حمایت از اینها از طریق قراردادهای انرژی و دفاعی

1089971 فقط خبر

داوود یون شیانگ، معاون پژوهشی دانشگاه علم و صنعت در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا در خصوص برنامه های این مرکز آموزشی برای کاربرد پژوهش و ارتباط با صنعت، خاطرنشان کرد: در دوره مدیریت جدید. شعار و محور اصلی فعالیت ما «توسعه فناوری و تعاملات صنعتی با روحیه جهادی» خلاصه شده است.

وی ادامه داد: دانشگاه علم و صنعت در سال گذشته رتبه اول را در بین دانشگاه های کشور در زمینه ارتباط با صنعت کسب کرد. به همین دلیل است که اولویت اصلی کار ما توسعه فناوری ها و تعاملات صنعتی است. در زمینه ارتباطات صنعتی نیز کار جدیدی را آغاز کردیم و گامی اساسی برای ورود به پروژه های باز با صنعت برداشتیم. قراردادهای باز به قراردادهایی گفته می شود که بر اساس محورهای مشخص و به صورت ریالی عددی تعریف می شوند و پس از ابلاغ محورها، این قراردادها با دانشگاه تسویه می شود. به عنوان مثال، یک قرارداد اصلی به ارزش 10 میلیارد و یک سری قراردادهای فرعی حول موضوعی مانند توربین منعقد می شود که روند قرارداد را انعطاف پذیرتر می کند.

معاون پژوهشی دانشگاه علم و صنعت افزود: مزیت این نوع قراردادها این است که معمولاً کل مبلغ به صورت اعتباری در ابتدای سال از مجموعه های خارجی طرف قرارداد پرداخت می شود. در رابطه با صنعت، در سال گذشته بیش از 15 قرارداد از این نوع در موضوعات و حوزه های مختلف از جمله انرژی، هوش مصنوعی، دفاع، حمل و نقل و … منعقد کرده ایم.

یون شیانگ با اشاره به دیگر برنامه های تحقیقاتی این دانشگاه گفت: در حوزه توسعه فناوری، توسعه مراکز نوآوری را به عنوان محل اصلی رسیدن به محصول متمرکز کرده ایم و در این راستا تعداد مراکز نوآوری را افزایش داده ایم. . همچنین با راه اندازی 7 مرکز نوآوری جدید، تعداد مراکز را به 13 مرکز رساندیم.

  شناسایی 9378 بیماری جدید عروق کرونر در کشور / فوت 23 بیمار در شب - اندیشه معاصر

این مسئول ادامه داد: مراکز جدید عمدتاً در حوزه های تحول دیجیتال، صنعت، هوش مصنوعی، علوم شناختی، رشته های نرم افزاری و علوم روز است. ما بر این باوریم که توسعه مراکز نوآوری، دانشجویان و اساتید ما را به نقطه‌ای می‌رساند که فعالیت‌ها هدفمند بوده و منجر به تولید محصول شود.

وی در پاسخ به نتایج قراردادهایی که برای حمایت از تحصیلات تکمیلی منعقد شد، گفت: یکسری قرارداد برای اولیا داریم و این قراردادهای باز هم ماهیت صنعتی دارد و فقط برای حمایت از دانشجویان بسته شده است. مدل این قراردادها به این صورت است که یک سازمان متعهد می شود که مثلاً 50 یا 100 پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری ما را در موضوعات خاصی در یک سال پشتیبانی کند. خوشبختانه این طرح مورد توجه ارگان ها و سازمان های خارج از دانشگاه قرار گرفت و تاکنون حدود 4 قرارداد مادر در حوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، دفاع و انرژی منعقد کرده ایم.

انتهای پیام/104/

دیدگاهتان را بنویسید