خروج آمریکا از برجام و عدم پایبندی اروپا نشان دهنده منطقی بودن تقاضای تضمین ایران است.

رئیس جلسه با رئیس شورای اروپا:

30236 118 فقط خبر

رئیس جمهور با اشاره به موضوع مذاکرات هسته ای و لزوم ارائه تضمین های اعتماد گفت: آمریکایی ها از توافق خارج شدند و سایر کشورهای اروپایی به تعهدات خود در قبال ایران عمل نکردند، بنابراین ایران حق دارد ضمانت های اعتمادسازی مطالبه کند. .

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز سه شنبه به وقت محلی در دومین روز از سفر خود به نیویورک در دیدار چارلز میشل رئیس شورای اتحادیه اروپا. که در هتل محل اقامت رئیس جمهور با برشمردن راهکارها و پیشنهادات ایران برای حل مشکل هسته ای و همچنین مسائل مربوط به فلسطین، افغانستان، یمن و اوکراین، خاطرنشان کرد: تلاش برای عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با برخی کشورها نمی توانند عامل امنیتی برای این رژیم باشند.

رئیس جمهور تحریم ها علیه کشورها را نقض غیرانسانی و حقوق بشری برشمرد و افزود: تحریم ها علیه ایران نقض ناعادلانه حقوق ۸۰ میلیون ایرانی و مصداق جدی نقض حقوق بشر است.

رایضی در ادامه سخنان خود به موضوع مذاکرات هسته ای و لزوم ارائه ضمانت های اعتمادسازی اشاره و تصریح کرد: این آمریکایی ها بودند که از توافق خارج شدند و سایر کشورهای اروپایی به تعهدات خود در قبال ایران عمل نکردند، بنابراین حق ایران است. نیاز به تضمین برای ایجاد اعتماد

رئیس جمهور حل مسائل پادمانی را یکی از پیش نیازهای توافق هسته ای عنوان کرد و تصریح کرد: اگر مسائل پادمانی حل نشود چه تضمینی وجود دارد که فردای توافق سه کشور اروپایی مجددا پیشنهاد و پیگیری کنند. صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی بنابراین، خواسته های ایران برای حل مسائل پادمانی کاملا منطقی است.

  قبوض بازنشستگان با این مبلغ + مبلغ و زمان دقیق ودیعه شارژ می شود - اندیشه معاصر

رئیسی تاکید کرد: تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران ما را متوقف نکرده و نخواهد کرد و با قدرت به رشد و پیشرفت کشورمان ادامه خواهیم داد.
رئیس جمهور در ادامه سخنان خود راه حل مشکلات فلسطینیان را اجرای پیشنهاد جمهوری اسلامی مبنی بر برگزاری همه پرسی با حضور همه فلسطینی ها دانست و گفت: همانطور که تلاش ها و توافقات مختلفی مانند شرم ال شیخ، کمپ دیوید و اسلو در احقاق حقوق ملت فلسطین موفق نشدند، تلاش برای عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی به همراه برخی کشورها نمی تواند تامین کننده امنیت این رژیم باشد و تنها راه حل جامع عادلانه و منطقی می تواند امنیت را تامین کند. حقوق فلسطینیان و برقراری صلح.

رئیسی همچنین تصریح کرد که راه حل مشکل افغانستان کمک به تشکیل یک حکومت فراگیر با حضور همه گروه ها و اقوام در آن کشور است و مشکلات یمن تنها با توقف تهاجم به آن کشور و قطع رابطه آن حل می شود. محاصره به عنوان مقدمه ای برای آغاز مذاکرات یمن و یمن.

در این دیدار چارلز میشل رئیس شورای اروپا از فرصتی که برای دیدار حضوری با آیت الله رئیسی به دست آمده تشکر کرد و گفت: گفتگوی تلفنی اینجانب با جنابعالی الهام بخش رویکرد اتحادیه اروپا در قبال افغانستان برای یافتن دریچه ای برای گفتگو بود.

رئیس شورای اروپا با تاکید بر اینکه با نظر رئیس جمهور کشورمان مبنی بر استفاده نکردن از موضوع حقوق بشر به عنوان ابزار سیاسی کاملا موافقم، تاکید کرد: موضوع تحریم ایران همواره به عنوان یکی از دغدغه های جدی ایران مطرح بوده است. جمهوری اسلامی

  سرمربی استقلال در زمین حاضر شد/ اولین صحبت های ملی پوش سابق

وی تصریح کرد: اتحادیه اروپا امیدوار است از کمک های جمهوری اسلامی ایران در زمینه توقف درگیری ها و صلح در یمن، تشکیل دولت جدید و برقراری ثبات در عراق، برقراری صلح در فلسطین، توقف جنگ در اوکراین بهره مند شود. و تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید