خبر جدید رئیس سازمان سنجش برای متخلفان آزمون 1401

1072286 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: 12 گروه مجرم شناسایی شدند که برای تقلب، دریافت سوالات کنکور و ارسال پاسخ به سوالات افراد سازمان یافته و اتهام تشکیل شده بودند. میلیاردها دلار از هر نامزد دریافت می کند.

پورعباس در حاشیه برگزاری کنکور دانشگاه علوم اسلامی رضوی در مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به طور کلی آزمون سراسری یکی از آزمون های مهم کشور است و برخی از سودجویان در برخی از مناطق بسیار حساس با نجومی تبلیغ می کنند. ارقام و به نوعی در تلاش برای نفوذ به آزمون.

وی ادامه داد: سعی می کنند به سوالات برای کرک امتحان دسترسی پیدا کنند. البته سوالات آزمون با روش های قرنطینه و مهر و موم تا صبح آزمون غیر قابل دسترس است، اما زمانی که روی میز داوطلب قرار می گیرد و باز می شود، با کمک ابزار جاسوسی فوق فنی، فوق سری، فوق تخصصی و دوربین های کوچک بسیار باکیفیت، در یک ثانیه از او عکس می گیرند. می گیرند و پاس می کنند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه با پیشرفت تجهیزات انتظار داریم سوالات کنکور در خارج از کشور پخش شود، افزود: تمام توان خود را می گذاریم تا داوطلبان خارج از جلسه آزمون به پاسخنامه دسترسی نداشته باشند.

وی ادامه داد: بر این اساس سیستمی را طراحی کردیم که شامل چند لایه پوشش است. اولین لایه شناسایی 26000 نفر بود که در طرح های کلاهبرداری سازماندهی شده بودند. در لایه دوم دفتر و پاسخنامه را از هم جدا کردیم که در دسترس بودن دفترچه و پاسخنامه از حدود چهار و نیم ساعت به یک ساعت و ربع کاهش یافت.

  امروز آخرین مهلت اتصال کارتخوان ها به پرونده مالیاتی است

پورعباس افزود: در لایه سوم از سیگنال یاب و آشکارسازهای ویژه استفاده کردیم که همگی الکترونیکی و جدید هستند و تمام سیگنال هایی که در جلسه آزمون رد و بدل می شد را شناسایی می کردند. در همین راستا تعداد زیادی از داوطلبان را با دستگاه های فوق مدرن دستگیر و به کمیسیون های مربوطه جهت رسیدگی به پرونده هایشان تحویل دادیم.

وی گفت: لایه آخر سامانه ای است که تمامی پاسخنامه ها را از نظر فنی با هم مقایسه می کند و لینک های غیرعادی را پیدا می کند و اگر نامزدی با کلیدهای تقلبی مرتبط شود، شناسایی و جریمه می شود.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید