خبر بد برای بازنشستگان/ این مبلغ از حقوق کسر می شود – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حقوق بازنشستگان در حالی به مجلس رفته است که این موضوع هنوز در دستور کار نمایندگان مجلس قرار نگرفته است. حقوق مستمری بگیران صندوق تامین اجتماعی یکی از موضوعاتی است که سال هاست این مستمری بگیران مطرح می کنند. بارها به حقوق بازنشستگی و پرداخت آن اشاره شده است. مستمری ها را تامین اجتماعی پرداخت و پرداخت می کرد که البته به طور کامل جواب نداد. حقوق بازنشستگان یکی از موضوعاتی است که در جامعه مطرح می شود.

دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان گفت: در لایحه دولت خطرات زیادی وجود دارد که جامعه کارگری را تهدید می کند که یکی از آنها تبعیض بین مستمری بگیران کشوری و لشکری ​​و مستمری بگیران تامین اجتماعی است. دومی مالیات بر مستمری بگیران است که تا به حال تجربه نکرده ایم.

عسگر برشان دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان گفت: درصدد اجرای برنامه ششم توسعه کار هستیم اما پاسخگو نیست. تلاش می کنیم بودجه 89 هزار میلیارد تومانی که در لایحه بودجه به جامعه کارگری وعده داده شده بود را سرمایه گذاری کنیم و نقد کنیم اما هیچ کمکی نمی کند. ما برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان بیمه اقدام می کنیم، برای بازنشستگان کشوری و لشکری ​​اعمال می شود و مستمری بگیران بیمه بلاتکلیف می مانند.

وی ادامه می دهد: در لایحه دولت خطرات زیادی وجود دارد که جامعه کارگری را تهدید می کند که یکی از آنها تبعیض بین مستمری بگیران کشوری و لشکری ​​و مستمری بگیران تامین اجتماعی است. دومی مالیات بر مستمری بگیران است که تا به حال تجربه نکرده ایم.

  شرایط اقتصادی کهگیلویه و بویراحمدی متناسب با ظرفیت نیست / قانون همکاری اصلاح می شود

دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان با اشاره به قانون مالیات مستمری بگیران افزود: کارمندان و مستمری بگیران تامین اجتماعی باید مالیات بپردازند که تورم افسارگسیخته خط فقر را به ده میلیون تن رساند. بر اساس این لایحه، کارگران و بازنشستگانی که بین 5 تا 10 میلیون تن دریافت می کنند باید 10 درصد، حقوق 10 تا 15 میلیون در ماه، پانزده درصد و کسانی که 15 میلیون تن و بیشتر دریافت می کنند باید 20 درصد مالیات بپردازند.

وی گفت: باور نمی کنند فردی که تمام عمر برای رفاه در دوران بازنشستگی زحمت کشیده و برای داشتن پایه بازنشستگی بالا کار کرده است حداقل 200 هزار تن مالیات بدهد. چنین تلاش هایی به هدر رفته است.

برشان با بیان اینکه حذف ارز 4200 تومانی بدترین اتفاق ممکن است، گفت: نتیجه حذف ارز دولتی فقیرتر کردن فقرا، آسیب رساندن به نیازهای عمومی و تغذیه جامعه دستمزد است.

وی ادامه می دهد: ما می گوییم حقوق کارگر باید بر اساس اصل 41 قانون باشد. متاسفانه دولت قصد دارد 10 تا 25 درصد افزایش دهد که ربطی به این ماده قانونی ندارد. افزایش تدریجی دستمزد برای افرادی است که دستمزدشان بالاست و با افزایش تورم به تدریج دستمزدشان را افزایش می دهند. افزایش تدریجی حقوق تامین اجتماعی قطعا فاجعه است.

دبیر خانه کارگر اصفهان گفت: ما می گوییم باید با انقباض بودجه بسته شود، آن وقت دولت مالیات کارمندان و بازنشستگان را افزایش می دهد. در حالی که فشار فقط بر روی جامعه دستمزدی است، زیرا طبق آمار خودشان 62 درصد بودجه سال آینده نسبت به بودجه سال 1400 به سهم مالیات اضافه می شود. در این صورت فشار بر کارگران است زیرا قدرت عنان بر آنها دستمزدها در دست دولت است و قبل از پرداخت مالیات از او می گیرد.

  کدام خودرو جایگزین نیسان آبی می شود؟ + عکس - اندیشه معاصر

وی ادامه می دهد: برای جلوگیری از رانت می گویند حذف ارز 4200 تن است اما نگویید رانت او را چه کسی گرفته است؟ در این صورت تکلیف دارو و درمان چیست؟ می گویند ارز را به دارو می دهیم در حالی که بسیاری از ارزها قبلا ارز را حذف کرده اند و مسیر درمان به دارو ختم نمی شود. بیمار همچنین به تجهیزات پزشکی، تخت های بیمارستانی و سایر خدمات پزشکی نیاز دارد و حذف ارز دولتی روند درمان را تهدید می کند.

وی گفت: با روند کنونی و بدون دیدگاه سیاسی، در زمانی هستیم که نیاز به تعامل با دنیا داریم. تمام دنیا که قصد استعمار ما را ندارند! پس برای رهایی از این وضعیت باید با دنیا به استثنای کشورهای استیجاری ارتباط برقرار کنیم تا وضعیت اقتصادی بهتر شود.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1242723

دیدگاهتان را بنویسید