حمایت مردمی و مخالفت با توطئه های بدخواهان مایه افتخار دولت است

حمایت مردمی و مخالفت با توطئه های بدخواهان مایه افتخار دولت است

من گزارش میدم اعتدالسیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز پنجشنبه در اجتماع پرشور مردم شهر همدان با اشاره به تعبیر رهبر انقلاب این شهر به دارالمومنین و دارالمجاهدین، ایمان را ایمان خواند. در خداوند و مجاهدت در راه حق به عنوان دو ویژگی متفاوت مردم همدان می فرماید: همانا همدان مهد مردان و زنان عالم، فقها، فیلسوفان، شعرا و مشاهیر از جمله عین القدات همدانی است. بوعلی و بابا طاهر و علمایی که نه تنها در استان همدان بلکه در جهان اسلام تأثیرگذار بودند.

رئیس جمهور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این استان به ویژه سردار شهید همدانی و جانباز جانباز میرزا محمد سلقی افزود: در واقع ایستادگی، مقاومت، رشادت و بصیرت مردم استان همدان در دوران دفاع مقدس است. این دوره دشمن را ناامید کرد و امروز وظیفه همه ماست که ببینیم. بیایید شهدا، خانواده های محترمشان و مجاهدان و جان باختگان دین مبین اسلام و انقلاب خود را گرامی بداریم.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه با تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بحمدالله چهره همدان و روستاهای آن تغییر کرده است، تصریح کرد: با وجود همه تلاش ها هنوز وجود دارد. تاخیرهایی که مرهون لطف خداوند است با کمک و رصد مردم و فرهیختگان و صاحب نظران جبران خواهیم کرد.

رئیسی در ادامه مشکل کم آبی را از مشکلات استان همدان خواند و افزود: به مسئولان استانی از جمله آقای استاندار ماموریت داده شد تا در اسرع وقت برای رفع مشکلات اولویت دار استان از جمله مشکلات برنامه ریزی و اقدام کنند. مشکل کم آبی

  دیدار علی باقری با وزیر امور خارجه عمان

رئیس جمهور رونق تولید، شکوفایی صنایع و توسعه دانش کشاورزی را از اولویت های مهم کشور دانست و تاکید کرد: واحدهای صنعتی نیمه تعطیل یا تعطیل باید هر چه سریعتر به چرخه تولید بازگردند چرا که فعال شدن صنایع استان و همچنین بخش های کشاورزی و دامپروری باعث ایجاد اشتغال بیشتر و رفع نگرانی مردم از مشکل بیکاری می شود.

رئیسی با اشاره به هدف گذاری استانداری برای ایجاد 27 هزار شغل در استان همدان تا پایان سال جاری افزود: با توجه به اینکه مشکل بیکاری یکی از دغدغه های جدی ما و مردم این استان است، از مدیران استانی می خواهم که ایجاد 40 هزار شغل در همدان در حال برنامه ریزی و تلاش برای رسیدن به این هدف با فعال سازی واحدهای تولیدی و همچنین توسعه کشاورزی با تغییر الگوی کشت است. دکتر رایضی همچنین به مشکل مسکن زوج های جوان و مستاجر در استان اشاره کرد و گفت: جهش تولید مسکن از ضروریات کشور و تکلیف قانونی دولت است. در این زمینه به استاندار منطقه و وزیر راه و فواید عمومی تاکید کرده ام که کار را جدی بگیریم. از سوی دیگر با توجه به تمایل جوانان به ایجاد تعاونی می توان از ظرفیت آنها استفاده کرد و با واگذاری زمین دولتی و ارائه تسهیلات، بخش قابل توجهی از نیاز مسکن استان همدان را برطرف کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه برنامه های دولت بدون همکاری، مساعدت و همراهی مردم به نتیجه نمی رسد، تاکید کرد: افتخار می کنیم که برای حل مشکلات کشور از حمایت مردم برخورداریم صبر و حمایت شما برای اصلاح نظام پرداخت یارانه ها شکست خورد. دشمن ما معتقدیم که موقعیت شما در زمینه های مختلف دشمن را بیش از پیش ناامید خواهد کرد.

  میانگین حقوق معلمان چقدر افزایش می یابد؟ - اندیشه معاصر

رئیسی با اشاره به توصیه اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به مردم و احترام به یکدیگر، تصریح کرد: خطاب به مردم عزیز همدان همواره در دولت و در جلسات شوراهای اداری کشور تاکید کرده ام. استان ها، اهمیت مردم و توجه به خواسته های مردم و نیازهای آنان، این یکی از مهم ترین وظایف دولت است و شعار دولت مردمی را باید با تلاش همه مسئولان عینی و عملی یافت.

رئیسی رضایت و شادی مردم را یکی از مهمترین وظایف دولت دانست و می افزاید: تمام تلاش دولت بر این است که مبانی فساد اقتصادی را اصلاح و روابط ناسالم در ساختار اداری را از بین ببرد. کشور و بریدن دست رانت خواران و مفسدان از معیشت مردم.» برخی از این اقدامات دولت ممکن است ناامیدکننده باشد، اما برای ما جلب رضایت مردم مهم است.

رئیس جمهور در پایان سخنان خود حفظ هویت و اصالت تاریخی و دینی همدان را یکی از نیازهای مهم فرهنگی این استان برشمرد و افزود: استان همدان باید همواره پرچمدار ایمان و مجاهدت باقی بماند. در راه خدا و دارالمؤمنین و دارالمجاهدین.

رئیسی در ادامه ظرفیت های گردشگری، اقتصاد روستایی و اقتصاد معدنی را در استان همدان برشمرد و گفت: توجه به این ظرفیت ها موجب رونق تولید و اشتغال و همچنین کاهش مهاجرت روستاییان به حاشیه می شود. شهرها و بر این اساس اولویت های مهم دولت حمایت از اقتصاد گردشگری، اقتصاد روستایی و اقتصاد معدنی در استان همدان است.

دیدگاهتان را بنویسید