خوشه های کسب و کار در دانشگاه فنی و حرفه ای ایجاد می شود / کارکنان دانشگاهی در ماه نوامبر جذب خواهند شد.

خسرویان در گفتگو با آنا:

42339 955 فقط خبر

رئیس TTU با اشاره به اینکه راهکارهای مختلفی برای توسعه صنایع وجود دارد، گفت: با همین هدف، خوشه های تجاری در TTU ایجاد می شود.

عرفان خسرویان در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانش و فناوری خبرگزاری آنا با اشاره به آسیب های ناشی از آموزش مجازی بر کیفیت آموزش عملی اظهار کرد: در حالی که آموزش در این دانشگاه باید به صورت عملی انجام شود، اما در دو سال مجازی بود و البته تجربه جدید و شاید مضرترین تجربه، با توجه به اینکه دانشجویان و اساتید ما درگیر سمینارها و دستگاه ها بودند، هر چند که حضور دانشگاه ها به معنای روزانه تنها 12 و نیم میلیارد تومان است. هزینه غذا در دانشگاه فنی و حرفه ای

وی افزود: مجازی سازی تجربه جدیدی بود و در ابتدا بیشترین آسیب را برای یادگیری عملی داشت، اما این دانشگاه در نهایت خود را با شرایط زمانه وفق داد. همه دانشگاه ها و همه تشکل ها.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد: وجود فناوری های نوین مانند متاورس می تواند به یادگیری مجازی و استفاده از شبیه ساز مجازی برای آزمایشگاه ها کمک کند.

وی با اشاره به اینکه فرصت های موجود در دانشگاه فنی و حرفه ای بیش از مشکلات موجود در آن است، گفت: البته مشکلاتی برای همه آموزش عالی از جمله عدم تناسب بودجه وجود دارد و امیدواریم بتوانیم در این زمینه جاهایی خالی ایجاد کنیم.

خسرویان با بیان اینکه مقدمات استخدام کادر علمی مهیا است، گفت: یک مرحله از قرارداد در تابستان به پایان رسید و مرحله دیگر به عنوان هیات علمی در آبان ماه در دانشگاه استخدام می شود.

  ریحانه پارسا برای یک دوربرگردان برهنه شد + عکس رسوایی - تفکر مدرن

وی با بیان اینکه هدف ما حرکت به سمت دانشگاه مهارت آموزی، حل مسئله و کارآفرینی است، گفت: در این راستا بیش از 30 دانشجو از دانشگاه فنی و حرفه ای به مسابقات جهانی مهارت اعزام شده اند.

خسرویان ادامه داد: دانشگاه فنی و حرفه ای در سال آینده به سمت ایجاد خوشه های کسب و کار و تعیین تکلیف چارچوب صلاحیت حرفه ای در کار خواهد رفت.

وی در خصوص پرداخت معوقات به بازنشستگان دانشگاهی نیز خاطرنشان کرد: تمامی معوقات از سال 1397 پرداخت شده است که نزدیک به 85 میلیارد تومان بوده است. حق بیمه ذخیره و مرخصی مستمری بگیران نیز پرداخت شده است.

خسرویان ادامه داد: معوقات کارکنان که بر اساس مصوبه هیات مدیره نزدیک به 120 میلیارد تومان بود پرداخت و بدهی نیروهای اداره “ز” که بیش از ده سال در انتظار بودند، پرداخت شد. مشخص شد و در آیین نامه جدید نیروهای این اداره خدمات جدیدی در مکتب دارند.

وی افزود: همچنین مشکل نیروهای انطباقی که بیش از ده سال مشکل دانشگاهی است با حمایت وزیر علوم و هیات امنا برطرف شده است. در حال حل شدن است. همچنین بیش از 450 میلیارد تومان از بدهی دانشگاه ها پرداخت و 12 پروژه عمرانی دانشگاه به اتمام رسید و 15 مرکز رشد دانشگاه نیز در این مدت برای حمایت از جریان دانش ایجاد شد.

انتهای پیام/4167/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید