خانواده ها نباید نگران درس خواندن و کار / تحصیل و کار فرزندانشان باشند. هدیه جدید به دانشگاه

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی یزد

ابوالفضل صادقیان گفت: خانواده های یزدی دیگر دغدغه کنکور و اشتغال فرزندان خود را ندارند; زیرا با سوق دادن تحصیل کودکان به سمت دوره های مهارت محور از بدو ورود به دانشگاه وارد بازار کار می شوند.

18396 766 فقط خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از یزد، ابوالفضل صادقیان، معاون آموزشی دانشگاه آزاد یزد در نشست خبری با خبرنگاران استان یزد، اظهار کرد: خبرنگاران در عرصه های مختلف تاثیرگذار هستند و سهم زیادی در فرهنگ و آموزش دارند.

وی با طرح این سوال که چرا دانشگاه آزاد پایلوت یک ساختمان مهارت بود، افزود: دانشگاه آزاد یزد با 355 هیات علمی که در سطوح مختلف جهانی مطرح هستند از نظر امکانات آموزشی نیز دارای استانداردهای بین المللی است.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد از مسئولان دانشگاه آزاد برای راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی و تسهیل قانون تامین اجتماعی برای دانشجویان این دانشکده در کنار بیمه حوادث و خدمات تقدیر کرد و گفت: : دانشگاه آزاد یزد به مرحله مهارت آفرینی رسیده است که اساتید با 30 سال سابقه صنعتی به دانشگاه کمک کرده اند.

صادقیان در خصوص فعالیت دانشگاه های علمی کاربردی گفت: تفاوت ما با این دانشگاه ها تغییر سرفصل هاست چرا که استادی با مهارت کافی باید در کنار دانشجو باشد.

خانواده ها نباید نگران درس خواندن و کار / تحصیل و کار فرزندانشان باشند.  هدیه جدید به دانشگاه

وی با تبریک به کارکنان دانشگاه یزد گفت: رسالت اصلی ما در دانشکده مهارت در کنار آموزش کار است و کارگاه های اختصاصی در استان مانند آموزش شیرینی پزی و … مهارت های لازم را به دانشجویان آموزش می دهد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد خواستار اطلاع رسانی مناسب برای خانواده های استان شد و گفت: در سال گذشته 14 هزار داوطلب کنکور در استان داشتیم و خانواده های یزدی همیشه نگران بیکاری فرزندانشان بعد از این هستند. فارغ التحصیلی. مهارت و کار به حل نگرانی خانواده ها کمک می کند.

  هشدار سرمربی آمریکایی به شاگردانش؛ ولز را دست کم نگیرید

صادقیان افزود: رسالت ما این است که به رسانه ها و خانواده ها اطلاع دهیم که دانشجو در این طرح همزمان در محیط دانشگاهی و در محیط کار است.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف ما ایجاد انگیزه در دانش آموزان است و در دل آن مهارت است.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد یکی دیگر از اهداف راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی را زمینه سازی برای شناسایی نیروهای ماهر از صنایع دستی و صنعت برشمرد و افزود: یکی از مشکلات صنعت امروز ما کمبود است. مهارت های لازم نیروی کار که پس از مدت کوتاهی فرسایش و بیکاری

صادقیان، از دیگر اهداف دانشکده مهارت و کارآفرینی، افزایش اشتغال در استان، توسعه رشته های دانشگاهی و دقیق و تخصصی شدن دوره هاست که در صنعت احساس می شود.

خانواده ها نباید نگران درس خواندن و کار / تحصیل و کار فرزندانشان باشند.  هدیه جدید به دانشگاه

وی با ابراز تاسف از هجرت بازگشت به استان گفت: نخبگان یزدی در حال خروج از شهر و دیار خود هستند و با رهبری آموزشی آنان کمک بزرگی در حفظ نخبگان خواهیم داشت.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد یزد به خدمت سربازی به عنوان یکی دیگر از دغدغه های دانشجویان و خانواده های آنان اشاره کرد و تصریح کرد: پیش نویس سربازی را با کمک نمایندگان و با این طرح به عنوان معضل صنعت و صنعت در مجلس تصویب خواهیم کرد. شکاف مهارت ها حل خواهد شد.» پس از فارغ التحصیلی این اتفاق نمی افتد.

صادقیان ادامه داد: این طرح دانشکده برای ایجاد مهارت، مشکل اشتغال زنان را حل می کند و با رونمایی از طرح پردیس فناوری دانشگاه، تحول عظیمی در این حوزه ایجاد می شود.

  دامنه سامانه باور 373 چقدر است؟

وی با اشاره به وجود خلأهای مهارتی در آموزش و پژوهش گفت: ما فرهنگ کار را در آموزش و پرورش تزریق نمی کنیم و نبود این مشکل در محیط کار مشکل اقتصاد کشور را حل نمی کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید