خیس نخوابید – فکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، دوش گرفتن قبل از خواب عادت خوبی است زیرا باعث خستگی بدن و احساس آرامش و خواب راحت می شود. اما یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن مراقبت از مو بعد از حمام است. پس از استحمام، خشک کردن موها و مراقبت از آن را فراموش نکنید، مثلاً اگر از ژل یا نرم کننده برای پوست استفاده می کنید. این کارها را انجام دهید

اکثر افراد به دلیل خستگی یا تنبلی با موهای خیس می خوابند و نمی دانند چگونه با موهای خیس بخوابند، مخصوصا برای خانم هایی که موهای بلند دارند. چه آسیبی وجود دارد.

وقتی با موهای خیس می خوابیم؛ رطوبت به بالش منتقل می شود و بهترین فرصت برای رشد و رشد باکتری است. بالش های خیس بسیاری از باکتری های خطرناک را جمع آوری کرده و در معرض عفونت های میکروبی قرار خواهید گرفت.

شوره سر، ریزش مو و طاسی شایع ترین بیماری هایی هستند که در اثر تماس با باکتری های روی بالش ایجاد می شوند.

بالش های مرطوب محل اصلی رشد باکتری ها هستند

وقتی روی بالش خود با سر خیس می خوابید، رطوبت به آن منتقل می شود و در نتیجه باکتری های خطرناک زیادی روی آن جمع می شوند.

سرما میخوری

وقتی با موهای خیس می خوابید، ممکن است سرما بخورید. این به خاطر رطوبت مو نیست، بلکه به خاطر باکتری هایی است که به دلیل رطوبت در بالش شما می نشینند و در تماس با چشم، دهان و بینی باعث عفونت های میکروبی و ویروسی می شوند.

  افشای جزئیات سنگسار جنایتکارانه در بزرگراه های تهران – تفکر مدرن

عفونت میکروبی شما را تهدید می کند

قرار گرفتن در معرض باکتری های مرطوب روی پوست بدن شما را در برابر عفونت ها آسیب پذیر می کند. شایع ترین مشکلاتی که با آن مواجه خواهید شد شوره سر، ریزش مو و طاسی در پوست سر است.

موهایت ژولیده است

ممکن است شبیه بالش خیس نباشد و خوابیدن با موهای خیس مشکلات جدی برای پوست و موهای شما ایجاد کند. اما واقعیت این است که بالش خیس بر شکل، حالت و شادابی مو تاثیر می گذارد. باکتری ها کار خود را انجام می دهند که موهای شما را خشک و نامرتب می کنند یا باعث خشکی پوست، آکنه و سایر آسیب ها و عفونت ها می شوند.

آیا یک سوم عمر خود را با رویای باکتری سپری می کنید؟

به این نکته توجه کنید: هر فرد عادی به طور متوسط ​​8 ساعت در شبانه روز، 56 ساعت در هفته و 2912 ساعت در سال می خوابد. اگر تا 75 سالگی زندگی می کنید (که البته ما می خواهیم هزار ساله شوید و فقط یک مثال بزنیم): یعنی 218400 ساعت از زندگی خود را روی بالش می گذرانید.

خوب، این اعداد بسیار قابل توجه هستند، بنابراین برای حفظ سلامت خود، باید نکات بهداشتی بالش را بدانید. علاوه بر انجام اقدامات لازم برای از بین بردن باکتری های روی بالش در برنامه نظافت خود، باید مراقب باشید که این باکتری ها اصلا تولید نشوند و به خوبی روی بالش قرار نگیرند. شستن و خشک کردن مداوم روبالشی های خود را به عادت تبدیل کنید.

  ستاری به عنوان دستیار در حوزه فناوری و نوآوری در معدن منصوب شد

چرا با موهای خیس می خوابیم؟

وقتی شب ها به توالت می رویم، طبیعتاً خسته هستیم و پس از خروج از دستشویی، بی صبرانه منتظر مراقبت از موهای خود هستیم. ما فکر می کنیم امشب با موهای خیس می خوابم و عیبی ندارد. اما یک بار کافی است تا ما را در معرض باکتری های مضر قرار دهد. در هر صورت، به دلایل زیر ما خواب را به خشک کردن موها ترجیح می دهیم، مراقب باشید:

  • وقتی شب ها از دستشویی بیرون می رویم، معمولا خسته هستیم و دوست داریم سریعتر به رختخواب برویم و مستقیماً به دنیای رویاها سفر کنیم و در عین حال آرامش و لذتی را که حمام کردن برای ما به ارمغان می آورد حفظ کنیم. تنبلی همراه با احساس خستگی به ما کمک می کند.
  • گاهی هدف خشک نکردن موها، آسیب نرساندن به مو از حرارت سشوار و … است اما خشک نکردن موها می تواند مشکلات جدی تری را به دنبال داشته باشد.

چه کار باید بکنیم

باید مراقب باشید که با موهای خیس نخوابید و اگر این اتفاق افتاد و در نهایت با موهای خیس به خواب رفتید، برای جلوگیری از مشکلات میکروبی و:

1 صبح موهای خود را بشویید

اگر صبح موهای خود را بشویید، دیگر با مشکل خیس بودن بالش، باکتری و یون مواجه نخواهید شد، زیرا رطوبت موهای شما در طول روز خشک می شود. دوش گرفتن در صبح فواید زیادی دارد و این یک راه عالی برای شروع روز شماست. حمام کردن در صبح تا حدودی بدن را سم زدایی می کند، بنابراین شما تمیز و شاداب خواهید بود و برای فعالیت های روزانه آماده خواهید شد.

  ارتباط بین امواج مغزی و تشخیص زوال عقل - تفکر مدرن

2. سشوار را جلوی دست خود قرار دهید

اگر سشوار را جلوی دستتان بگذارید، به محض خروج از حمام به سراغ آن می روید و موهایتان را خشک می کنید. در دسترس بودن، قابلیت استفاده را افزایش می دهد و دیگر لازم نیست زمان زیادی را صرف راه رفتن به سشوار و خشک کردن موهای خود کنید.

3. یک حوله خشک روی بالش خود قرار دهید

اما گاهی اوقات خسته از موهای خیس به رختخواب می روید. اگر قبل از خواب حوله خشک را روی بالش قرار دهید از شر باکتری های عفونی خلاص خواهید شد. با کمک یک حوله خشک، رطوبت از موهای شما خارج می شود. البته تا جایی که می توانید در برابر وسوسه های مختلف مقاومت کنید، اما اگر خدای ناکرده تنبلی بر شما چیره شد، این تصمیم را فراموش نکنید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253824

دیدگاهتان را بنویسید