خبر مهم و فوری / اعلام تعداد مستمری بگیران عید – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پرداخت حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی از روز چهارشنبه 20 بهمن ماه آغاز می شود. عیدی معمولاً همزمان با پرداخت حقوق باخمن آغاز می شود، هرچند چهار روز تا آغاز پرداخت حقوق باقی مانده است، اما هنوز میزان عیدی بازنشستگان مشخص نشده است. بر اساس ماده 75 قانون مدیریت خدمات کشوری، میزان امتیاز عیدی برای هر سال 5000 است که با توجه به ضریب حقوقی تعیین شده توسط هیات وزیران، میزان عیدی تعیین می شود. بر اساس مصوبه هیات وزیران برای سال جاری ضریب حقوق کارمندان قانون مدیریت خدمات کشوری و کارکنان نظام هماهنگ پاداش کارکنان کشوری 3048 ریال است که در این صورت عیدی امسال یک میلیون خواهد بود. و 524 هزار تن.

اما علی دهگانکایا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: “میزان شناسنامه مستمری بگیران تامین اجتماعی برابر با شناسنامه ای است که دولت به پرسنل کشوری و لشکری ​​می دهد.” تامین اجتماعی از دولت نخواهد بود. بودجه و دولت فقط مبلغ را اعلام می کند.

رئیس کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گفت: از آنجایی که شناسنامه و پاداش کار مشمول بیمه تامین اجتماعی نیست، سازمان تامین اجتماعی نمی تواند به اندازه کارگران عیدی به مستمری بگیران پرداخت کند. 1999 1200000 تن بود.

مردم نسبت به مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومانی احتمالی برای پرداخت عیدی امسال معترض هستند و معتقدند که عیدی باید افزایش یابد: «جشن روز معلم همزمان با گرگر برگزار می شود. چرا عیدشون فرق میکنه؟! بازنشستگان آموزش و پرورش نه بیمه درمانی خوبی دارند و نه وکیل و حساب خدا.

  دیدار و گفتگوی وزیر آموزش و پرورش با حجت الاسلام کراتی - اندیشه معاصر

کارمندی که 5 تن حقوق می گیرد، مانند فردی که 30 تن می گیرد، با 1.5 میلیون عیدی می گیرد».

مستمری گرفتن و 150 هزار روز تعطیلی بی انصافی است.

«اوه چه عید قاضی و قاضی می کنی. با یک و نیم عید چه می شود که برنج کلیوی هشتاد هزار تن است، نام گوشت و مرغم که نمی شود، لبنیاتم که هیچ.

«امروز یک کیسه برنج ایرانی یک میلیون تن قیمت دارد. من بازنشسته ام. «دارن با صد و نیم چه می تواند بکند؟» با توجه به اینکه هنوز اندازه عیدی مشخص نشده است، به نظر نمی رسد بازنشستگان این هفته عیدی خود را بگیرند. بنابراین واریز عیدی تا پایان بهمن یا اسفند ماه موکول می شود.

زمزمه ای که از سوی دولت شنیده می شود، همین 1.5 میلیون تن است. نکته اینجاست که معمولا میزان عیدی نسبت به سال گذشته بیشتر است. به عنوان مثال در بودجه سال گذشته میزان عیدی یک میلیون و 200 هزار تن در نظر گرفته شده بود که دولت به آن اضافه کرد و مبلغ یک میلیون و 500 هزار تن را تصویب کرد و بر اساس این رویه دولت باید میزان عیدی امسال را افزایش دهد. اگر دولت تشخیص دهد که افزایش میزان عیدی با تورم با تورم بالای 40 درصد مطابقت دارد، میزان عیدی بیش از دو میلیون تن برآورد می شود. چقدر هنوز اعلام نشده و دولت باید تصویب کند که بعد از همه این مراحل اعلام می کنیم.

مدیرکل تامین اجتماعی گفت: تلاش می کنیم بایرم را به موقع به مستمری بگیران پرداخت کنیم که هنوز مبلغ آن اعلام نشده است.

  ثروتمندترین خانواده جهان چقدر درآمد دارد؟ - اندیشه معاصر

میرهاشم موسوی در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش مستمری ها و مستمری های تامین اجتماعی در سال آینده، افزود: قطعا افزایش ضریب افزایش خواهد یافت اما منتظر تشکیل شورای روابط کار و ضریب سالانه افزایش مستمری هستیم. اعلام خواهد شد.» این اتفاق می افتد.

این مسئول در خصوص بیمه خانوار بانوان نیز گفت: بر اساس تفاهم نامه سازمان تامین اجتماعی و دولت، بخشی از سهم بیمه باید توسط دولت پرداخت شود.

وی با بیان اینکه در این زمینه تفاهم نامه ای به سازمان برنامه و بودجه ارسال کرده ایم، افزود: به محض امضای این تفاهم نامه اگر فردی پشت خط باشد تحت پوشش بیمه زنان سرپرست خانوار قرار می گیرد. “

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص حق بیمه کارگران گفت: افزایش. کسورات آنها نیز متناسب با افزایش حقوق اعمال خواهد شد.

موسوی با اشاره به عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: تلاش می کنیم عیدی بازنشستگان را به موقع پرداخت کنیم، البته هنوز مبلغ آن اعلام نشده است و دولت باید تصویب کند که پس از طی این مراحل اعلام کنیم. “

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263745

دیدگاهتان را بنویسید