خون خود را با این نسخه پاک کنید – فکر مدرن

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: انار دارای خاصیت سرد و خشک و انار شیرین دارای مزاج سرد و معتدل است و این میوه دارای ویتامین هایی مانند A، E، C و اسید فولیک است.
وی خاطرنشان کرد: انار یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است. طبق مطالعات انجام شده، انار 3 برابر بیشتر از چای سبز دارای خواص آنتی اکسیدانی است و آب انار از تجمع پلاکت ها در رگ های خونی جلوگیری می کند.
این محقق گفت: مصرف انار باعث تصفیه خون و دفع سموم بدن می شود. به علاوه این میوه با حذف اسیدهای چرب نقش موثری در کاهش چربی شکم دارد.
عظمایی با بیان اینکه انار تاثیر بسزایی در کاهش فشار و قند خون دارد، گفت: انار در کاهش فشار خون و قند خون موثر است. نکته: مصرف این میوه برای افرادی که بدنشان خارش دارد و طبع گرم دارند توصیه می شود، همچنین رب انار خاصیت چاق کنندگی دارد بنابراین مصرف آن برای افراد ضعیف مفید است.

فواید و مضرات خوردن انار
وی بیان کرد: مصرف انار در دوران بارداری چهره نوزاد را زیبا می کند و خوردن رب انار نیز از بارداری جلوگیری می کند. استفاده از آب انار در دوران بارداری از آسیب به مغز جنین جلوگیری می کند.
این محقق توصیه کرد: مصرف انار با گلپر از دل درد جلوگیری می کند و از طرفی باعث جذب بهتر می شود. بهترین زمان برای خوردن این میوه صبح ناشتا با کمی گلپر است.
وی همچنین گفت: آب انار حاوی ترکیباتی مانند کلاژن و الاستین است بنابراین مصرف آن نقش بسزایی در رفع ترک های پوستی دارد و به حفظ جوانی و شادابی پوست کمک می کند.
وی گفت: بیماران مبتلا به زخم معده از خوردن انار پرهیز کنند زیرا مصرف این میوه باعث تشدید زخم معده می شود. استفاده از انار شیرین برای افراد سردسیر نیز توصیه می شود که پس از خوردن این میوه مقداری نبات و زنجبیل نیز مصرف کنند.
باید بگویم؛ زیاده روی در مصرف انار و رب انار باعث یبوست می شود بنابراین مصرف انار با مغزهای آن در بیماران مبتلا به اسهال مفید است همچنین زیاده روی در مصرف انار ترش باعث کاهش هورمون های مردانه می شود.

  هشدار جدی اپل به کاربران آیفون

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277944

دیدگاهتان را بنویسید