حضور رایزنان فرهنگی ایران در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد

1089619 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، بخشدار فرهنگی و گردشگری عباس آباد بعدازظهر دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با حضور رایزنان فرهنگی ایرانیان از 60 کشور جهان در روز پنجشنبه 15 مرداد 1401 میزبانی شد.

این نشست به منظور ارائه ظرفیت های شهرداری تهران و بویژه منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد در حوزه های مختلف گردشگری، فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سخنانی هدف از حضور رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد را هدف قرار داد. از ظرفیت های گسترده و در حال توسعه این منطقه است و تاکید کرد: یکی از دلایل انتخاب منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد برای حضور رایزنان محترم فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آخرین روز این نشست است. آشنایی با فرصت‌های مختلف سرزمین‌های عباس آباد و این منطقه، فرصت مناسبی برای گردشگران و مهمانان خارجی است که با بازدید از این مکان فرهنگی و دیدنی با تهران و حتی ایران را بیشتر بشناسند.»

ایمانی پور تصریح کرد: هر بار که به این مجموعه می آییم با یک اتفاق جدید عمرانی و فرهنگی مواجه می شویم و این نشان از رشد و پویایی این منطقه محسوب می شود.

در ابتدای این نشست سید محمد حسین حجازی مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد نیز در خصوص ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این مجموعه توضیحاتی ارائه کرد و اظهار داشت: دیپلماسی فرهنگی به کشورها این امکان را می دهد که ظرفیت فرهنگی خود را مستقیماً برای توده های مردم برجسته کنند. مردم و رهبران افکار نفوذ دارند.

  قیمت طلا و سکه 17 آبان 1400 + جدول - اندیشه معاصر

وی تصریح کرد: دیپلماسی فرهنگی فرآیندی موثر است که در آن فرهنگ یک ملت به دنیای بیرون ارائه می شود و ویژگی های منحصر به فرد فرهنگی ملت ها به صورت دوجانبه و چند جانبه ترویج می شود.

سید محمد حسین حجازی با قدردانی از حضور رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد ابراز امیدواری کرد این نشست در آینده نتایج مثبتی در توسعه دیپلماسی فرهنگی کشور داشته باشد.

انتهای پیام/4172/

دیدگاهتان را بنویسید