حقایق حفاظت مقدس باید به گوش جانان برسد

30390 367 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، در آستانه هفته دفاع مقدس و با توجه به برگزاری «سومین مراسم تجلیل و تجلیل از یک میلیون نفر از جانبازان دفاع مقدس و مقاومت» در سراسر کشور، مراسم دیدار جمعی از فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس و خانواده های معظم شهدا با حضور امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینی امام خمینی (ره) آغاز شد.

بر اساس این گزارش، همزمان پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت در اقصی نقاط کشور نیز از طریق ارتباط تصویری با مراکز استان ها در این دیدار حضور دارند.

پس از قرائت مداحی خاطره انگیز کلام الله مجید و حاج صادق آهنگران، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به ارائه گزارشی پرداخت.

مهمترین محور رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

– این جلسه یکی از بهترین و مفیدترین جلساتی است که در این حسینیه منسوب به امام بزرگوار برگزار می شود. تجلیل از جانبازان وظیفه همه است. پیشکسوتان در هر زمینه ای برای علاقه مندان به آن رشته قابل احترام است. حفاظت مقدس یک دوره هیجان انگیز و قابل توجه است.

– به جانبازان دفاع مقدس حتماً باید مورد توجه، احترام و توجه قرار گیرد، احترام خود را به شما جانبازان عزیز دفاع مقدس اعلام می کنم؛ چه کسانی که اینجا حضور دارند و چه آنهایی که در مراکز استان ها حضور دارند، می خواهم بگویم که پیشکسوتان نمونه بارز اولی هستند… یعنی کسانی که نیازهای کشور را زودتر از دیگران تشخیص دادند.

– تجلیل از پیشکسوتان وظیفه همه ماست، سی سال از پایان دفاع مقدس می گذرد، در واقع خلاصه وقایع را بهتر می توان انجام داد، از زمانی که زمان زیادی می گذرد، مطمئناً نمی توانستید داشته باشید. این کار را در دوران دفاع مقدس انجام دادید. مثل امروز ابعاد این حادثه را ببینید و خصوصیات و عمق آن را ببینید اما امروز می توانید عمق حراست مقدس را ببینید. اگر مطالبی که سردار باقری گفت به خوبی انجام شود، معرفت حراست مقدس بیشتر می شود.

– برای آمریکایی ها قابل قبول نبود که ملتی از آمریکا نترسد و حرف خودش را بزند، نظام اسلامی در جایی مستقر شد که امید آمریکا در منطقه بود، نگاهی که غربی ها و آمریکایی ها به ویژه برخی از مقامات غربی داشتند. وجدان جمعی و بدون ترس. حالا در این شرایط قابل قبول نبود که آمریکایی ها انقلاب کنند و ملت ایران را از صفر به صد برسانند.

  «ال نینو» ایران را از خشکسالی نجات داد

– این انقلاب اسلامی صرفاً برای آوردن شکست سیاسی و استکبار لحظه ای آمریکا نبود. در آن روز دولت ها و ملت های جهان یا وابسته به این جناح بودند یا به آن جناح; وابستگی ها متفاوت اما مشترک بودند.

– کارهایی که باید در حوزه حراست و ماجرای این مهم در گذشته انجام شود، به تفصیل گفتم. لازم به ذکر است که این یک سوال اساسی است. نسل جدید خیلی از امور حفاظت مقدس را نمی داند. نظر من این است که ما ریشه این حادثه بودیم و باید کاری کنیم که نسل امروز هم این واقعه را بدانند و بدانند و این همان چیزی است که من از خودم و دیگران انتظار دارم.

– من تا حدودی با جوان ها ارتباط دارم و گاهی سوالی مطرح می شود و چیزی گفته می شود و می بینم از خیلی چیزها خبر ندارند و نمی دانند. می خواهم حقایق حفاظت مقدس به گوششان برسد. حقایقی که امروز در مورد دفاع مقدس و دفاع مقدس به آن توجه می کنیم ادعای محض نیست. آن روز ادعا کردیم که همه نیروها با ما می جنگند. اما امروز اسناد ما را خودشان منتشر می کنند. اینها حقایقی است که ما ارائه می کنیم.

– حمله نظامی به کشور بعد از انقلاب دور از انتظار نبود. چرا؟ چون صدام حمله کرد اما پشت صدام استکبار جهانی بیشتر بود و در طرف مقابل نفرت قبلی بود. همه او را به این کار تشویق کردند. آنها به او چراغ سبز نشان دادند و به او قول حمایت دادند که انجام دادند. طرف دیگر جنگ، استکبار جهانی بود.

– حمله آنها به نظام انقلابی یک امر طبیعی بود. چون از انقلاب خیلی عصبانی بودند. این انقلاب کارهایی انجام داد که شاید بسیاری از ما متوجه وسعت آن نبودیم.

– الان بعضی ها شروع به تبلیغ می کنند که چرا با عراق جنگید؟ انگار قرار است عراق را فتح کنیم. یا چرا بعد از فتح خرمشهر به جنگ ادامه دادید؟ اما از یک طرف به دلیل حادثه تلخی که در حمله گذشته رخ داد، امام قطعنامه 598 را تصویب کردند، بعد از اینکه ما قطعنامه 598 را قبول کردیم، عراق دوباره به ما حمله کرد و به پادگان حمیدیه رسید و وارد کشور شد. بعد از اینکه نیروهای ما از سراسر کشور آمدند و مهاجمان را زدند، قضیه مرصاد شروع شد.

