطور که می دانید، آمریکایی ها و ناتو بیش از یک ماه است که به «پیشنهادات بسیار ساده» روسیه در پروژه تضمین امنیت نگاه می کنند. همین دو روز پیش، پاسخ هایی دریافت کردیم که از جهات مختلف بر مذاکرات تأثیر گذاشت. اما همانطور که قبلاً گفتم، “پاسخ های منطقی” وجود دارد.

روسیه به دنبال جنگ با غرب و اوکراین نیست

لاوروف گفت: در مورد موضع روسیه باید بگویم که کشور ما به دنبال جنگ با غرب و اوکراین نیست و اگر همه چیز به ما بستگی داشته باشد، جنگی رخ نخواهد داد. در واقع ما خواهان جنگ نیستیم، اما اجازه نمی دهیم که منافع ما “بی رحمانه” مورد حمله قرار گیرد و نادیده گرفته شود.

وزیر خارجه روسیه همچنین تاکید کرد که وقتی نوبت به پیشنهادهای روسیه برای تضمین های امنیتی می رسد، روسیه می خواهد “صادقانه” به این موضوع بپردازد.

لاوروف درخواست‌های رسمی به همتایان غربی خود برای انجام تعهداتشان ارسال کرد

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت که درخواست‌های رسمی برای همتایان غربی خود ارسال خواهد کرد تا در مورد برنامه‌های کشورهایشان برای اجرای مفاد شورای امنیت سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره امنیت بپرسند.

وی در مصاحبه با رسانه های روسی گفت: «امروز همانطور که هشدار داده بودم، درخواست های رسمی برای همه همکارانم ارسال خواهم کرد تا به طور رسمی توضیح دهند که در شرایط تاریخی کنونی چگونه به تعهدات کشورهایشان در بالاترین سطح عمل می کنند. . .

  آیا عناب واقعا برای دیابتی ها مفید است؟ - اندیشه معاصر

تحریم های جدید آمریکا روابط دیپلماتیک را مختل می کند

وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد که اگر آمریکا تحریم های جدیدی را علیه روسیه اعمال کند، منجر به «قطع روابط دیپلماتیک» خواهد شد و خود واشنگتن نیز از این موضوع آگاه است.

وی افزود: با توجه به تحریم هایی که آمریکا برای «نظام اقتصادی و مالی» تصمیم گرفته است، باید بگویم که چنین اقدامی از سوی آمریکا منجر به قطع روابط دیپلماتیک خواهد شد و فکر می کنم آنها از آن آگاه هستند.”

دیدار بعدی روسیه و آمریکا در هفته های آینده برگزار خواهد شد

سرگئی لاوروف گفت که نشست بعدی روسیه و ایالات متحده در مورد “اموال دیپلماتیک” و “تعداد کارکنان در ماموریت های دیپلماتیک” تا چند هفته دیگر برگزار خواهد شد.

لاوروف افزود که اگر واشنگتن به “بی ادبی و بی احترامی” به دیپلمات های روسی ادامه دهد، روسیه به پاسخ خود ادامه خواهد داد.

لاوروف تلفنی با وزیر خارجه آلمان گفتگو کرد

سرگئی لاوروف همچنین قصد دارد امروز (جمعه) با آنال بربوک، وزیر امور خارجه آلمان گفتگوی تلفنی داشته باشد.

اگر آمریکا و ناتو مواضع خود را تغییر ندهند، روسیه عقب نشینی نخواهد کرد.

سرگئی لاوروف تاکید کرد که اگر آمریکا و ناتو موضع خود را در مورد پیشنهادهای روسیه برای تضمین های امنیتی تغییر ندهند، باید متوجه باشند که مسکو موضع خود را تغییر نخواهد داد.

لاوروف افزود: اگر آنها بر عدم تغییر موضع خود پافشاری کنند، ما عقب نخواهیم نشست. مشکل اینجاست که موضع آنها مبتنی بر «ادله نادرست و ارائه نادرست حقایق» است، اما موضع ما بر اساس آن چیزی است که همه قبلاً امضا کرده اند و من جایی برای «هیچ توافقی» نمی بینم.

  تیپ زیبای لیندا کیانی در جشنواره فیلم فجر - اندیشه معاصر

روسیه به روابط خود با کشورهای آمریکای لاتین ادامه می دهد

لاوروف گفت روسیه به تقویت روابط خود با کشورهای آمریکای لاتین ادامه خواهد داد و این ربطی به توافق با ایالات متحده ندارد.

مسکو از اجرای توافقات مینسک استقبال می کند

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت اگر ایالات متحده کی یف را مجبور به اجرای «توافق مینسک» کند، مسکو از او استقبال خواهد کرد.

وی افزود: «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا قبلاً به من گفته بود که ایالات متحده می خواهد به اجرای توافقات مینسک کمک کند. حال اگر واشنگتن کیف را مجبور به اجرای توافقات کند، مسکو از آن استقبال خواهد کرد.

ما آماده پذیرش زلنسکی هستیم

وزیر امور خارجه روسیه همچنین گفت که مسکو آماده است از ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین برای گفتگو در مورد عادی سازی روابط دوجانبه پذیرایی کند، اما اگر زلنسکی بخواهد در مورد دونباس گفتگو کند، باید با این گروه برای حل و فصل اوضاع در جنوب تماس بگیرد. شرق اوکراین

لاوروف افزود: وقتی زلنسکی به صراحت اعلام می کند که نمی خواهد با نمایندگان جمهوری های دونتسک و لوهانسک صحبت کند، برای هر دو منطقه و برای بحران داخلی اوکراین بد است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257716

دیدگاهتان را بنویسید