خطر ابتلا به آلزایمر پشت میز! / دستور طب سنتی آلزایمر – اندیشه مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، علی شهیدی زندی، متخصص طب سنتی و استاد دانشگاه گفت: آلزایمر یک پدیده چندوجهی و چند عاملی است، بنابراین شاید نتوان تنها یک علت را نام برد، بلکه چند عامل را نام برد. و بیماری های عصبی و همچنین وراثت از علل اصلی بیماری آلزایمر هستند.

وی افزود: اختلالات گردش خون مانند فشار خون بالا و خون رسانی به بافت های مختلف مغز در حال بررسی است، آیا می تواند در روند ابتلا به آلزایمر موثر باشد یا خیر؟

نقش وراثت در بیماری آلزایمر رد شده است

کارشناس طب سنتی در مورد نقش وراثت در کودکان مبتلا به آلزایمر گفت: اگر فردی مشکل آلزایمر داشته باشد نمی تواند صددرصد در ابتلای او نقش داشته باشد اما اگر زندگی سالمی دارید از مصرف دخانیات خودداری کنید. کنترل فشار خون و قند خون و انجام آزمایشات موثر می تواند از این بیماری پیشگیری کند.

نقش بازی های فکری با تاخیر آلزایمر

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه بسیاری از جوانان ما عطش فست فود و چربی های اشباع شده دارند و پیتزا و ماکارونی از جمله مواردی است که در برنامه غذایی خانواده گنجانده شده است.

شهیدی زندی ادامه داد: گرایش کودکان به خوردن غذاهای شور مانند ساندویچ و چیپس، کم تحرکی، عدم انجام بازی های فکری و انجام ندادن تمرینات فکری از مهم ترین مشکلاتی است که می تواند در بزرگسالی باعث بروز آلزایمر شود.

وی گفت: آموزش فکری و به چالش کشیدن اطلاعات عمومی در بازی ها، رسانه ها و تلویزیون می تواند مهم باشد و برای افراد مبتلا به آلزایمر در مراحل اولیه، نقش بسزایی در تاخیر و پیشرفت آلزایمر دارد.

  چگونه اصالت ضد آفتاب خارجی را تضمین کنیم؟

وی گفت: صدا و سیما، مجلات و رسانه ها می توانند با افزودن بازی های عقلانی به برنامه های سرگرم کننده از جمله مسابقه یادآوری خاطرات، در کاهش ابتلا به آلزایمر نقش داشته باشند. این یک تمرین ذهنی است.

کدام مشاغل در خطر ابتلا به بیماری آلزایمر هستند؟

شهیدی زندی در پاسخ به این سوال که کدام مشاغل خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهند، گفت: مطالعه جامعی بر اساس معیارهای مشاغل پرخطر در بیماری آلزایمر انجام نشده است، اما پیش بینی می شود افزایش بی تحرکی، استفاده از برنامه های تفریحی و کمبود تفکر روزمره، دیابت و فشار خون بالا در جوامع شهری و… همه حاکی از آن است که باید در آینده نزدیک کاری برای پیشگیری از آلزایمر انجام شود.

وی همچنین با اشاره به درمان آلزایمر خاطرنشان کرد: باید پذیرفت که آلزایمر یک بیماری مزمن است زیرا درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد، همراهان بیمار نیز باید بسیار توجیه پذیر باشند؛ این بیماری به دلیل عدم درمان بیماری آلزایمر در این زمینه بسیار مفید است. از طرفی ویتامین B12، ویتامین E و B1 می توانند اثرات مهمی در پیشگیری از بیماری آلزایمر و روند آن داشته باشند.

این استاد طب سنتی به مشکلات پیش روی بیماران آلزایمری اشاره کرد و گفت: بیماران آلزایمری در حافظه کوتاه مدت مشکل دارند و ارتباط با زمان و مکان آنها از بین می رود. ما باید آنها را به روش های مختلف به زمان و مکان متصل کنیم. “تکرار مکرر در جایی که آنها هستند و زمانی که آنها در هیئت مدیره هستند، حافظه کوتاه مدت و بلند مدت را تقویت می کند و به شما کمک می کند با زمان و مکان آنها ارتباط برقرار کنید.

  پرسپولیس - سپاهان / تیم استقلال به فکر انتقام است! - اندیشه معاصر

دستور العمل طب سنتی برای بیماری آلزایمر

وی نسخه های طب سنتی برای آلزایمر را مهم توصیف و بیان کرد: طب سنتی ما پتانسیل بالایی دارد و معتقد است که بحث فراموشی و زوال عقل ناشی از سردی مغز است، در نتیجه مواردی است که باعث تقویت مغز و سرد شدن مغز می شود. برای از بین بردن مفید است، از جمله روغن های گرم که به عنوان عصاره استفاده می شود، یا نشان داده شده است که روغن گل رز یا رایحه گل رز علائم اولیه بیماری آلزایمر را بهبود می بخشد. ما با عصاره گل رز و گل رز عطر می کنیم، و این یکی از علمی ترین مقوله های دنیا

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254599

دیدگاهتان را بنویسید