حمله تند کیهان به نوید محمدزاده و فرشتک حسینی

حمله تند کیهان به نوید محمدزاده و فرشتک حسینی

رفتار یک بازیگر پر شور و همسرش در حاشیه جشنواره کن با انتقادات گسترده هنرمندان و فرهنگیان ایران مواجه شده است. رفتاری خلاف شرم مردم ایران.

نمایشنامه «فرهنگ ایرانی-اسلامی» هنری می خواهد که شما ندارید! بازیگران و کارگردانان ایرانی حاضر در هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن، با پوشش ها، اظهارات و رفتارهای زننده و زننده، آبروی خود را از دست داده اند! جشنواره کن بار دیگر شاهد نمایش فیلم هایی با هدف تحقیر مردم ایران و همچنین رفتار تحقیرآمیز بازیگران این فیلم ها بود! بیشتر فیلم های ایرانی ساخته شده در این دوره در جشنواره کن فرانسه در راستای سیاست های ضدایرانی جشنواره است. بر اساس اظهارات و مقالاتی که روزنامه نگاران و منتقدان ایرانی در کن منتشر کرده اند، این فیلم ها تصویری نامطلوب از ایرانیان را نشان می دهد. فیلم هایی که با واکنش سرد منتقدان جهانی نیز مواجه شدند و اغلب نمره های پایینی دریافت کردند. نکته قابل توجه این است که برخی از منتقدان داخلی ترجمه های تحریف شده نقد منتقدان خارجی درباره فیلم هایی مانند برادران لیلا را منتشر کرده اند، در حالی که متن اصلی این نقدها از نظر محتوایی با ترجمه ها متفاوت است.

در این دوره از جشنواره کن، شاهد تکرار حضور بی ثمر و منفعلانه کارگردانان سینما هستیم. اگرچه جشنواره فیلم کن همواره رویکردی ضدایرانی داشته است، اما کارگردانان سینمای ما به جای اعتراض و اتخاذ سیاست های حیله گرانه در برابر این جشنواره، با حضور منفعلانه و توریست پسند خود، این جشنواره را به رسمیت شناختن اسلام سوق دادند. جمهوری ایران!

  برای جلوگیری از دریافت Omicron واکسن بزنید

به جای فیلم، حضور جنجالی بازیگران در جشنواره کن جنجالی شده است. متاسفانه برخی از بازیگران که مدعی روشنفکری هم هستند با پوششی غیر سنتی و خلاف شأن بانوی ایرانی روی فرش قرمز ظاهر شدند. حتی پوشش یکی از این بازیگران در فضای مجازی به دلیل مضحک بودن موضوع طنز اینقدر مضحک شد! این در حالی است که رفتار این بازیگر پر سر و صدا و همسرش در حاشیه جشنواره مورد انتقاد بسیاری از هنرمندان و مردم ایران قرار گرفته است. رفتاری خلاف شرم مردم ایران. متأسفانه در سال های اخیر افرادی که به عنوان هنرمندان و چهره های سرشناس نماینده سینمای ایران بر روی فرش قرمز و جشنواره ها و مراسم کن حاضر می شوند، به جای احیای فرهنگ سرزمین خود، از حاشیه سازی های مبتذل استفاده می کنند. بی شک حاشیه نشینی توانایی، ذوق و هنر نمی خواهد، اما فرهنگ اصیل اسلامی- ایرانی سرمایه ای سنگین و ارزشمند است که به نظر می رسد کارگردانانی که امسال در جشنواره کن حضور داشتند، سواد و هنر لازم برای نمایش آن را ندارند!

دیدگاهتان را بنویسید