حیدری: تحکیم ظرفیت های اقتصادی منطقه در مقابله با گسترش ناتو موثر است

935216 فقط خبر

ناتو متشکل از چندین کشور است، اما در واقع فقط ایالات متحده به عنوان یک کشور از زور و تهدید علیه سایرین استفاده می کند.

وی با بیان اینکه ناتو برای مقابله با قدرت شرق با تمرکز بر روسیه ایجاد شده است، افزود: در دنیای امروز قدرت اقتصادی بسیار بهتر از قدرت نظامی است. بنابراین، جریان‌های مخالفی که نگران نفوذ ناتو هستند، باید با تحکیم نیروهای اقتصادی و ایجاد وحدت بین نیروهای اقتصادی، جلوی نفوذ ناتو را بگیرند، به‌ویژه در حوزه‌هایی که می‌توان اقدام عملی مبتنی بر نگاه سیاسی برای مقابله با نفوذ ناتو انجام داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در غیر این صورت ناتو بدون اقدام عملی و یکپارچه سازی و استفاده از توانمندی های اقتصادی، تنها توان مقابله نظامی را دارد، ضمن اینکه وحدت جریان اقتصادی مخالف و استفاده از توانمندی هاست. با موقعیت مرکزی روسیه و چین می تواند ناتو را شکننده کرده و مانع از گسترش آن شود.

حیدری در پایان خاطرنشان کرد: باید مراقب نفوذ ناتو و تحرکات آمریکا باشیم زیرا آمریکا به دنبال نفوذ نظامی و دفاعی در اقصی نقاط جهان است که با تشکیل ناتو مقابله با شرق را در دستور کار قرار داد. بنابراین، ایالات متحده ذینفع اصلی است.ناتو، بنابراین همه، به ویژه غیرعضوها، باید از نفوذ ناتو آگاه باشند.

انتهای پیام/4164/

  واکنش تامل برانگیز مهدی طارمی به باخت تیم ملی/فیلم

دیدگاهتان را بنویسید