حمله آذربایجان به مرزهای شرقی ارمنستان

31182 868 فقط خبر

خبرگزاری تاس در خبری فوری گزارش داد: جمهوری آذربایجان بامداد جمعه (امروز) با نقض آتش بس به قسمت شرقی مرز ارمنستان حمله کرد.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، خبرگزاری تاس در ادامه از ایروان گزارش داد: وزارت دفاع ارمنستان از حمله نیروهای جمهوری آذربایجان به مواضع ارتش ارمنستان در بخش شرقی بامداد جمعه خبر داد. تاکنون گزارشی از تلفات این حمله گزارش نشده است.

سایت خبری تاس نوشت: در 23 سپتامبر (اول مهرماه) حوالی ساعت 07:40 به وقت محلی (حوالی ساعت 08:10 به وقت تهران)، نیروهای جمهوری آذربایجان بار دیگر با گشودن آتش بس به مواضع جنگی ارمنستان در شهر ارمنستان آتش بس را نقض کردند. بخش شرقی در مرز ارمنستان ابتکار عمل را به دست گرفتند.

خبرگزاری تاس تا زمان انتشار این خبر به جزئیات بیشتری از این حمله اشاره نکرده است.

درگیری های مرزی تازه بین ارمنستان و آذربایجان از سه شنبه گذشته آغاز شد و هر دو طرف یکدیگر را به دلیل آغاز خشونت ها مقصر دانستند. ایروان اعلام کرد که در این جنگ 135 سرباز را از دست داده و باکو نیز از کشته شدن 79 سرباز خبر داد.

درگیری نظامی ایروان و باکو از 12 تا 14 سپتامبر (21 تا 23 شهریور) مرگبارترین درگیری بین دو کشور از زمان جنگ 6 ماهه در سال 2020 بود که طی آن هزاران نفر کشته شدند.

انتهای پیام/

  سی و سومین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) در حضور رهبر معظم انقلاب

دیدگاهتان را بنویسید