خبرهای خوبی از صنعت خودرو در ماه آینده به اطلاع عموم خواهد رسید

1086781 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، امید کلیباف سخنگوی وزارت امنیت گفت: گزارش های مالی شرکت های خودروسازی نشان می دهد که این صنعت در خردادماه با رکورد رشد در بخش تولیدی همراه بوده است. افزایش 18 درصدی

وی افزود: همزمان با افزایش جزئی تولید، با ابتکار وزیر صمت و با هماهنگی سازمان ملی استاندارد، تولید خودروهای تیبا، سمند و ساینا از ابتدای مردادماه متوقف می شود با خودروهای شاهین CVT جایگزین شده است.آریو، رانا AMT، هایما 8S و آریسان 2. دارای فاکتورهای کیفی بالاتر، تعویض خواهد شد.

سخنگوی صامت، نتایج اقدامات کمی و کیفی این وزارتخانه در صنعت خودرو را مشهود دانست و گفت: بر اساس ابلاغیه 8 ماده ای رئیس جمهور، این صنعت از بستر سنتی به سمت مدرن در حال حرکت است و بر اساس سند تحول خودرو، جاده کیفیت در سال آینده شتاب خواهد گرفت.

کلیباف درباره تعهدات خودروسازان برای سه خودروی تولید نشده گفت: تعداد کل این تعهدات کمتر از 50 هزار دستگاه است و طبق هماهنگی با سازمان استاندارد شماره گذاری می شود.

وی با اشاره به خروج 15 طرح خودرو از قرعه کشی در مرحله اول توزیع یکپارچه، گفت: در مرحله دوم توزیع یکپارچه (که در حال انجام است) و با افزایش رشد تولید، 50 درصد از طرح های فروش خواهد بود. ارائه شده در خارج از قرعه کشی این روند تا حذف کامل لاتاری ادامه خواهد داشت.

سخنگوی صمت گفت: امسال هدف ایجاد جریان پایدار تولید و ساماندهی عرضه و مدیریت التهاب در بازار خودرو است و رصد قیمت بازار نشان می دهد که شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار هستیم.

  فرآیند استخدام معلمان - تفکر مدرن

کلیباف در پایان گفت: در یک ماه آینده خبرهای خوبی از صنعت خودرو به گوش مردم می رسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید