حفظ هرج و مرج، سیاست غرب در برابر همه کشورهای مستقل است

42162 920 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، پس از آنکه شورشیان در ایران خواستار پاسخ مثبت آمریکا شدند، صهیونیست ها و نیروهای ضدانقلاب با تخریب اموال عمومی از جمله آتش زدن پلیس، آمبولانس ها، حمله به ایستگاه های اتوبوس، عابر بانک و… مقامات آمریکایی مانند «ویلیام برنز»، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و چندین مقام اروپایی از شورشیان حمایت کردند و به آنها برای ادامه این اغتشاشات چراغ سبز نشان دادند.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا که در همان سال پس از انتخابات 2021 متهم به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری شد و همین امر باعث تجمع معترضان در پارلمان این کشور و پس از این تجمع چند نفر شد. توسط پلیس کشته شدند این کشور از قیام های اخیر در ایران حمایت کرد. در عین حال، بایدن این مسائل را مطرح می کند و از حقوق ایرانیان برای اعتراض آزادانه در ایران حمایت می کند، چرا که حمایت این کشور از رژیم اشغالگر قدس و بمباران یمن از یک سو و ظلم به سیاه پوستان از سوی دیگر. توسط مجامع بین المللی مورد سوال قرار می گیرند.

بایدن که ترامپ می گوید از طریق تقلب رئیس جمهور ایالات متحده شد، در اظهارات اخیر خود گفت: «رژیم ایران برای دهه ها آزادی های اولیه را از مردمش سلب کرده و آرزوهای نسل های آینده را با زور و خشونت سرکوب کرده است.» ایالات متحده حمایت می کند. زنان ایرانی و شهروندانی که با شجاعت خود الهام بخش جهانیان هستند.»

بایدن ادامه داد: ما به پاسخگویی مقامات ایرانی و حمایت از حقوق ایرانیان برای اعتراض آزادانه ادامه خواهیم داد.

از سوی دیگر، ترامپ که خود از سوی حامیان حزب دموکرات به ایجاد ناآرامی در آمریکا متهم شده بود، در گردهمایی حامیانش در مین، نوادا، اغراق های ضد ایرانی انجام داد و از ناآرامی ها در ایران حمایت کرد.

وی تصریح کرد: من از توافق فاجعه بار ایران عقب نشینی کرده ام و همین که صحبت می کنیم، مردم ایران شجاعانه علیه رژیم فاسد و بی رحمانه اعتراض می کنند و شجاعانه با خشونت، آزار، زندان، شکنجه و حتی مرگ روبرو هستند. و ما همیشه با شما خواهیم بود.”

سیدرضا صدرالحسینی، تحلیلگر مسائل غرب آسیا، درباره سخنان این مقام آمریکایی گفت: با نگاهی به روند نظام سلطه به ویژه آمریکا در کشورهای مستقل و انحراف افکار عمومی کشورهای این کشور. نظام سلطه از مشکلات داخلی آنها چند چیز را متوجه می شویم، اول اینکه یک ترکیب جنگی علیه جمهوری اسلامی راه اندازی شده است. در این جنگ ترکیبی، شاهد فشارهای سیاسی، اقتصادی، روحی و روانی، عملیات فشرده رسانه ای، عملیات شناختی و فعال شدن جریان های نفوذی در ایران در سال های اخیر و به ویژه در سال گذشته بوده ایم. عوامل مختلفی در این جنگ ترکیبی همزمان بر ملت ایران و نظام سیاسی کشور فشار می آورد».

  ترفندهای رسانه ای در علوم شناختی تکنیک 34: نامه هایی برای سکوت و حرکت برای سکوت

وی افزود: کاملاً مشخص است که این رویدادها از اتاق عملیات دستور داده می شود. این اتاق عملیات با بهره مندی از دلارهای نفتی در منطقه و بهره مندی از خدمات جاسوسی رژیم صهیونیستی و همچنین استفاده از سفارتخانه های برخی کشورهای اروپایی و استفاده همزمان از تمامی امکانات، از تمامی امکانات برای تکمیل این امر استفاده می کند. جنگ ترکیبی علاوه بر این، آنها به وضوح بر فشار دوگانه ای که علیه مردم ایران در رسانه ها، محافل سیاسی و مجامع بین المللی اعمال می شود، تأکید می کنند.

وی افزود: همانطور که در دوره ریاست جمهوری ترامپ، مقامات ارشد کاخ سفید و پنتاگون و وزارت امور خارجه و خزانه داری این کشور به صراحت موضوع فشار بر ملت ایران را بیان کرده اند، در شرایط کنونی نیز موضوع فشار بر ملت ایران را مطرح کرده اند. مثل گذشته این موضوع را آشکارا بیان نکنید. آنها اعلام می کنند که ما به هیچ وجه از تغییر رفتار و تغییر نظام جمهوری اسلامی کوتاه نخواهیم آمد.»

صدرالحسینی گفت: در ماه های اخیر موضوع فشار بر ملت ایران با صراحت بیشتری از سوی مقامات آمریکایی بیان شده است و مقامات سازمان جاسوسی آمریکا با صراحت اذعان می کنند که باید از همه امکانات فنی و مهندسی برای حمایت از شورشیان در ایران استفاده کنیم. اجازه دهید از ارتباطات استفاده کنیم و حتی به موضوع اینترنت اشاره کنیم و به صراحت اعلام کنیم که دسترسی به اینترنت رایگان را برای شورشیان فراهم خواهیم کرد. هر کسی که در این زمینه دانش داشته باشد می داند که ایجاد سیستم اینترنت رایگان از طریق ماهواره یک فرآیند زمینی است و مستلزم هزینه ها و زیرساخت های قابل توجهی است. آنها این سؤالات و مسائل را آشکارا برای تشویق شورشیان بیان می کنند.»

  اشتباهات ویرانگر زندگی! - اندیشه معاصر

صدرالحسینی با اشاره به سخنان رئیس سازمان جاسوسی آمریکا درباره اتفاقات اخیر ایران گفت: آنها به دنبال بودجه ویژه برای حمایت از ناآرامی ها از مجلس سنای این کشور هستند. آنها نه تنها در ایران از شورش ها حمایت می کنند، بلکه سیاستشان حمایت از مخالفان دولت های کشورهای مستقل از غرب و ضد غرب است. با حمایت از شورشیان، آنها در واقع می خواهند به آنها بفهمانند که ما از دوستان خود در نقاط مختلف جهان حمایت ویژه می کنیم.»

این کارشناس مسائل غرب آسیا می گوید: سیاست نظام سلطه در برابر کشورهای مستقل به ویژه کشورهای غرب آسیا، لیبی و سوریه سازی است. استفاده ابزاری از اقلیت های مختلف در جمهوری اسلامی یکی از اساسی ترین سیاست های آمریکا علیه ایران است. آنها با اغراق در صحنه های خشونت سعی دارند شرایطی را برای مردم ایران ایجاد کنند تا شرایطی مانند سوریه و لیبی ایجاد کنند و در واقع تجزیه ایران را در دستور کار قرار دهند، همان طور که سعی کردند زاهدان را شبیه درعا کنند. سوریه در هفته های اخیر دادن.”

وی افزود: آنها به دنبال آشوبگرانی هستند که ایران را نابود کنند تا بتوانند با حمایت بیگانگان برای فروپاشی ایران برنامه ریزی کنند. آنها به خوبی می دانند که بن بست رژیم در سوریه و عراق به دلیل همکاری مجدانه جمهوری اسلامی در مقابله با تروریسم منطقه ای است، آنها به دنبال انتقام شکست پروژه های تجزیه طلبانه لبنان، عراق و سوریه در حوادث اخیر هستند. جمهوری اسلامی به همین دلیل سعی می کنند از تصاویر و افزایش تخریب نهایت استفاده را ببرند.»

صدرالحسینی با اشاره به اصطلاح جنگ شناختی تصریح کرد: در جنگ شناختی، مهمترین اتفاقی که می افتد این است که واقعیت ها قلب می شوند. یعنی چیزی را که واقعی نیست به عنوان واقعیت ارائه کنیم. در واقع تلاش می کنند جای جلاد و شهید را عوض کنند. یا جای دزد و دزد را عوض کنید. در جنگ شناختی سعی می کنند جامعه هدف را تحت تاثیر قرار دهند که شما باید آنچه را که ما در فضای رسانه ای اجرا می کنیم به عنوان حقیقت بپذیرید و آن را درونی کنید. در رسانه ها به دنبال ایجاد شرایطی هستند که جامعه هدف احساس کند دستش خالی است و چیزی در جامعه وجود ندارد. در واقع رسانه ها موضوعاتی مانند فقر، فساد، ناکارآمدی، تبعیض و در نهایت اخاذی از مدیران را به مخاطب القا می کنند و این یکی از وظایف مدیران فضای مجازی است. در جنگ شناختی سعی بر این است که جامعه ای تاریک از آینده نزدیک و دور برای جامعه هدف ایجاد شود.

  روزهای خاکستری کاوه رضایی

این کارشناس مسائل غرب آسیا تاکید کرد: جنگ ترکیبی و جنگ شناختی علیه ملت ایران به راه افتاده است.

وی با اشاره به نقشه راه اطلاعاتی آمریکا برای ایجاد بحران در ایران، گفت: دشمنان در تلاش هستند تا گسل های قومی و مذهبی را فعال کنند. از سوی دیگر تلاش می کنند از گناه نسلی و بین نسلی کشور استفاده کنند و قطعا دستگاه های اطلاعاتی سرمایه گذاری ویژه ای در این زمینه از سوی عوامل فضای مجازی داخلی در داخل ایران انجام خواهند داد.

صدرالحسینی با اشاره به استفاده ابزاری دشمن از موضوع حجاب و عفاف در ایران، تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در ماه های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برای جلوگیری از حرکت عمومی مردم ایران در نام زن و حمایت از حقوق زنان و به ویژه آزادی پوشانده شد. آمریکایی ها و عوامل آنها در داخل کشور حدود چهل سال تجربه در بحث حجاب دارند که البته با توجه به ریشه های عمیق عفاف در جمهوری اسلامی، استفاده از این موضوع با شکست مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: در جنگ هیبریدی یکی از نکات مهم و اساسی، فشار بر فرهنگ های بومی کشورهای هدف است که در دستور کار دستگاه های اطلاعاتی قرار گرفته است. این موضوع در چند سال اخیر و به خصوص دو سال پیش به عنوان یکی از اساسی ترین اقدامات دستگاه های اطلاعاتی بر نسل جدید جمهوری اسلامی مطرح شده و این بار با تکیه بر موضوع پوشش، مورد توجه ویژه قرار گرفته است. توجه سازمان های جاسوسی آنها.»

وی افزود: آخرین تحولات برگرفته از کار دو سال اخیر است که به طرق مختلف در فضای مجازی و ماهواره ها روی آن کار شده است و پیش بینی اشتباه آنها این بود که موضوع عفاف و حجاب در ایران می تواند مورد استفاده قرار گیرد. فشار عمده بر دولت

انتهای پیام/4129/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید