حل چالش های صنعت بتن با فناوری نانو

1076869 فقط خبر

محمدمهدی فروگی، دانشیار شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان که با حمایت این واحد آموزشی فعالیت می کند، در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی خبرگزاری آنا، گفت: اجراهای ملموس.

وی افزود: چالش‌های زیادی در حوزه نانوتکنولوژی صنعت بتن وجود دارد که توانسته‌ایم نانوذرات جدیدی ایجاد کنیم و برخی از چالش‌های صنعت بتن را حل کنیم. به عنوان مثال فناوری نانو مانند تمامی فناوری های جدید نیازمند توجیه اقتصادی است، در حال حاضر گرانی نانوذرات مانع از توسعه روزافزون این محصولات و استفاده از آنها در صنعت می شود، بنابراین استفاده از فناوری نانو در صنعت بتن در مقیاس تجاری همچنان ادامه دارد. محدود به چند محصول موجود در بازار است.

فروغی گفت: مشکل استفاده از نانومواد توزیع یکنواخت آنها در ماتریس بتن است. این مواد معمولاً هنگام افزودن به بتن به صورت کلوخه جمع می شوند و به خوبی در مخلوط پخش نمی شوند، اگرچه می توان از مخلوط کن های قوی برای حل این مشکل استفاده کرد.

وی افزود: از سوی دیگر مشکل دیگر ما جذب آب بسیار بالای نانوذرات است. این ذرات به دلیل سطح ویژه بسیار زیاد، مقادیر زیادی آب جذب می کنند و می توانند بر عملکرد بتن تأثیر بگذارند. در نهایت، چالش هایی وجود دارد که باید قبل از گسترش استفاده از نانوتکنولوژی در صنعت بتن مورد توجه قرار گیرد. به عنوان توزیع یکنواخت نانومواد، سازگاری نانومواد با سیمان، فرآوری، تولید، ایمنی، مشکلات حمل و نقل، تولید انبوه و هزینه ها و غیره.

وی گفت: یکی دیگر از کارهای تیم تحقیقاتی ما بررسی مورفولوژی نانوذرات بر روی ویژگی های بتن و مواد سیمانی است که هدف از بازدید از این نمایشگاه برقراری ارتباط با گروه های فناوری مرتبط با گروه و تبادل اطلاعات جدید برای حرکت به سمت حل است. مشکلات و چالش‌های فناوری.» تا بتوانیم محصول خود را به مرحله تجاری سازی برسانیم.

  سه نکته ساده برای لذت بردن بیشتر از روابط زناشویی - تفکر مدرن

گفتنی است دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با شعار «عصر امید» از 8 تا 11 خردادماه در مصلای تهران برگزار می شود و میزبان 3000 شرکت دانش بنیان، آزمایشگاه و زیرساخت، گروه پژوهشی و پژوهشی است. استارت آپ.

انتهای پیام/104/

دیدگاهتان را بنویسید