خبر بد در مورد رتبه بندی معلمان – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، علیرغم اعتراضات متعدد معلمان چند شهر به لایحه رتبه بندی و اجرای نادرست آن، هنوز دولت هدف گذاری نکرده و روزانه صدها خبر جنجالی از طریق اجرای این قانون به دست معلمان می رسد.

اسماعیل جعفری از فعالان کانون صنفی معلمان قزوین درباره آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان و واکنش دولت به اعتراض معلمان به اعمال نادرست رتبه بندی معلمان گفت: آموزش و معیشت معلمان فرا رسیده است. تصمیماتی که در این سال ها گرفته شد یا سیاسی بود یا تبلیغاتی که در نهایت انجام دادند مختص معلمان نبود. اگر اقدامی از سوی مسئولین انجام می شد، طوری به آنها اطلاع می دادند که انگار کوهی از کاه درست کرده اند.

این فعال کانون صنفی معلمان تاکید کرد: با چنین تبلیغاتی اقدامات کم اهمیتی در رسانه ها منتشر شده و در برخی موارد افزایش اندک حقوق ها باعث نارضایتی بیشتر و لطمه زدن به آبروی معلمان شده است. اقدامات انجام شده در این سالها بر خلاف تبلیغاتی که در اطراف آنها انجام شده است به هیچ وجه جوابگوی معلمان و مطالبات آنان نیست و حتی در اعمال قوانین مختلف مربوط به حقوق و مزایا سهل انگاری یا نقض شده و عمداً قوانین را اجرا نمی کند. ناقص

وی ادامه داد: قوانینی مانند قانون خدمات کشوری، برنامه ششم توسعه و حتی سند تحول بنیادین به درستی اجرا نشده است. رتبه بندی معلمان بیش از 10 سال است که وجود دارد، اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

این فعال صنفی معلمان با اشاره به پیشینه بحث رتبه بندی گفت: در برنامه ششم توسعه یعنی . از ابتدای سال 96 دولت موظف به اجرای رتبه بندی معلمان شده است اما رفتار دولت به گونه ای بوده که اجرا در سال آخر برنامه ششم توسعه یعنی 1400 به پایان رسیده است. لایحه ای از دولت به مجلس آمد و کار به تغییر دولت انجامید. با دولت جدید، مخالفت های علمی با رتبه بندی آغاز شد.

  اعضای هیات امنای پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات معرفی شدند

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263590

دیدگاهتان را بنویسید