حرکت شرکت های دانش بنیان به سمت چالش های مازاد کشور با قانون جهش تولید

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، نشست تبیین قانون جهش در تولید مبتنی بر دانش با حضور شرکت های دانش بنیان و خلاق، پارک های علم و فناوری، اتاق های فکر و فعالان اکوسیستم نوآوری و … رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و اسفندیار احتیاری دهنوی، نماینده مجلس و پرویز کرمی، مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در خانه خلاقیت و نوآوری مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

بابک نگهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس یادآور شد: در آستانه تدوین برنامه هفتم توسعه هستیم و در این راستا مرکز پژوهش های مجلس سه فرصت مهم را شناسایی کرده است. جایگاه ایران در نظام جدید بین الملل به ویژه با تغییرات منطقه و حوادث مربوط به جنگ اوکراین یکی از مواردی است که در تدوین برنامه هفتم توسعه باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: دومین فرصتی که باید در نظر گرفته شود تبیین نقش ایران در چرخه صنعت دانش‌بنیان است و برای تایید جهش در قانون‌گذاری و رهبری آن می‌توان این نقش را برای جامعه ایفا کرد. 5 سال آینده

وی افزود: از سال 89 با ایجاد شرکت های دانش بنیان، این شرکت ها در کشور شکل گرفتند و قانون سال 89 قانون حمایت و تشکیل این شرکت ها است، اما قانون جهش تولید یک قانون است. قانون هدف گذاری و پاسخگویی به نیازهای این صنعت. «شرکت های دانش بنیان می توانند از این قانون برای رفع چالش های پیش روی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی ما و مقابله با چالش های فوق العاده استفاده کنند.

این مقام مسئول گفت: سومین پنجره فرصتی که باید در برنامه هفتم مورد توجه قرار گیرد توجه به ظرفیت نسل دهه 60 است. بسیاری از فارغ التحصیلان شاغل در شرکت های دانش بنیان در این دهه متولد شدند. او از ظرفیت آنها برای متحول کردن کشور استفاده می کند.

  حذف شرط ضامن اخذ وام – اندروید مدرن

وی حفظ اهمیت شرکت های دانش بنیان برای کشور را راهبردی خواند و گفت: امیدواریم مجموعه قوانین حمایتی از شرکت های دانش بنیان بتواند جهش هایی برای کشور در حوزه دانش داشته باشد. شرکت های مستقر».

حرکت شرکت های دانش بنیان به سمت چالش های مازاد کشور با قانون جهش تولید

اگر پژوهش تبدیل به فناوری می شد و در میدان ظاهر می شد، این سطح از ارزیابی در کشور وجود نداشت.

اسفندیار احتیاری، رئیس کمیسیون تحقیقات و فناوری کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در سخنانی به ویژگی های اقتصاد دانش بنیان پرداخت و گفت: اقتصاد دانش بنیان به هیچ وجه آن چیزی نیست که هست. در دانشگاه های کشور تدریس می شود. در رشته اقتصاد دانش بنیان واحد و درسی وجود ندارد اما در عوض صحبت از اقتصاد خرد و کلان در دانشگاه ها می شود.

نماینده مردم زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان اقتصادی است که اگر دانش را از آن بگیریم فایده ای نخواهد داشت. پیشینه خرید و واردات تلفن همراه یا دارو اگر تحقیقات ما به یک فناوری تبدیل شده و در میدان ظاهر شده باشد، این میزان ارزیابی در کشور وجود نداشت.

رئیس کمیته آموزش و فناوری کمیته آموزش با یادآوری اینکه شرکت های دانش بنیان خصوصی و کوچک هستند، گفت: این مصوبه در سال 89 به تصویب رسید قانون تولید جهشی تولیدکنندگان دانش بنیان دارای 20 ماده است که نیازمند تدوین و تدوین است. نگارش 10 آیین نامه این قانون کلیه قوانین بانک ها، قوه قضائیه، بورس و سایر قوانین اساسی را تغییر داد و برای شرکت های دانش بنیان تخفیف و معافیت های ویژه در نظر گرفت.