  کشتی جوانان جهان/ فرصتی برای سه طلا و یک برنز برای فرنگی پاریان

– روزی که خرمشهر در بیت المقدس تصرف شد، بیشتر زمین های ما در دست دشمن بود. این گونه صحبت ها و بی مسئولیتی ها در اظهار نظر و زیر سوال بردن سیاست رهبری دشمن نظام حکومتی بود. باید ملت ایران را به زانو در می آوردند، باید نظام را به زمین می زدند و این چیزی بود که می خواستند.

– حقیقت دوم این است که قدرت انقلاب و اقتدار عظیم و آتشین انقلاب و رهبری امام که عنصر بسیار مهم و مؤثری بود و از ویژگی های بارز ملت ایران، این سه عنصر بودند. دلیل تبدیل شدن این تهدید به یک فرصت جنگ اتفاق تلخی است اما وقوع انقلاب و قدرت انقلاب و رهبری امام و ویژگی های ملت ایران توانست این تهدید بزرگ را به فرصتی بزرگ تبدیل کند. این یکی از فصل های مهیج دفاع مقدس است.

– حوادثی که در دوران حفاظت مقدس رخ داده برای اکثر مردم ناشناخته است. اهداف جنگ چه بود و چرا به ما حمله کردند؟ اولاً هدف اول تجزیه کشور و جداسازی بخش مهمی از کشور به نام خوزستان بود. اما مردم خوزستان و اعراب خوزستان با وجود حمله دشمن بهترین دفاع را انجام دادند.

– در آن زمان دولت ها و ملت های دنیا یا وابسته به این جناح بودند یا وابسته به آن جناح، فردی متکی به نظام غرب می توانست با تکیه بر نظام غربی علیه نظام شرقی حرف بزند و برعکس هم شد. اما این قابل قبول نبود که یک ملت در مقابل مجموعه شاهنشاهی نظام حاکم بایستد و حرف خودش را بزند.

– بنابراین آنها سعی کردند ضربه بزنند و البته ضربه زدند اما فایده ای نداشت، بنابراین به سمت ایجاد یک جنگ نظامی روی آوردند که طبیعتاً باید توسط همسایه ای انجام می شد که یک مرد دیوانه و جاه طلب را مجبور به جنگ با ایران کرد.

  آموزش و پرورش هیچ درآمدی برای رتبه بندی معلمان ندارد - تفکر مدرن

-البته زمانی که من در وزارت دفاع بودم بین ما و گروه انقلابیون پیش فرض هایی وجود داشت، دوستان باتجربه در امور نظامی پیش فرض هایی می زدند، اما گروه انقلابیون تصور نمی کردند حمله همه جانبه اتفاق بیفتد، اما مردم. آنها با تجربه تر از ما فهمیدند که قرار است چنین اتفاقی بیفتد، رئیس جمهور گینه که چندین بار به گینه آمده بود، در زمان ریاست جمهوری من به طور خصوصی به من گفت که بدانی این جنگ تو را نابود می کند، زیرا اگر نتوانند بیاورند. هر انقلابی که باشد، آنها با جنگ وارد خواهند شد.

– هدف از جنگ نابودی انقلاب اسلامی بود، می خواستند صدای ملت ایران را خفه کنند. چون ملت ایران حرف نو و تازه ای داشتند، جمهوری اسلامی و مردم سالاری دینی برای ملت هایی که آمریکایی ها این پیام را می خواستند، کلمه ای نو و سبکی محسوب می شد که پیام مقاومت و مخالفت با ظلم است، نه به گوش جهانیان برسد .

– این ملت (ملت ایران) توانستند یک رژیم فاسد و وابسته را از بین ببرند و قدرتی مانند آمریکا را نیز تحقیر کنند، بر این اساس می خواستند به ملت های دیگر بگویند اگر علیه آمریکا قیام کنید سرکوب می شوند، اما پاسخ ملت ایران؟ ملت ایران همه این اهداف را خنثی کرد و ایستاد.

– وقتی می گوییم دفاع مقدس فصل شور و شوق و دل است، به این دلیل است که اولاً مردم آن بخش هایی که دشمنان می خواستند از کشور جدا شوند، مردم آن نقاط با خودشان و دشمنان روبرو شدند. به بهانه اینکه به یک زبان صحبت می کنند کاری از دستش برنمی آید من از اهواز می گذشتم که مردم آن روستا با دیدن ما اشک شوق ریختند.

– این افراد با دشمنان همراهی نکردند و وسوسه های دشمنان نتیجه نداد; البته دشمنان در ایران عناصری داشتند اما در نهایت نتوانستند کاری بکنند، دفاع مقدس شد، اساس اعتقادات ملت ایران شد، دفاع مقدس عرصه تجلی بهترین صفات شد. ملت ایران

پایان یافتن…

دیدگاهتان را بنویسید