حمایت از کارگران و بازنشستگان همواره سرلوحه تلاش های توسعه ای بانک رفاه بوده است

1067999 فقط خبر

به گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی بانک کارگران رفاهدکتر اسماعیل الهگانی با این مقاله در جشنواره قدردانی از الگوهای برتر جامعه کارگری و کارگری که روز پنجشنبه 8 اردیبهشت ماه به مناسبت هفته کارگر با حضور دکتر هادی بهداد مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارگروه‌ها، واحدهای نمونه تولیدی کشور در بانک رفاه اجتماعی برگزار می‌شود، وی افزود: روند رو به رشد است، اما در واقع همچنان در جایگاه شایسته‌ای در این بخش داریم. و باید به این مهم نه تنها هفته کاری و کاری توجه کرد، بلکه آن را به عنوان یک برنامه محوری در طول سال در نظر گرفت.
وی با اشاره به اینکه بانک رفاه کارگران مزین به “کارگر” است، خاطرنشان کرد: بر این اساس همواره تلاش شده است تا به این قشر محترم و همچنین بازنشستگان محترم تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی توجه ویژه شود. به عنوان یک برنامه راهبردی در رأس برنامه ریزی ها قرار دارد.» و اقداماتی برای توسعه بانک.
دکتر لالگانی وی همچنین از آمادگی بانک رفاه کارگران برای حمایت ویژه از کارگران و کارگروه ها و واحد تولیدی نمونه کشور خبر داد و گفت: یا فعال سازی این طرح ها برای انجام اقدامات مناسب; همچنین در زمینه خدمات تسهیلاتی کارگران نمونه آمادگی کامل داریم تا این خدمات را بیش از پیش افزایش دهیم.
مدیرعامل بانک رفاه کارگران همچنین به راهکارهای توسعه اشتغال در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین راهکارها توجه به آموزش عملی در محیط دانشگاه و حضور بیشتر دانشجویان در محیط های کاری است. . در این راستا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌تواند طرحی را به دولت ارائه کند که براساس آن دانشجویان به مدت 3 سال در دانشگاه و سال آخر کار خود را ادامه دهند تا با فرهنگ کار و کار آشنا شوند. فرهنگ پشت از جدول; بدون شک اجرای صحیح این طرح موجب توسعه اشتغال دانش آموختگان خواهد شد.
وی افزود: استفاده از ظرفیت ارزشمند کارگران، کارگروه ها و واحدهای تولیدی کشور می تواند در اجرای بهینه این طرح بسیار موثر باشد.
دکتر الهگانی در پایان گفت: لازم است جشنواره قدردانی از کارگران، کارگروه ها و واحدهای تولیدی کشور به صورت جشنواره ای مستمر و مستمر در طول سال برگزار شود و محدود به زمان خاصی از سال نباشد.
دکتر هادی بهداد مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم از بانک رفاه اجتماعی به عنوان حامی اصلی جامعه کار و تولید یاد کرد و گفت: در این راستا با توجه به نیازهای مردمی که در این زمینه وجود دارد، باید از بانک رفاه اجتماعی استفاده کنیم.
وی افزود: لازم است سایر بانک ها نیز با حمایت از واحدهای تولیدی این عزیزان به سهم خود در حمایت از کارگران و ایجاد زمینه اشتغال برای این عزیزان اقدام کنند.
دکتر بهداد به روند برگزاری سومین جشنواره شکرگزاری کارگران، کارگروه ها و واحدهای تولیدی کشور اشاره کرد و گفت: این روند از شهریور ماه سال گذشته آغاز شد و حدود 8 ماه به طول انجامید. در مرحله استانی جشنواره بیش از 30 هزار کارگر، کارگروه و واحد تولیدی آزمایشی ثبت نام کردند که از این تعداد 164 طرح بالاترین امتیاز را کسب کردند و هیئت داوران شامل نمایندگان وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کشاورزی از آنها بازدید کردند. جهاد، صنعت، معدن. و بازرگانی، جهاد دانشگاهی و … و در نهایت 29 کارگر برای انتخاب کشوری این جشنواره انتخاب شدند که شامل 10 کارگر خلاق و مبتکر، سه کارگروه (9 نفر)، پنج واحد نمونه کارگاهی صنعتی و خدماتی می باشد.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم هدایایی از سوی بانک رفاه اجتماعی برای کارگران، کارگروه ها و واحدهای تولیدی کشور برداشت شد.

  پاسخ تکان دهنده محمد نوری فر به پرسپولیس - تفکر مدرن

انتهای پیام/ص

دیدگاهتان را بنویسید