حسینی: دولت سیزدهم میراث دار گنجینه های خالی و بدهکار است

1050196 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی آنا، سید شمس الدین حسینی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق موقت خود گفت: دومین سال خدمت در مجلس شورای اسلامی رو به پایان است.

وی افزود: تصویب قوانینی مانند قانون راهبردی لغو تحریم ها، مسکن، تولید دانش بنیان و قانون تسهیل در صدور پروانه های مشاغل خاص از جمله اقدامات مهم و موثر مجلس در این مدت است. دوره.” .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: تحقق دولت اسلامی در گام دوم انقلاب برای دستیابی به تمدن اسلامی مستلزم بهبود حاکمیت است.

حسینی با بیان اینکه یکی از نیازهای اصلاح حکمرانی تقویت عملکرد و جایگاه مجلس در چارچوب قانون اساسی است، گفت: تقویت جایگاه مجلس شورای اسلامی در سال سوم باید به عنوان یک هدف راهبردی دنبال شود.

وی افزود: فشارهای اقتصادی از جمله دشواری زندگی در جوامع کم درآمد و متوسط ​​به عنوان یک واقعیت تلخ همچنان حل نشده باقی مانده است و حل این مشکل در گرو اصلاحات نهادی و ساختاری در کنار اصلاحات سیاسی و اجرایی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم به ناچار اصلاحاتی در نظام های بودجه ای، پولی، حمایت اجتماعی و سایر نظام های خود از جمله گنجینه بدهی، نقدینگی و تورم لجام گسیخته، رکود سرمایه گذاری و رشد، بیکاری و نابرابری و بالا انجام داده است. توزیع درآمد گفت: اصلاحات نهادی و ساختاری باید اعتماد و حمایت مردم را جلب کند.

حسینی افزود: اکنون که دولت دست به اصلاح نظام ارزی و حمایتی ناکارآمد، ناعادلانه و فاسد زده است، باید با جهاد در جهت اقناع و مقبولیت اجتماعی نیز تلاش کند.

  کارمند دفتر آیت الله مکارم شیرازی: بستری شدن آیت الله مکارم در بیمارستان صحت ندارد - تفکر مدرن

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت باید به تعادل بودجه خانوار توجه کند. درس بگیر

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید