خب، قتل و عواقب آن

خب، قتل و عواقب آن

مرگ شینزو آبه، سیاستمدار بزرگ ژاپنی که سه سال پیش برای یک ماموریت ویژه به ایران آمده بود تصادفی نیست. کشوری به نام ژاپن که به برکت تلاش و عزم ستودنی نزدیک به هفتاد سال در قله آسیا و تاج جهان قرار دارد، تحت تأثیر این وحشت تلخ قرار گرفته است و مایه تاسف برای کشوری است که آرزوی تبدیل شدن را دارد. یک نیروی جهانی برای آینده دور و این یک ضربه سیاسی و امنیتی محسوب می شود.
مردی که قصد کشتن شینزو آبه را داشت که یکی از چپ‌هایی بود که از چه گوارا حمایت می‌کرد، در مورد خطر ظهور افراط‌گرایی در این کشور موفق شرقی هشدار می‌دهد که نشان دهنده تفاوت‌های عمیق بین دو جریان چپ و در همین کشور است. .

چپ ها که سرسختانه با سیاست های آشکار شینزو آبه و تغییرات ساختاری او مخالف بودند، با این اقدام خطرناک، هر چند کوتاه، زهر خود را به بدن ژاپن تزریق کردند.

حال باید پرسید که چرا چپ های شکست خورده در ژاپن مجبور شدند در نهایت خشم خود را با کشتن آبه ابراز کنند؟ در پاسخ باید گفت که آبه سه هدف اصلی دارد، یعنی. آغاز رشد اقتصادی و افزایش دستمزد در سطوح مختلف شغلی؛ اصلاح سیاست های کلان اقتصادی، تقویت انگیزه های مالی و اصلاحات ساختاری اقتصادی، ژاپن را بار دیگر در مسیر ثبات عمیق قرار داده است.

  پشت پنجره حقوق بشر در کانادا، کودک کشی خودنمایی می کند

دیدگاهتان را بنویسید