خادم عزیز آب پاک در دست اعضای هیئت مدیره / در جلسه کمیته اخلاق چه گذشت؟

957585 فقط خبر

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، جلسه کمیسیون اخلاق فدراسیون فوتبال برای بررسی اتهامات وارده به شهاب الدین عزیزی هادم شب گذشته برگزار شد. در این جلسه که چندین بار دچار تشنج شد، عزیزی هادم در سخنان خود موضع قاطعی علیه کمیته اخلاق گرفت. وی در این نشست گفت: حتی اگر تیم ملی را قهرمان جهان می کردم حذف می شدم و کمیته اخلاق هم اکنون در حال ادامه هیات مدیره فعلی است که از بهمن سال گذشته علیه او تشکیل شده بود. هیئت من را کاملا غیرقانونی اخراج کرد و شما با حمایت از این جریان سعی دارید جلوی فوتبال ایران را بگیرید.

عزیزی هادم درباره حسابرسی فعالیت های مالی فدراسیون فوتبال در دوران ریاست خود تاکید کرد: حسابرس حبیانی صلاحیت رسیدگی به صورت های مالی فدراسیون را ندارد چرا که آغازگر این روند تنها توسط کمیته اخلاق محکوم شده است. اعضای هیأت مدیره و اعضای مجمع طی نامه‌های جداگانه‌ای، کمیته حسابرسی را غیرقانونی دانستند و بارها طی نامه‌های جداگانه‌ای از کمیته اخلاق خواستار رعایت قانون شدند. اما روندی که شروع کرده اید نشان می دهد که سفارش در راه است.

رئیس برکنار شده فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه باید به وکیلش دو هفته فرصت داده می شد تا از سفر برگردد و مدارک خود را تهیه کند، خطاب به اعضای کمیته اخلاق گفت: بلافاصله پس از دعوت من به جلسه، از من درخواست کردید. به کمیته اخلاق بیایم.» قطعا طی روزهای آینده زوایای پنهان این اقدام را در نشست خبری فاش خواهم کرد و موضوع را از طریق فیفا و دادگاه عالی ورزش پیگیری خواهم کرد. در هیچ کجای دنیا با هیچ یک از روسای فدراسیون ها این کار صورت نگرفته است و این در شرایطی بود که کاری که فدراسیون فوتبال در زمان من انجام داد درست بود و نتایج تیم های ملی این را ثابت می کند. تاریخ در مورد شما قضاوت خواهد کرد.

  ترافیک حومه شهر در 11 آوریل 1.1 درصد افزایش یافت - اندیشه معاصر

در جلسه کمیسیون اخلاق، عزیزی هادم متهم شد که اولین اتهام مربوط به قیمت سفر صاحب ایرلاین به لیتوانی با تیم ملی فوتسال بوده است. عزیزی هادم در پاسخ به این سوال گفت: من پروازهای تیم ملی را به جای آن انجام می دهم و همه این پروازها رایگان بوده و الان باید برای رقمی حدود 1600 دلار محاکمه شوم و اگر موسوی نگیرد کجا می شود. پروازهای تیم ملی پوشش داده شود؟ این بخشی از کمک من به فدراسیون و تعهد من برای کسب درآمد در فوتبال بود.

موضوع دیگری که در جلسه کمیته اخلاق مطرح شد، کمک 10 میلیارد دلاری به پرسپولیس بود. عزیزی هادم در پاسخ به این سوال گفت: این گونه پرداخت ها همیشه بوده است. زیرا دولت قادر به کمک مستقیم به باشگاه ها نیست. نه تنها پرسپولیس که اگر می توانستیم با افتخار به استقلال و هر باشگاه دیگری که نیاز به کمک داشت کمک می کردیم. این هماهنگ شده و در مقابل این پرداخت هم قرارداد بسته شده و هم سفته تضمینی دریافت شده است. اگر این اتفاق نیفتد، ممکن است اتفاقات خوبی رخ نداده باشد. چرا که هم باشگاه پرسپولیس و هم هواداران این تیم از شرایط فعلی ناراضی و ناراحت بودند. جمع آوری هیئت مدیره حداقل چند هفته طول کشید. چرا که دو دیدار پیش رو داشتیم که برای جام جهانی بسیار مهم بود و اولویت هیچ یک از اعضای فدراسیون تشکیل جلسه در هیئت مدیره آن زمان برای پرداخت پول به پرسپولیس نبود.

سومین موضوعی که در این جلسه مطرح شد تشکیل جلسه بود که عزیزی هادم گفت: «حتی اگر نخواستم کدام یک از اعضای هیئت مدیره درخواست تشکیل جلسه را دادند؟» قرار شد جلسه بعد از آن تشکیل شود. جام جهانی و با توجه به اینکه با روزهای پایانی اسفند روبه‌رو بودیم، اعضای هیئت مدیره تصمیم گرفتند بعد از عید نوروز جلسه عمومی برگزار کنند، اما باز هم با تصمیم دیرهنگام هیئت، مصادف با ماه مبارک رمضان شد. فکر کنم معاینه شد من از 27 بهمن در فدراسیون نبودم. چرا این جلسه تاکنون برگزار نشده است؟

  بابت بازی با رئال مادرید متاسفم! + جزئیات - اندیشه معاصر

عزیزی هادم ادامه داد: به صورت غیرقانونی اخراج شدم و این مشکل را به کمیته اخلاق گزارش و شکایت رسمی کردم. سوال اینجاست که اگر به دنبال منع ممنوعیت نیستید چرا به پرونده عزل غیرقانونی من که قبل از تجدیدنظرخواهی شورا ثبت شده بود رسیدگی نکردید؟ چرا انقدر عجله داری تیم ملی شرایط و امکانات لازم برای صعود به جام جهانی را نداشت. اما به لطف خدا و تلاش همکارانم در تیم ملی و فدراسیون فوتبال، این تیم اولین تیم آسیایی شد که به جام جهانی رسید. اما آبروی من را بردی و با این تصمیم فوتبال را به چنگ آوردی. در حالی که نتایج تیم های ملی سرمایه اجتماعی کشور است و حتی پرداخت مستقیم درآمدهای نفتی و گازی کشور چندان خوشحال کننده نیست.

عزیزی هادم در ادامه گلایه های خود اینگونه بیان کرد: معلوم است که می خواهید قهرمان من را بکشید، اما نمی توانید; از آنجایی که حضور شما و روند رسیدگی به این پرونده غیرقانونی است، فوتبال نیز یک چالش جدی خواهد بود و من این حق را برای خود محفوظ می دانم که اجازه ندهم امثال شما در مجامع بین المللی درباره فوتبال تصمیم گیری کنند. من نسبت به شما نسبت به ایران و مردم این کشور دلسوزتر هستم و مجمع این را به خوبی درک می کند و به هر تصمیمی که مجمع به عنوان بالاترین رکن قانون گذاری فوتبال گرفته شود، احترام می گذارم. چه شد که نمی خواهید جلسه ای تشکیل دهید و آینده من را تعیین کنید؟

عزیزی هادم در پایان این نشست با ریختن آب پاکی بر دستان اعضای کمیته اخلاق گفت: قطعا در جلسه شرکت خواهم کرد و از حقوق قانونی خود استفاده خواهم کرد. اگر نمایندگان فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کنند که من حق حضور در جلسه را ندارم، رعایت می کنم. در غیر این صورت در دهمین نشست هورداد شرکت خواهم کرد.

  هشدار به تهران؛ دما به صفر درجه می رسد

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید