حملات سایبری کره شمالی ادامه دارد – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، این گزارش سالانه که توسط ناظران مستقل تحریم تهیه شده است، روز جمعه به کمیته تحریم های کره شمالی شورای امنیت ارائه شد.

در این گزارش آمده است: «اگرچه هیچ آزمایش هسته‌ای یا پرتاب موشک بالستیک قاره‌پیما گزارش نشده است، کره شمالی به توسعه توانایی خود برای تولید مواد شکافت‌پذیر ادامه می‌دهد».

شورای امنیت سازمان ملل مدت‌هاست که کره شمالی را از انجام آزمایش‌های هسته‌ای و پرتاب موشک‌های بالستیک منع کرده است.

در این گزارش آمده است: حفظ و توسعه زیرساخت های هسته ای و موشک های بالستیک کره شمالی همچنان ادامه دارد و پیونگ یانگ به جستجوی مواد، فناوری و دانش مورد نیاز برای این برنامه ها از خارج از کشور از جمله از طریق ابزارهای سایبری و تحقیقات مشترک ادامه می دهد.

کره شمالی از سال 2006 مشمول تحریم های سازمان ملل بوده است. تحریم ها در طول سال ها توسط شورای امنیت تشدید شده است تا بودجه برنامه های هسته ای و موشک های بالستیک کره شمالی را محدود کند.

ناظران تحریم ها گفتند که آزمایش های موشکی پیونگ یانگ “شتاب قابل توجهی” داشته است.

ایالات متحده و سایر کشورها روز جمعه اعلام کردند که کره شمالی در ماه ژانویه 9 موشک بالستیک شلیک کرد که بزرگترین موشک در یک ماه گذشته در تاریخ برنامه های موشکی و تسلیحات کشتار جمعی کره شمالی است.

ناظران تحریم گفتند که کره شمالی توانایی های بهبود یافته ای برای استقرار سریع، تحرک گسترده (از جمله در دریا) و انعطاف پذیری بهتر نیروهای موشکی خود را نشان داده است.

  درمان افسردگی با سلول های بنیادی دندان - تفکر مدرن

هیئت کره شمالی در سازمان ملل هنوز اظهار نظری نکرده است.

ناظران می گویند: «حملات سایبری، به ویژه در صرافی های ارز دیجیتال، همچنان منبع درآمد مهمی برای کره شمالی است و ما اطلاعاتی دریافت کرده ایم که هکرهای کره شمالی همچنان مؤسسات مالی، شرکت های ارز دیجیتال و صرافی ها را هدف قرار می دهند».

به گفته یکی از کشورهای عضو، مجرمان سایبری کره شمالی بیش از 50 میلیون دلار بین حداقل سه صرافی ارز دیجیتال در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا بین سال‌های 2020 تا اواسط سال 2021 به سرقت برده‌اند.

ناظران همچنین به گزارش ماه گذشته شرکت امنیت سایبری Chainalysis اشاره می‌کنند که در آن گفته شده بود کره شمالی در سال گذشته دست‌کم هفت حمله به پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال انجام داده و نزدیک به 400 میلیون دلار دارایی دیجیتالی را جذب کرده است.

ناظران تحریم های سازمان ملل در سال 2019 گفتند کره شمالی نزدیک به 2 میلیارد دلار برای برنامه تسلیحات کشتار جمعی خود با استفاده از حملات سایبری گسترده و پیچیده جمع آوری کرده است.

در گزارش جدید آمده است: الی قرنطینه شدید کره شمالی در واکنش به همه گیری تاج و تخت به این معنی است که تجارت غیرقانونی کالاهای لوکس به شدت کاهش یافته است.

در سال های اخیر، شورای امنیت کره شمالی را از صادرات زغال سنگ، آهن، سرب، منسوجات و غذاهای دریایی و همچنین واردات نفت خام و فرآورده های نفتی تصفیه شده منع کرده است.

ناظران گفتند: «اگرچه صادرات زغال سنگ کره شمالی در نیمه دوم سال 2021 افزایش یافت، اما همچنان پایین است.

  زمان اکران فیلم منصور - اندیشه معاصر

در این گزارش آمده است: «میزان واردات غیرقانونی نفت تصفیه شده در مدت مشابه به شدت افزایش یافته است، اما همچنان نسبت به سال های گذشته بسیار کمتر است». محموله های مستقیم از نفتکش های غیر کره شمالی به پیونگ یانگ احتمالاً به دلیل محدودیت های همه گیر کرونا کاهش یافته است و در عوض تنها نفتکش های کره شمالی نفت را حمل می کنند.

بر اساس این گزارش، وضعیت انسانی در کره شمالی همچنان دشوار است. ناظران تاکید کردند که این ممکن است به دلیل محدودیت های کرون باشد، اما کمبود اطلاعات از سوی کره شمالی ارزیابی میزان آسیب ناخواسته تحریم های سازمان ملل به غیرنظامیان را دشوار می کند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263884

دیدگاهتان را بنویسید