حقوق جانبازان و معلولان بیکار 5 میلیون و 600 هزار تومان

30185 873 فقط خبر

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: طبق نظر کمیسیون حقوق جانبازان و معلولان بیکار معادل حداقل دستمزد کارکنان دولت است. 5,600,000 تومان.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدمهدی مفتاح در گفت و گو در جلسه روز سه شنبه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات شورای اسلامی، گفت: طرح استفساریه بند (ه) تبصره 12 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی قانون بودجه 1401 کل حزب در خصوص حمایت از ایثارگران و افراد معاف که شاغل نیستند به دلیل وجود مشکلاتی در روند اجرای احکام از افراد بدون کار و درآمد رسیدگی می شود.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و برآورد مجلس یازدهم افزود: در بند (ه) تبصره 12 قانون بودجه آمده است; بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است از محل اعتبارات ردیف 131600 جدول شماره (7) این قانون به ایثارگران و آزادگانی که در حالت اشتغال اجباری نیستند و فاقد کار و درآمد هستند، پرداخت نماید. که طبق قوانین نیروهای مسلح تا زمانی که بیکار و بدون درآمد نباشند حق دریافت وظیفه را ندارند. باید ماهیانه معادل حداقل دستمزد کارمندان دولت پرداخت کند.

مفتح تصریح کرد: بر اساس نظر کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، عبارت «حداقل دستمزد کارمندان» در بند (ه) تبصره 12 قانون بودجه سال 1401 به معنای مبلغ 5 میلیون و 600 است. هزار تومان

انتهای پیام/

  تاریخچه خودروهای خارجی به گمرک کجا رفت؟ - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید