حقیقت فلسفه غدیر توانایی رهایی بشریت از ظلم است

1087898 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، آیت الله رسول فلاحتی در جلسه شورای استانی دانشگاه آزاد اسلامی در استان گیلان که با حضور رئیس، معاونان رئیس جمهور، روسای واحدها و مراکز و کارکنان این دانشگاه برگزار شد. در تالار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، به منظور تبیین نقش دانشگاه در تربیت اجتماعی با تبیین ابعاد آموزنده و تربیتی واقعه مهم غدیر خم برگزار شد. گدیراین اولین جریان نور در تاریخ بود که مورد جنگ ادراکی و عملیات روانی قرار گرفت.

وی انصافی که در فلسفه غدیر مشهود است را توانایی نادری برای رهایی بشر از ظلم و ستم دانست و ادامه داد: در توصیف غدیر از ظلم همین بس که نه تنها بسیاری در امت اسلامی بلکه عده ای در جهان شیعه نیز مورد توجه هستند. متن صریح قرآن کریم و تفاسیر آن آزادگان پیامبر اعظم اسلام از واقعه تاریخی و سرنوشت ساز غدیر آگاهی کافی ندارند و همین خلأ زمینه را برای شک و تردید دشمنان راه فراهم کرده است. آزادی و عدالت و جنگ زیرکانه و ترکیبی.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان، مهدویت را دومین مؤلفه مهم دینی و اجتماعی دانست و با بیان اینکه مهدویت در عصر معاصر در معرض هجمه های ناشی از جنگ ترکیبی و کوبنده منفوران از بشریت قرار گرفته است، افزود. رسالت بزرگ کارکنان فرهنگی، رسانه ای و دانشگاهی باید در حفظ اصالت این مؤلفه های مهم برگرفته از دین ناب محمدی کوشید.

فلاحتی تاکید کرد: اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با نگاهی نو و درک عمیق از هجمه های روزافزون و پیچیده دشمنان در رابطه با دو واقعه مهم غدیر و مهدویت می توانند نقش آفرینی کنند و بصیرت افزایی کنند.

  صمیمیت جناب خان با محمد بحرانی

وی در ادامه رؤسا، معاونان و مدیریت دانشگاه را به توجه جدی به شاخص های آموزشی و اجتماعی جامعه امروزی برشمرد و تصریح کرد: فرهنگ سازی برای تقویت بنیان های اخلاقی و رفتاری جامعه یکی از الزاماتی است که می تواند شکل دهد. شخصیت نسل جدید برای درک بهینه خلق معیارهای واقعی کرامت انسانی و معنای حجاب و عفاف.

انتهای پیام/4078/4062/

دیدگاهتان را بنویسید