حملات تل آویو به سوریه حول محور دیدار رئیس مجلس سوریه با سفیر ایران بود.

این اتفاق امروز بعدازظهر افتاد؛

رئیس مجلس سوریه با پذیرایی از سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق، حملات مکرر رژیم صهیونیستی را تنها تلاشی مذبوحانه برای ایجاد بی ثباتی در سوریه دانست.

18729 329 فقط خبر

به گزارش گروه منطقه و جهان خبرگزاری آنا، حموده صباغ رئیس مجلس سوریه ظهر امروز پنجشنبه میزبان مهدی سبحانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق بود.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که در این دیدار صباغ بر عمق و استحکام روابط تاریخی ایران و سوریه تاکید کرد. رابطه ای که مرهون خون شهدای دو طرف در راه دفاع از مسائل عادلانه و مقابله با سیاست خصمانه آمریکا و رژیم موقت صهیونیستی است.

این مقام سوری ضمن قدردانی از حمایت ایران از سوریه، بر اهمیت تداوم تلاش ها برای بهبود این روابط تاکید کرد و گفت: حملات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه صرفاً تلاش مذبوحانه برای بی ثبات کردن سوریه است.

وی همچنین تصریح کرد که چنین حملاتی تنها باعث افزایش مصیبت و وابستگی مردم سوریه به سرزمین، هویت و مقاومت خود می شود تا در نهایت بتوانند در برابر تروریسم پیروز شوند.

سبحانی با بیان اینکه ایران به مقاومت سوریه در برابر تروریسم و ​​حامیان آن اطمینان دارد، بر نقش پارلمان سوریه و شورای اسلامی ایران در تحکیم روابط دوجانبه تاکید کرد.

سفیر تهران ضمن محکومیت حملات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه، گفت: چنین حملاتی اراده و عزم مردم سوریه برای مقابله با توطئه‌ها را متوقف نخواهد کرد.

وی در نهایت از طرف محمد باقر کلیباف از شورای اسلامی ایران از صباغ دعوت کرد تا به تهران سفر کند.

  نیروهای روسیه در مرز بلاروس و اوکراین مستقر بودند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید