«حسینیه معلی» ظرفیت جدیدی برای بازنمایی تنوع فرهنگ عاشورایی در میان تمامی اقوام با گویش‌ها، زبان‌ها و لحن‌های مختلف است.

حماسه جاویدان قیام سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران بزرگوارش وجه بارز اسلام انقلابی مخالفت با کفر و شرک و اصلاح امور دینی است. این داستان شجاعت، شجاعت و مقاومت است که هر کدام هر ساله داغ عشق و ارادت عاشقان و محبان اهل بیت (ع) شعله ور می شود. ساخته شده است و او معارف حسینی را در جان و روح عامه آزادیخواه نهادینه کرد.

امسال نوآوری رسانه ملی در تولید برنامه تلویزیونی «حسینیه معلی» برای کشف و ترویج استعدادهای ستودنی و ستودنی در حوزه رسانه کشور خوش درخشید. «حسینیه معلی» به عنوان رویکردی نوین در برنامه سازی آیینی با خلاقیت سازندگان طرحی نو خلق کرده است و استقبال مخاطبان نیز گواه موفقیت این برنامه است.

در همین راستا دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی نامه ای از خداوند متعال برای همه تلاش های حق طلب علو درجات خواستار است. تالبانه در رسانه ملی و تبریک روز خبرنگار به رئیس سازمان صدا و سیما و تمامی خبرنگاران و اصحاب رسانه، تشکر و قدردانی و آوردن برنامه حسینیه معلی که مربوط به کربلای معلی و ارزش های بزرگ است: آقای حامد سلطانی و حکم اساتید گرانقدر و متفکر و مرثیه سرای بزرگان اسلامی ایران جناب آقای سعید حدادیان سید.­­مجید بنی فاطمه، محمد صمیمی و مهدی رسولی کلاس درس فرهنگ مرثیه و ارائه ابعاد ناشناخته شجاعت، فجایع غم انگیز، شجاعت و حماسه بزرگ عاشورا بود. این برنامه جذاب مورد توجه ملت شریف ایران قرار گرفته و در نوع خود یک نوآوری بسیار مطلوب و ارزشمند است. از تهیه کننده و کارگردان محترم و همه عوامل تولید و همه شرکت کنندگان و هیئت داوران تشکر و قدردانی ویژه ای دارم.

  هراتیان هماهنگ کننده پزشکی جام جهانی بانوان زیر 17 سال شد

استاد ارتباطات دانشگاه تهران علاوه بر لوح تقدیر آماده سازی این تهیه کننده، کارگردان و تمامی عوامل تولید تاکید کردند: این برنامه با هدف معرفی استعدادهای ناشناخته و ترویج و توسعه فرهنگ عاشورایی و ایجاد فرصتی برای نمایش تنوع فرهنگ عاشورایی در بین تمامی اقوام با گویش ها و زبان های مختلف ایجاد می شود. و لحن‌های عبادت، ظرفیت جدیدی را فراهم کرد که جای تنوع بیشتر و زمینه‌ای برای درک عمق تاریخی و پیوند مرثیه‌ها با معارف الهی، مفاهیم عالی قرآن کریم و معارف و سنت انبیای الهی و خاتم انبیا و نیز معارف اخلاقی ائمه معصومین، عمق و بسط را بیشتر می کند.

عاملی نسبت جامعه بشری با امام حسین(ع) را بیان کرد: تکنیک، مهارت و روشاینمواجهه موسیقایی با عناصر والا و لهجه های تمدنی حماسه بزرگ عاشورا، کلاس درس بزرگ و به عبارتی یک درس هنری معنوی و الهی است که میراث تاریخی عظیمی دارد. میراث فرهنگی عاشورا قریب به 14 قرن عشق و ممارست هنری را با انواع هنرهای والا گرد آورده است که قابل ذکر است.­و باید هنرمندانه در قالب انواع هنر عالی عاشوری قرار گیرد.

وی با آرزوی موفقیت برای رئیس سازمان صدا و سیما و ستاد برنامه تاکید کرد: بین المللی شدن «حسینیه معلی» و بازتاب عزاداری ها. سرود و مداحی ملل مختلف با تنوع زبانی و فرهنگی فراوان در جهان می تواند ابعاد جهانی فرهنگ عاشورا و فرهنگ اهل بیت علیهم السلام را بازتاب دهد. به عنوان نمونه و نمادی از تعلق همه اقوام و ملل جهان به مهدویت و فرهنگ، انتظار و علاقه همه مردم جهان به پیوند عاشقانه با نمادها و مظاهر الهی انسان کامل است. آواز دسته جمعی و سرودهای دسته جمعی که از زیبایی با هم بودن، زندگی برای خدا و دوست داشتن ارزش می گوید.متعالی است، می تواند بخشی دیگر از نمایش متعالی هنر معنوی و الهی باشد.

  توافق اولیه باشگاه استقلال با گزینه مورد علاقه پرسپولیس - اندیشه معاصر

62851 فقط خبر

62852 فقط خبر

دیدگاهتان را بنویسید