حمله چند نفری به تیم ملی اقدام بسیار نفرت انگیزی بود/ مدیران باشگاه باید جلوی برخی اقدامات را بگیرند.

42516 593 فقط خبر

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، سیدحمید سجادی در نشست مشترک روسای فدراسیون های ورزشی که امروز برگزار شد، اظهار کرد: از همه کسانی که برای برگزاری دومین کنگره ملی شهدای ورزش زحمت کشیدند تشکر می کنم. شاهد مراسم باشکوهی بودیم. برخی از نمایندگان به ما برای برگزاری این کنگره تبریک گفتند. سخنان مقام معظم رهبری که در این کنگره پخش شد بازتاب بسیار مطلوبی داشت و در این شرایط که عده ای می خواستند از ورزشکاران ما سوء استفاده کنند و جامعه ورزش باید هوشیارتر از همیشه باشد، بیانات مقام معظم رهبری راهگشا بود. کنگره شهدای کشور روز جدیدی را برای جامعه ورزش ما رقم زد.

وی با اشاره به حضور جامعه ورزش در مراسم تشییع پیکر یکی از شهدای امنیت افزود: سلمان امیراحمدی شهید مدافع امنیت که روز گذشته مراسم تشییع وی برگزار شد در رشته جودو و جامعه ورزش فعال بود. حضور پررنگی در این مراسم تشییع داشتند. 5135 شهید ورزشی در کشور داشتیم که 135 شهید مدافع حرم هستند و امروز با افتخار اعلام می کنیم که شهید امیر احمدی از شهدای امنیت است.

وزیر ورزش و جوانان با تشکر از مجریان برنامه های هفتگی تربیت بدنی خاطرنشان کرد: امیدوارم این برنامه ها نسبت به سال های گذشته منسجم تر و پرشکوه تر برگزار شود. از کلهر و همکارانش تشکر می کنم که با همکاری فدراسیون مناطق روستایی و عشایری مسابقات بسیار خوب و باشکوهی را برای جامعه روستایی کشور برگزار کردند. رشته مینی فوتبال دو سال است که در کشور در قالب یک انجمن فعالیت می کند و فدراسیون جهانی در دنیا وجود دارد که علاقه مندان و طرفداران زیادی در این رشته فعال هستند. جام پرچم نیز طراحی شد و بیش از 27 هزار تیم روستایی در این مسابقات شرکت کردند و با وجود اینکه این مسابقات در بودجه لحاظ نشده بود، با تامین اعتبار این دوره از مسابقات آغاز شد و تا پایان مهرماه ادامه دارد.

وی در خصوص المپیاد استعدادهای برتر گفت: المپیاد استعدادهای برتر با همکاری و مشارکت وزارت آموزش و پرورش راه اندازی شد. جا دارد از ستاری فرد و همکارانش تشکر کنم که زحمات زیادی برای برگزاری این المپیاد کشیدند تا تماشایی برگزار شود. المپیاد استعدادهای برتر برگزار می شود و امیدوارم توانسته باشیم به هدف و برنامه ای که داشتیم برسیم.

  ترکیب احتمالی استقلال مقابل پرسپولیس، پنجشنبه 26 اسفند - تفکر مدرن

سجادی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه ای که بین وزارت آموزش و پرورش و ورزش و جوانان منعقد شده است، قهرمانان در هر رشته ای مشمول قهرمان می شوند. سرباز قانون می تواند برای آموزش و آموزش استخدام شود. هیچ سقفی برای جذب این شخصیت وجود نخواهد داشت و شخصیت هایی که مایلند می توانند به عنوان منشی ورزش کار کنند.

وی افزود: آرزوی ما این است که قهرمانان ما در تمرینات شرکت کنند و وزارت ورزش را در استعدادیابی یاری کنند و آموخته های خود را در تیم های ملی به دانش آموزان علاقمند به ورزش بدهند. قهرمانان ما می توانند رابط خوبی بین دانش آموزان و وزارت ورزش باشند و استعدادها را شناسایی کنند. این اتفاق بسیار بزرگ و خوبی است که با همکاری دو وزارتخانه انجام شد.

وزیر ورزش و جوانان با استقبال از فرا رسیدن روز ملی پارالمپیک گفت: پیشاپیش به همه ورزشکاران پارالمپیک تبریک می گویم و به همین مناسبت روز یکشنبه مراسمی در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار می شود.

سجادی با اشاره به حضور گسترده اهالی ورزش در مراسم پیاده روی حسینی در اربعین خاطرنشان کرد: خوشبختانه این مراسم با استقبال خوب مدیران، روسای فدراسیون ها و ورزشکاران مواجه شد و حضور باشکوه جامعه ورزش در پیاده روی حسینی نیز همراه بود. مورد توجه مقام معظم رهبری.. امسال برای اولین بار ستاد اربعین در وزارت ورزش و جوانان به ریاست سینا کلهر تشکیل شد و اقدامات ارزنده ای در این ستاد و سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان نیز انجام شد. با برپایی راهپیمایی ها زحمات زیادی برای این ستاد کشید.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به دو بازی دوستانه تیم ملی فوتبال ایران گفت: با مدیریت فدراسیون و برنامه ریزی سایر نهادهای مرتبط، تیم ملی فوتبال توانست دو بازی خوب و قابل قبول را مقابل این تیم انجام دهد. اروگوئه و سنگال.ولی متأسفانه یک سری اتفاقات شروع شد، هو کردن تیم ملی و حمله چند نفری به تیم ملی حرکت بسیار زشت و نفرت انگیزی بود و نباید شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.

  ایگبالی: ما مقابل امارات پیروز می شویم اما باید مراقب کره باشیم / طارمی در لیورپول و بایرن موفق نخواهد شد

وی افزود: جامعه ورزش انتظار نداشت که برخی از بازیکنان تیم های باشگاهی ما یک سری رفتارها از خود نشان دهند و از سوی دیگر تهدیدهایی در مقابل برخی از بازیکنان صورت گیرد. اینکه برخی صحبت های غیر اصولی داشتند واقعا زیبا نبود و مدیران عامل باشگاه ها باید جلوی چنین رفتاری را بگیرند. اکثر جامعه ورزش پیرو خط انقلاب و رهبری هستند و در مراسم پیاده روی اربعین نشان دادند. تمام سخنان آخر مقام معظم رهبری در مورد عظمت و عزت ورزش بود. جامعه ورزش همواره مشی نظام را دنبال کرده و بارها آن را ثابت کرده است. برخی از فدراسیون های ما از جمله ورزش های رزمی و موتورسواری در مقاطع مختلف فعالیت های مشترکی با نیروهای نظامی و انتظامی داشته اند و در موارد زیادی به پلیس راهنمایی و رانندگی کمک کرده ایم. در دوران دفاع مقدس رزمندگان ما در صف اول بودند.

سجادی گفت: متأسفانه در بازی دوستانه ایران و اروگوئه و سنگال تعدادی از مردم بیرون ورزشگاه حضور داشتند و با استفاده از بلندگوهای تعبیه شده شروع به تضعیف روحیه بازیکنان کردند که واقعا مناسب نبود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: روزهایی که گذشت، روزهای خاصی بود که جامعه ورزش با دوراندیشی در مقابل این وسوسه ها ایستادگی کرده و امیدواریم این بصیرت تداوم داشته باشد. دست‌هایی در کار بودند که خوشبختانه همه اهدافشان برعکس شد.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: با توجه به توصیه های دکتر رایضی باید از شایعه پراکنی پرهیز کنیم و این موضوع در ورزش نیز نهادینه شود. گاهی اوقات یک بررسی تبدیل به یک روند می شود و باید مراقب باشیم که گروهی از افرادی که به دنبال سود هستند از این بررسی ها سوء استفاده نکنند. ما آنچه را که در برخورد با این گونه اغتشاشات مسئولیت داشته ایم انجام داده ایم و از قبل هشدارها و پیشگیری ها و ارتباط لازم با نهادهای مربوطه را داریم.

  شناسایی طوفان های خورشیدی با رصد کسوف امکان پذیر است/ علاقه مندان به نجوم ضرر می کنند!

وی افزود: مردم ما قهرمانان خود را با پرچم جمهوری اسلامی ایران دوست دارند و قهرمانان ما نباید فراموش کنند که در زیر این پرچم به موفقیت هایی دست یافتند. در این مدت اقدامات غیراخلاقی صورت گرفت و متأسفانه برخی به دلیل رهبری نادرست به سمت دشمن رفتند. ما 2 میلیون و 800 هزار ورزشکار سازمان یافته داریم و حرف تعداد محدودی از ورزشکاران نمی تواند بیانگر نظر کل جامعه ورزش باشد.

سجادی با اشاره به لزوم کوتاه شدن دوره فدراسیون ها گفت: همانطور که آقای کیا پاشا نماینده سازمان بازرسی گفتند باید تلاش کنیم که مدت زمان فدراسیون ها کوتاه شود و خیلی زود انتخابات فدراسیون ها برگزار شود. اینطور نیست که روسای فدراسیون ها مانع پیشرفت ورزش شوند و صلاحیت نداشته باشند، اما در دوره مدیریت ثباتی وجود ندارد و این امری موقتی است.

وی درباره آیین نامه فدراسیون های ورزشی نیز گفت: آیین نامه ای که در حال حاضر وجود دارد از ما به ارث رسیده است و خود ما در تنظیم آیین نامه دخالتی نداشته ایم. در این آیین نامه موارد و اشکالاتی وجود دارد که باید اصلاح شود. برخی از این موارد همانطور که کارشناسان به ما گفتند نیاز به بررسی و تنظیم دارند.

وزیر ورزش و جوانان همچنین به حضور تیم ملی ایران در جام جهانی اشاره کرد و گفت: جام جهانی را در پیش داریم و امیدوارم تیم ملی ما در قطر بهترین نتیجه را کسب کند و ممکن است و معتقدیم که با همدلی می توانیم موفق خواهیم شد.

وی بیان کرد: بسیاری معتقدند ورزش می تواند نشاط را در جامعه به ارمغان بیاورد و جامعه را به سمت شادی سوق دهد. جوانان نیاز به شادی و پویایی دارند و ما می توانیم همه اینها را در ورزش داشته باشیم و ما جامعه ورزش موظفیم با فراهم آوردن بستر مناسب جامعه را به این سمت سوق دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید