حمله موشکی گسترده به منطقه سبز بغداد عراق

همزمان با انتخاب رئیس جمهور در مجلس برگزار شد.

منابع عراقی از شنیده شدن صدای چندین انفجار در منطقه سبز بغداد و مناطق اطراف آن در پایتخت عراق خبر دادند.

به گزارش گروه جهان به نقل از خبرگزاری آنا، منابع عراقی از وقوع چندین انفجار در منطقه سبز بغداد در ظهر امروز (پنجشنبه) خبر دادند. خبرگزاری العالم الامنی از اصابت 9 موشک به منطقه سبز و مناطق اطراف آن خبر داد.

بر اساس آمارهای اخیر، در این حملات چندین تن از نیروهای امنیتی و مردم عادی زخمی شده اند. این موشک در حالی بر فراز منطقه سبز شلیک شد که نمایندگان پارلمان عراق در حال انتخاب رئیس جمهور این کشور بودند.

پس از پرتاب این موشک ها، نیروهای امنیتی که از روز گذشته تدابیر سختگیرانه ای را در اطراف منطقه سبز اعمال کرده اند، به طور گسترده در ورودی های منطقه سبز مستقر شده و وضعیت به شدت امن است.

این موشک ها در حالی شلیک شد که تمامی خیابان های منتهی به منطقه سبز و پل های اطراف آن تحت تدابیر امنیتی قرار داشت و عبور و مرور خودروها ممنوع بود.

در همین راستا، یک منبع امنیتی به رسانه های عراقی گفت که موشک ها از یک منطقه غیر مسکونی نزدیک باشگاه ورزشی الحبیبیه در شرق بغداد شلیک شده است. شبکه سابرین نیوز نیز گزارش داد که این موشک ها از شهر صدر شلیک شده است.

همچنین یک موشک به مسجد بیت بنیه در منطقه شلوغ علوی اصابت کرد و تعدادی از شهروندان عراقی زخمی شدند.

14010721000252 Test NewPhotoFree فقط خبر

پس از این حمله موشکی، «علیه نصیف» نماینده پارلمان عراق در واتس اپ خود نوشت: اگر موشک باران ببارد، روند انتخاب مناصب حکومتی و احترام به قانون اساسی را تکمیل می کنیم.

  پایه شیشه ای ماهور الوند در خیابان های تهران + عکس

این حملات در حالی انجام شد که نمایندگان مجلس مشغول انتخاب رئیس جمهور برای پایان دادن به نابسامانی ها و بن بست های سیاسی هستند که یک سال پس از انتخابات اکتبر 2021 به وجود آمده است. انتخاب رئیس جمهور از این جهت مهم است که گام بعدی نمایندگان مردم خواهد بود. انتخاب نخست وزیر و تشکیل دولت.

اتفاقی که باید جریان صدر را بازنده اصلی آن دانست. حرکتی که در همه تلاش هایش شکست خورد – از استعفای دسته جمعی مجلس تا حمله به منطقه سبز و اشغال تالار مجلس و تحصن در مقابل ساختمان “VSS” برای تکرار انتخابات. . لازم به ذکر است که کمیته هماهنگی شیعیان عراق موسوم به «العطار التنسیقی» (چارچوب هماهنگی) طی درخواستی کتبی و مستند از «محمد الحلبوسی» رئیس مجلس اعلام کرد که فراکسیون پارلمان با 137 کرسی تشکیل شده و طبق قانون باید پس از انتخاب رئیس جمهور جدید عراق، فراکسیون بزرگتر را معرفی کند و نامزد نخست وزیری با آن موافقت کند.

اوضاع سیاسی عراق از اکتبر سال گذشته پس از برگزاری انتخابات پارلمانی متشنج بوده و در سال گذشته هیچ نخست وزیر و رئیس جمهوری جدیدی انتخاب نشده است. جلسه پارلمان عراق پس از دو ماه وقفه به دلیل اعتراض هواداران صدر در 28 سپتامبر برگزار شد و محمد الحلبوسی در سمت خود ابقا شد و به عنوان معاون وی انتخاب شد. اگرچه این امر در فضایی پر از تنش و شلیک حداقل چهار موشک کاتیوشا به ساختمان مجلس محقق شد. اما در میان تدابیر شدید امنیتی، معترضان سرانجام میدان تحریر بغداد را تخلیه کردند و به خانه های خود بازگشتند.

  پیش بینی بازار سهام برای فردا 21 نوامبر 1400 - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید