خبر بسته شدن آژانس یهود در روسیه

1089414 فقط خبر

به گزارش دیگر گروه های رسانه ای خبرگزاری آنا، وزارت دادگستری روسیه از تعطیلی «آژانس یهود» در مسکو خبر داد. آژانس یهود در سال 1929 به عنوان بخشی از سازمان جهانی صهیونیستی تأسیس شد که مهاجرت به اسرائیل را ترویج می کرد.

«یایر لاپید» نخست وزیر موقت صهیونیست ها تاکید کرد که بسته شدن دفتر سازمان مهاجرت یهودیان در مسکو تاثیر بدی بر روابط دو کشور خواهد داشت. روزنامه اورشلیم پست نیز گزارش داد که چندین سازمان یهودی دیگر در روسیه نامه های هشدار دریافت کرده اند.

به گزارش جروزالم پست، این هشدارها به این سازمان ها داده شد زیرا آنها به عنوان عوامل مداخله خارجی شناسایی شدند.

با توجه به همگرایی اطلاعات صهیونیستی در مناطق مختلف جهان و حمایت رژیم صهیونیستی از کیف در لحظه جنگ کنونی، به نظر می رسد مسکو به این نتیجه رسیده است که فعالیت های آژانس یهود و سایر نهادهای مرتبط با رژیم صهیونیستی بر خلاف نگرانی های امنیتی روسیه است. بین اوکراین و روسیه..

در این رابطه آژانس یهود به جمع آوری اطلاعات در مورد شهروندان روسیه و نقض قوانین روسیه متهم شده است.

البته هشدارهای روسیه به رژیم صهیونیستی در ماه های پس از آغاز جنگ در اوکراین تنها به موضوع فعالیت آژانس یهود محدود نشد، بلکه موضوعات و حوزه های جغرافیایی دیگری را نیز در بر گرفت.

اگرچه در آغاز جنگ روسیه و اوکراین، رژیم جعلی اسراییل با اتخاذ مواضع اعلامی هر دو طرف سعی داشت خود را در این جنگ بی طرف اعلام کند، اما نحوه عملکرد این رژیم به ویژه با ارسال کمک های مسلحانه به اوکراین آشکار شد. موقعیت واقعی تل آویو

  مراحل و شرایط مصادره اموال برای نگهداری - تفکر مدرن

چندی پیش «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه با انتقاد از حضور مستقیم صهیونیست ها در جنگ اوکراین گفت: مزدوران اسرائیلی در کنار جنگنده های هنگ آزوف در اوکراین می جنگند.

در همین زمینه روزنامه «ادیوت آرونوت» در گزارشی درباره نقش فعال صهیونیست ها در اوکراین می نویسد: ده ها اسرائیلی الاصل اوکراینی برای کمک به ارتش اوکراین در مقابله با روسیه، اراضی اشغالی را ترک کرده اند. همچنین تیمی از افسران نیروهای ذخیره رژیم صهیونیستی در حال آموزش شهروندان اوکراینی داوطلب برای مبارزه با روسیه هستند.

پایگاه خبری «صفا» در فلسطین نیز به نقل از روزنامه صهیونیستی «معاریو» نوشت: اسرائیل با وجود مخالفت روسیه با اقدامات تل آویو، هواپیمای همراه با تجهیزات و تسلیحات نظامی به کشورهای اروپای شرقی فرستاد تا محموله های خود را به اوکراین ارسال کند. بودن

مسکو در کنار محدود کردن شدید سازمان‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در آن کشور، گام‌های مهمی برای اعمال فشار بر تل‌آویو در مورد مسائل استراتژیک مرتبط با آن رژیم برمی‌دارد. دعوت سران مقاومت برای سفر به مسکو و تسریع روابط همه جانبه با تهران و دمشق حاوی پیام های بسیار مهمی برای رژیم صهیونیستی است که قطعا از چشم سران این رژیم پوشیده نخواهد ماند.

علیرغم تیرگی روابط بین مسکو و تل آویو، ممکن است به دلایلی از جمله ایفای نقش در روند صلح خاورمیانه، حفاظت از منافع یهودیان ساکن در کشورش و همچنین جمعیت قابل توجه روس ها در مناطق اشغالی. مسکو روند اقدامات تنبیهی علیه رژیم صهیونیستی را تشدید خواهد کرد و پس از اصلاح مواضع این رژیم در موضوع جنگ اوکراین، بعید است سطح روابط به گذشته بازگردد.

  شناخت تلخ لیگ برتر از اقتدار پرسپولیس! - اندیشه معاصر

منبع: نورنیوز

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید