حفاظت از محیط زیست با بازیافت فاضلاب بهداشتی

1083570 فقط خبر

بهروز فخارپور در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از کرمانشاه، حفظ و ارتقای سلامت را یکی از نیازهای مسلم جوامع بشری امروز دانست. بنابراین تصفیه فاضلاب امری اجتناب ناپذیر است و با استفاده از یک سیستم کارآمد می توان فاضلاب را به چرخه مصرف بازگرداند.

وی گفت: در این راستا مجتمع جهان فولاد غرب پالایشگاهی با ظرفیت 100 متر مکعب در روز ساخته و راه اندازی کرده است. این پالایشگاه توسط مشاوران متخصص طراحی و ساخته شده و توسط دانشگاه صنعتی کرمان ساخته شده است.

کارشناس ایمنی و بهداشت حرفه ای (HSE) ادامه داد: در ساخت این تصفیه خانه از نوعی فلز با روکش اپوکسی استفاده شده و عملیات تصفیه به روش هوادهی عمیق به روش MBBR و Reactor Bio Bed Moving از نوع رشد معلق انجام شده است. محیط را تصفیه می کند و از آن برای آبیاری مجدد مناطق سبز و کشاورزی استفاده می کند.

فخارپور ادامه داد: بستر درشت، بستر ریز، ایستگاه پمپاژ، تله دانه و رسوب دهنده اولیه، متعادل کننده راکتور لجن فعال، هوادهی گسترده با هوادهی عمیق از نوع رشد معلق چسبنده، رسوب نهایی، فیلتر شنی، مخزن کلر، ذخیره لجن، بیوراکتور مخزن، تانک اتاق کنترل، فونداسیون مراحل طراحی سیستم و اجرای تصفیه فاضلاب یکی از مراحل تصفیه بهداشتی فاضلاب می باشد.

وی افزود: پس از عبور از زباله جمع کن، فاضلاب وارد ایستگاه پمپاژ می شود که پس از تسطیح فاضلاب در این قسمت با دستور شناور و رهاسازی لجن، وارد پکیج تصفیه فاضلاب شده و بلافاصله پس از ورود وارد مرحله فاضلاب می شود. . وزنی که در کف این قسمت وجود دارد توسط دستگاه پمپ هوا جمع آوری شده و به واحد لجن زنی هدایت می شود.

  عبدالملکی: یارانه معیشتی دهک دهم پرداخت می شود

کارشناس ایمنی و بهداشت حرفه ای (HSE) افزود: پساب پس از مرحله دانه بندی وارد مرحله متعادل می شود تا PH-TSS-COD-BOD آلوده کننده دما و آماده مرحله بعدی و پس از متعادل سازی و هوادهی برای فاضلاب باشد. شفافیت وارد ته دو مخروط می شود که در آن لجن فعال به طور جداگانه گرانش می شود و به طور مداوم توسط دو دستگاه هوا به هوادهی لجن فعال منتقل می شود و وارد مخزن کلرزنی می شود و با حرکت سینوسی زباله های تصفیه شده، احتمالاً مخلوط می شود. کلر تزریق شده را ترک کنید.

فخارپور گفت: این دستگاه برای هضم بیولوژیک لجن به گونه ای طراحی شده است که لجن اضافی پس از اکسیداسیون با هوادهی اکسید شده و پس از 20 روز می توان از آن استفاده کرد. با توجه به نمونه های انجام شده توسط شرکت های معتبر سازمان محیط زیست، منبع آب منطبق بر استانداردهای مربوطه بوده و این آب می تواند در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد و این روش با حفظ محیط زیست منجر به توسعه مناطق سبز می شود.

وی گفت: در مجموعه گروه صنعتی قند بیش از 25 هکتار از اراضی سرسبز پوشیده شده است که ضمن حفظ منابع خاک، هوا را تمیز و با طراوت نگه می دارد و فاضلاب تصفیه شده با پساب های آبی تصفیه و تصفیه می شود. با تلاش مهندسان و فارغ التحصیلان می توان شاهد عملیات مشابه در سایر کارخانه های کشور بود که علاوه بر حفاظت از محیط زیست، به لطف تامین آب سالم برای آبیاری می توان شاهد گسترش فضای سبز بود.

  از پرورش استعدادهای ورزشی تا جذب و تولید سرمایه علمی

انتهای پیام/4117/4062/

دیدگاهتان را بنویسید