حقوق معلمان 16 میلیون تومان می شود / حقوق 16 میلیون تومانی در انتظار اجرای طرح رتبه بندی معلمان – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، طرح رتبه بندی فرهنگیان یکی دیگر از دغدغه های حوزه آموزش است که با گذشت حدود 10 سال از تصویب آن، اکنون در حال بررسی تصویب لوایح خود در مجلس شورای اسلامی است. هدف اول بهبود کیفیت آموزش و سپس بهبود شرایط زندگی معلمان است. زیرا با اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان حقوق معلمان افزایش چشمگیری خواهد داشت در آینده به آخرین اخبار طرح رتبه بندی فرهنگیان خواهیم پرداخت.

به گفته رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس، حداقل حقوق معلمان 8 میلیون و 80 هزار تن و حداکثر حقوق آنها کمی بالاتر از 16 میلیون تن خواهد بود.

اما 20 روز پیش لایحه رتبه بندی معلمان از سوی هیات امنا برای رفع ایرادات به مجلس بازگردانده شد. بر اساس مصوبه انجمن رتبه بندی معلمان این بودجه سالانه به 25 تریلیون تن نیاز دارد و اجرای آن از شهریور ماه آغاز می شود. برای 6 ماه دوم سال جاری؛ او 12500 میلیارد تن بودجه می خواهد.

وزیر آموزش و پرورش می گوید در قانون بودجه سال گذشته وام بی ثباتی برای فروش املاک مازاد این طرح داده شد اما این ملک فروخته نشده و اعتبار آن ثابت نیست.

با نهایی شدن این طرح، حقوق معلمان از حداقل 4 به حداکثر 8 میلیون تن افزایش می یابد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: اصل 75 قانون اساسی که به بار مالی این لایحه پرداخته است یکی از ایراداتی است که هیئت امنا به لایحه طبقه بندی معلمان وارد کرده است. کمک دولت .

احمد حسین فلاحی، ادامه داد: دولت قبل برای لایحه رتبه بندی معلمان 2 میلیارد تن اعتبار در نظر گرفته بود که کافی نبود، بنابراین باید ردیف بودجه به این لایحه اضافه شود و دولت منابع جدید را ببیند.

  مهلت ثبت نام نهضت ملی مسکن تا 15 دی ماه تمدید شد + جزئیات - اندیشه معاصر

احمد حسین فلاحی با اشاره به آخرین وضعیت لایحه رتبه بندی معلمان گفت: لایحه رتبه بندی معلمان حدود یک ماه پیش برای رفع اکثر دغدغه های این گروه در مجلس تصویب شد، اما اخیرا هیات امنا با آن مخالفت کرده است. لایحه را معرفی کرد: «برای رفع این ایرادات به مجلس فرستاد.

وی ادامه داد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس لایحه رتبه بندی معلمان را که هیأت امنا به آن ایراد دارد، اصل 75 اصلاح کرده است، اما اگر رئیس کمیسیون بتواند نظر دولت را در مورد این اصلاحات و تامین اعتبارات جلب کند، وجود خواهد داشت. اشکالی ندارد، در غیر این صورت اصلاحات کمیته حذف و لایحه اصلی دولت تصویب خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: دولت قبل برای لایحه رتبه بندی معلمان 2 میلیارد تن اعتبار در نظر گرفت که کافی نبود، بنابراین باید ردیف بودجه به لایحه اضافه شود و منابع جدید دولت دیده شود.

فلاحی ارتقای مقام معلم و تامین و معیشت این قشر را دو هدف اصلی لایحه رتبه بندی دانست و گفت: باید تلاش کنیم جایگاه معلم به عنوان متولی آموزش جامعه را با کارمند متمایز کنیم. «برای ارائه خدمات آرامش خاطر را فراهم کنید.

وزیر آموزش و پرورش گفت: 25 هزار میلیارد تن اعتبار پایدار برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان در نظر گرفته شده و قطعا در سال آینده اجرایی می شود.

یوسف نوری در حاشیه دبیرستان دوازدهم نوشهر با اشاره به چالش های آموزش مجازی در دوران تاج و تخت و بعد از تاج در کشور گفت: والدین فرزندان خود را به سمت آموزش حضوری و حضور در مدرسه سوق دهند.

  قائم باشکی ‌ ازی ازی ‌ازی ازی‌ازی‌ دی‌ دی‌ دی‌ دی‌ .....

وی افزود: متاسفانه در دوران تاج و تخت و بعد از ولیعهد اولین جایی که افتتاح شد مدارس و آخرین مکان تعطیلی مدارس بود و سویه آمیکرون آسیب چندانی به دانش آموزان وارد نکرد. هستند، اما این کار را برای تعطیل نکردن مدارس انجام دادند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نزدیک به 2 سال است که مدارس باز نشده و بچه ها به این روش عادت کرده اند، تصریح کرد: برای عقب ماندگی و جبران عقب ماندگی ها از امکانات و کمک هزینه مجاز استفاده شود و دانش آموزان نیاز به آموزش دارند.

نوری از آمادگی معلمان برای برگزاری کلاس های حضوری خبر داد و یادآور شد: معلمان در آموزش آموزش مجازی کار خود را دوچندان کرده و در کلاس های حضوری بهتر می توانند تدریس کنند.

وی در خصوص رتبه بندی معلمان در سال آینده افزود: با توجه به تکمیل نشدن لایحه دولت دوازدهم و برآورده نشدن انتظارات معلمان، اجرای نظام رتبه بندی به تعویق افتاده است اما ما در دولت سیزدهم مصمم هستیم که این مشکلات و چالش ها را در اسرع وقت حل کنید.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: گام اول در رتبه بندی معلمان و اجرای این سامانه در سال 1401، 25 هزار میلیارد تن اعتبار پایدار را پیش بینی کرد و بر این اساس می توانیم این طرح را در سال آینده اجرایی کنیم.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263890

دیدگاهتان را بنویسید