حقوق معلمان در سال آینده چقدر افزایش می یابد؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در جدیدترین اخبار رتبه بندی معلمان، پس از اعتراض شورای نگهبان به مصوبه رتبه بندی معلمان، این بار مجلس با پیشنهاد دولت مبنی بر پرداخت بدهی معلمان رتبه بندی شده در سال 1400 مخالفت کرد. دولت برای تسریع در اجرای رتبه بندی معلمان این پیشنهاد را مطرح کرده بود. بودجه های رتبه بندی معلمان همچنان بزرگترین مانع برای رتبه بندی معلمان و مربیان است. در زیر به زمان بندی احتمالی رتبه بندی معلمان و تاثیر رتبه بندی معلمان بر حقوق معلمان خواهیم پرداخت.

در جدیدترین اخبار رتبه بندی معلمان، پس از اعتراض هیئت امنا به تصمیم رتبه بندی معلمان، این بار مجلس با پیشنهاد دولت مبنی بر پرداخت بدهی ارزشیابی معلمان در سال 1400 مخالفت کرد و دولت برای تسریع در رتبه بندی معلمان این پیشنهاد را مطرح کرد. . بودجه رتبه‌بندی معلمان و منابع مالی آن همچنان بزرگترین مانع برای رتبه‌بندی معلمان و فرهنگیان نامزد مجلس است. تاکنون عملاً هیچ یک از وعده های مسئولان در خصوص رتبه بندی معلمان محقق نشده است. در زیر به زمان بندی احتمالی رتبه بندی معلمان و تاثیر رتبه بندی معلمان بر حقوق معلمان خواهیم پرداخت.

احمد حسین فلاحی با اشاره به اینکه معلمان نگران اعمال رتبه بندی و افزایش درآمد نباشند، گفت: طبق قانون آخرین مهلت رسمی درخواست رتبه بندی 3 شهریور 1400 است و از آن تاریخ به بعد میزان حقوق و مزایا. و پاداش های مستمر و ارقام در قوانین استخدام.

یکی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به آخرین تصمیمات در خصوص رتبه بندی معلمان در رابطه با ایرادات هیأت امنا، گفت: یکی از ایرادات هیأت امنا رویکرد تأمین بودجه قانون در قانون اساسی است. طبق نظر هیأت نگهبان، مشروط کردن رتبه‌بندی پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته در بودجه سنواتی به رتبه‌بندی سال‌های آینده، مغایر با بند ۱۰ اصل ۱۰ قانون اساسی است. این محدودیت از قانون رتبه بندی حذف شد تا نظر هیات امنا در این خصوص اعلام شود.

  مهلت دو هفته ای برای معرفی نامزدهای ریاست جمهوری عراق

فلاحی افزود: بر اساس تصمیم نمایندگان، رتبه بندی معلمان از 31 شهریور 93 با بودجه 12.5 میلیارد تومانی با حمایت دولت و مجلس برای نیمه دوم سال اعمال می شود. این در حالی است که در سال 1401، 25 هزار میلیارد تومان برای این منظور در نظر گرفته شده است. معلمان و فرهنگیان کشور مطمئن هستند که این روند از نیمه دوم سال 1400 مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی گفت: در شرایط فعلی تمرکز کمیسیون آموزش بر رفع ابهامات هیات امنا است. در صورت موافقت دولت، افزایش ها اجرایی می شود. در صورت عدم ارائه نظر دولت فعلی به لایحه دولت قبل باز می گردیم تا موضوع به دادگاه کشیده شود و پس از رای نمایندگان به هیئت امنا ارجاع شود. .

نماینده مردم همدان در مجلس در پاسخ به این سوال که محتوای لایحه دولت قبل تا چه اندازه باعث افزایش درآمد معلمان می شود؟ وی گفت: بر اساس محتوای این لایحه حداقل درآمد معلمان پس از رتبه بندی 8 میلیون تن خواهد بود. البته این کف فیش هاست. معلمی با رتبه 5 که حدود 10 میلیون دریافت می کند پس از اجرای این قانون 30 تا 35 درصد افزایش درآمد خواهد داشت.

فلاحی خاطرنشان کرد: معلمان پس از رتبه بندی به ترتیب به 5 گروه حرفه ای و تخصصی تقسیم و دریافت خواهند کرد. برای معلمان با رتبه دستیار 10 درصد، مربی معلم 15 درصد، استادیار 12 درصد، دانشیار 10 درصد و استاد معلم 5 درصد، علاوه بر رتبه های قبلی، کل حقوق، مزایا و فوق العاده ها و ارقام در معلم. قوانین استخدام کارکنان اضافه شده است.

  استخدام کارشناس بازرگانی با بیمه و حقوق تا سقف 12 میلیون در شرکت نگین سنگ کریمی - اندیشه معاصر

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263786

دیدگاهتان را بنویسید