حضور رئیس جمهور در روستای کلجی کردستان

1086281 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز جمعه در نخستین بخش از سفر دولت مردمی به استان کردستان با مردم روستای کلاجی شهرستان سروآباد این استان دیدار و گفتگو کرد.

روستای کلجی در ماه های پایانی دوران دفاع مقدس در فاصله اسفند 66 تا فروردین 67 چندین بار با مجموع 11 بمب مورد حمله شیمیایی رژیم بعث عراق قرار گرفت که منجر به شهادت بیش از 25 نفر و حدود 300 نفر شد. جانبازان

در جریان بمباران شیمیایی روستای کلاجی، بسیاری از مردم روستاهای نزدیک به مرز و حتی کردستان عراق به این روستا پناه بردند و در معرض حملات شیمیایی قرار گرفتند.

علاوه بر عوارض و جراحات جانبازان حملات سال 66 و 67، وجود آثار این حملات در نقاط مختلف روستا همچنان مشکلات پوستی و تنفسی را برای مردم این روستا و مناطق اطراف ایجاد می کند. به طور گسترده توسط نیروهای رژیم بعث عراق مورد حملات شیمیایی قرار گرفتند.

مردم روستای کلاجی که در 25 سال گذشته بر اثر اثرات این حملات شیمیایی با مشکلات عدیده ای روبه رو بودند، پس از مشاهده حضور رئیس جمهور در این روستا، مشکلات و نگرانی های خود را بیان کردند و پس از شنیدن سخنان آنان، دستور ردیابی را صادر کردند. خواستار حل مشکلات اهالی این روستا و مناطق اطراف که مورد حمله شیمیایی قرار گرفته بودند را صادر کرد.

آیت الله رئیسی همچنین با حضور در منزل یکی از شهدای شیمیایی این روستا با خانواده این شهید دیدار کرد.

انتهای پیام/

  اتفاق عجیب یک بازیکن استقلال/ خوشحالی هواداران سپاهان از نبود بازیکن - تفکر معاصر

دیدگاهتان را بنویسید