  تقویت روابط شیعه و سنی تیغ دشمن است

وی با اشاره به اینکه قانون جهش تولید تولیدکنندگان دانش بنیان، وام های صندوق نوآوری و شکوفایی را از 3 هزار میلیارد تن به 6 هزار میلیارد تن رسانده است، تصریح کرد: این وام ویژه محسوب می شود.

قدرتی ادامه داد: ماده 2 این قانون همچنین تسهیل در تولید و رفع موانع در کارخانه را پیش بینی کرده است که به کسانی که کار تولیدی انجام می دهند کمک می کند تا با حمایت از انتقال فناوری در داخل، فعالیت خود را قوی تر از گذشته انجام دهند. . ماده 3 این قانون نیز امضاهای طلایی را که در اختیار وزارت صمت بوده است می گیرد و اختیارات این امضا منوط به رای هیئت وزیران از سطح مدیرکل در وزارتخانه است.

حرکت شرکت های دانش بنیان به سمت چالش های مازاد کشور با قانون جهش تولید

رئیس کمیسیون تحقیقات و فناوری کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: یکی از ویژگی های این قانون حمایت از سرمایه گذاری در بانک های علم و فناوری است. قبلاً اگر شخصی در پارک علم و فناوری سرمایه گذاری کرده و ساختمان شماره. سندی به وی ابلاغ می شود اما در این قانون سردفتر موظف است ساختمان های ساخته شده در پارک های علم و فناوری را مستند کند، همچنین اگر در استان یا شهرستانی بخواهند پارک علم و فناوری ایجاد کنند، طبق قانون، می توانند مستندسازی کنند. می تواند زمینی برای ایجاد این پارک ها داشته باشد.

نماینده مردم زرتشتیان در مجلس با بیان اینکه دانشگاه ها موظف به حمایت از ایده های دانش در قانون جهش در تولید دانش بنیان هستند، گفت: دفتر ارتباط با صنعت دانشگاهی موظف به همکاری با واحدهای صنعتی شد.

  خبر مهم واریز عیدی بازنشستگان و کارمندان - اندیشه معاصر

وی تصریح می کند: در ماده 8 این قانون، شورای وارونه به هیچ وجه نتوانست شرکت های دانش بنیان را اداره کند و همین امر باعث شد تا مجلس در قانون خود هیات مدیره ای به ریاست رئیس جمهور و متشکل از وزرای علوم تشکیل دهد. دفاع، ارتباطات و معاونت علمی و فناوری «برای تصمیم گیری استراتژیک و حمایت از شرکت های دانش بنیان.

این کارمند ادامه داد: در ماده 9 این قانون، ایجاد شعب ویژه دعاوی در این زمینه پیش بینی شده است، چرا که در برخی موارد شاهد سرقت افکار و اندیشه های شرکت های دانش بنیان بوده ایم که به فعالان این شرکت ها آسیب می رساند. ، راه اندازی این گونه شعب کمک ویژه ای برای شرکت های دانش بنیان خواهد بود.

کشوری یادآور شد: برای رقابتی شدن فضا و موفقیت بیشتر حضور بخش خصوصی، در ماده 10 مقرر شد که اگر شرکت بخش خصوصی قصد تولید محصولی را داشته باشد، شرکت های دولتی اجازه تولید آن را نداشته باشند. اتفاق خواهد افتاد.

این نماینده مجلس یازدهم یادآور شد: در مواد دیگر این قانون برای شرکت های دانش بنیان معافیت مالیاتی یا انتقال تعهدات به سال های بعد پیش بینی شده است و این شرکت ها مورد حمایت جدی قانون قرار خواهند گرفت.

در پایان این نشست پنل تخصصی پاسخگویی به سوالات و ابهامات با حضور نمایندگان شرکت های دانش بنیان و خلاق، پارک های علم و فناوری، اتاق های فکر و فعالان اکوسیستم های نوآوری با پاسخ اسفندیار اختیاری رئیس جمهور برگزار شد. کمیسیون تحقیقات و فناوری آموزش، سید محسن دهنوی، رئیس مجلس و پرویز کرمی، مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور.

انتهای پیام/104/

دیدگاهتان را بنویسید