حیاتیان با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز دیدار کرد.

1074183 فقط خبر

محمدصادق حیاتیان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری در سفر یک روزه خود به استان فارس با آیت الله دیکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز دیدار کرد.

حیاتیان در ابتدای این نشست ضمن تشریح ماموریت های مرکز گفت: یکی از ماموریت های مرکز که از سوی رئیس جمهور به ما اعلام شد، بحث ارتباط با نخبگان و ایجاد شبکه نخبگانی است که از نظرات آنها در این زمینه استفاده کند. سیستم حکومتی.

وی افزود: دولت برای اجرای برنامه های خود در حوزه های مختلف نیاز به اعتمادسازی عمومی دارد بنابراین نقش نخبگان در اینجا مهم است. وقتی نخبگان از برنامه ای حمایت کنند، استقبال مردم از آن بیشتر می شود.

رئیس مرکز بررسی های راهبردی ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه یکی از برنامه های دولت سیزدهم ارتقای کار و مشارکت مردم در عرصه های مختلف است، افزود: یکی از ویژگی های رئیس جمهور مردمی بودن هستند که می توانند ببینند. در سفرهای استانی خود می گوید: «رئیس جمهور معتقد است که همه چیز در کشور باید مردمی باشد، بنابراین در مرکز به شدت پیگیر این موضوع هستیم.

حیاتیان همچنین با بیان اینکه استان فارس از ظرفیت علمی و سمیناری خوبی برخوردار است، ابراز امیدواری کرد که دولت بتواند از این ظرفیت در نظام حکمرانی کشور استفاده کند.

آیت الله دیکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز در این دیدار با بیان اینکه یکسری مسائل کلیدی در نظام اسلامی وجود دارد که الگوی جدید حکومتی است و نمونه ای از آنها نیست، گفت: جهان. بنده چون دائماً با دانشگاه در ارتباط هستم یک چیز را فهمیدم و آن اینکه دانشگاهیان ما در جایگاه خود احترام و احترام کافی نداشتند. امام خمینی (ره) در وصیت نامه خود فرمودند که حوزه و دانشگاه باید دو بال داشته باشند و از آنجایی که جامعه دانشگاهی محترم نبود، متأسفانه جایگاه حوزه نیز خدشه دار شد. من معتقدم اگر یکی از این دو بال بشکند، بال دیگر نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد.

  قیمت روز موبایل 22 آبان 1400 - تفکر مدرن

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه و حوزه باید در کنار هم رشد کنند، گفت: امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب فرموده اند که در جامعه ما دانشگاه و حوزه باید با هم رشد کنند و جایگاه و شغل داشته باشند. حالا اگر رشد کند ملت بودن هم معنا دارد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با ارزیابی روحیه مردمی و عدالت خواهی رئیس جمهور گفت: نگاه عمیق رئیس جمهور برای من بسیار جالب بود. وی عادلانه بودن دیدار روز جمعه ائمه جماعات کشور را نشان از نگاه بسیار علمی و عمیق رئیس جمهور عنوان کرد. اگر همین نگاه رئیس جمهور به فضای دانشگاه و حوزه منتقل شود و مردم در این چارچوب متحد شوند، به نتایج خوبی می رسیم.

آیت الله دژکام در پایان خاطرنشان کرد: دولت کار زیادی را آغاز کرده است و من نیز در خطبه های نماز جمعه به شدت از دولت حمایت کردم. رئیس جمهور به این موضوع متعهد است و همه باید از برنامه های او حمایت کنند. ما امیدواریم که این چشم انداز توسعه یابد و کارمندان دولتی بتوانند به رئیس جمهور کمک کنند.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید