حقیقت عید غدیر خم از دیدگاه قرآن کریم

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بوشهر، حجت الاسلام سید مهدی قاضی زاده در مراسم بزرگداشت عید غدیر خم که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد، با بیان اینکه باید به واقعه غدیر خم به عنوان یک واقعه عظیم نگاه کرد، اظهار کرد: باید به غدیر خم به عنوان یک واقعه عظیم نگاه کرد. گفت: عید غدیر آخرین مراسم است. حج پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم زمانی رخ داد که زائران خانه خدا در گرمای طاقت فرسای صحرای عربستان پس از مدت ها دوری از خانواده در حال بازگشت به شهر و دیار خود بودند.

وی افزود: در واقع روز غدیر خم بزرگترین عید مسلمانان است که خداوند متعال دستور داده حضرت علی علیه السلام را به عنوان پرچمدار امت منصوب کنند.

نماینده ولی فقیه دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر افزود: در این روز خداوند بر اساس آیه قرآن به پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم دستور داد که «یا رسول الله آنچه از جانب پروردگارت بر تو آمد، به مردم امتت برسان و تأکید کن که می فرماید اگر این کار را نکنی، رسالت خود را انجام نداده ای.

حقیقت عید غدیر خم از منظر قرآن کریم

قاضی زاده خاطرنشان کرد: تا این لحظه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم 23 سال از عمر خود را صرف ترویج و گسترش شریعت اسلامی کرده است. بر او باد، که متحمل جنگ‌ها، فحش‌ها و مصائب بسیار شده است.

وی تصریح کرد: اما خداوند می فرماید اگر امامت حضرت علی را بیان نکنید نه تنها رسالت خود را در قبال مردم به پایان نمی رسانید بلکه تمام زحمات شما به هدر می رود.

  بررسی علل تصادفات جاده ای در کمیسیون اولیه مجلس 90

نماینده رسمی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر با یادآوری اینکه پیامبر اکرم (ص) از توطئه توطئه گران نگران بود، تصریح کرد: ترفند آنها بی نتیجه خواهد بود، بنابراین پس از جمع آوری تمام نمازگزاران و پیامبر با گفتن این کلمه فرمود: من معلم نبودم، اما عده ای سعی کردند از این کلمه به نام خود سوء استفاده کنند یا آن را بپیچانند و اعلام کردند که حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم همه دوست هستند. علی هم با آنها دوست است .

قاضی زاده گفت: عقل سلیم چگونه می تواند بپذیرد که در شرایط سخت سفر حج و گرمای آن روز (طبق روایات) پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم همه را جمع کرد تا بگوید هر که من دوست او هستم، علی هم دوست اوست

وی گفت: پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در روز غدیر خم با حضرت علی علیه السلام بیعت کرد و پس از واقعه غدیر گفت: امروز است. روزی که خداوند دین را تکمیل و برکت می دهد.» امت من را کامل کرد و اسلام را برای آنها دین قرار داد.

انتهای پیام/4078/

دیدگاهتان را بنویسید