حرکت دانشگاه علامه به سمت ایفای نقش در حکمرانی و آینده نظام/ ‘مدرسه حکمرانی’ در این مرکز آموزشی راه اندازی می شود.

1007872 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، عبدالله معتمدی به اهمیت میز دانشگاه و دولت در دانشگاه علامه طباطبایی اشاره کرد و گفت: ارتباط دانشگاه و دولت همیشه مهم بوده و دانشگاه از شما انتظار دارد که روابط نزدیک تری با دولت برقرار کنید زیرا این روابط هم به دانشگاه و هم به دولت کمک می کند تا کارها را به جلو ببرند. دولت می تواند از پتانسیل و ظرفیت دانشگاه برای حل مشکلات استفاده کند و دانشگاه نیز برای انجام وظایف مختلف در حوزه ماموریت خود نیازمند حمایت دولت است.

وی ادامه داد: دانشگاه علامه طباطبایی به صورت نهادی و نظام مند تجربیاتی دارد که می تواند از آن برای کمک به دولت استفاده کند. امیدواریم بر اساس این تجربه شرایطی فراهم شود تا امکان ارتباط متقابل دانشگاه و دولت به شکل معنادارتری افزایش یابد.

معتمدی تاکید کرد: ظرفیت دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان دانشگاه تخصصی علوم انسانی ظرفیتی جدی، تخصصی و برجسته است. در دانشکده ها و حوزه های ما سرمایه های ملی وجود دارد، برخی از این سرمایه ها تجربه کار اجرایی دارند و برخی دیگر دانش و تجربه ای دارند که می تواند به دولت کمک کند و شایسته نیست از این ظرفیت استفاده نشود.

رئیس دانشگاه علامه تاکید کرد: دولت در راستای استفاده از ظرفیت علمی و اجرایی دانشگاه حرکت می کند و این موضوع بسیار امیدوارکننده است.امیدواریم در سال تحصیلی جدید که شاهد افتتاح دانشگاه باشیم. دانشگاه ها را نیز شاهد نزدیکی دانشگاه و دولت خواهیم بود.

وی با ابراز خرسندی از انتخاب دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان یکی از 10 دانشگاه برای تاسیس دفتر دانشگاه دولتی اظهار داشت: به دنبال کار جدی و پرمحتوا با عمق و محتوای بیشتر هستیم، لذا از ابوالقاسم فاتحی دهاقانی خواستیم این مسئولیت را بر عهده بگیرد. این دفتر در دانشگاه . بپذیرید و ارتباط بین دانشگاه و دولت را برقرار کنید تا شاهد حضور مسئولان دولتی در دانشگاه باشیم و به سخنان دانشگاهیان توجه کنند.

  آخرین فعالیت پمپ بنزین ها در کشور – اندیشه نوین

معتمدی با اعلام اینکه دانشکده مدیریت نیز در دانشگاه علامه طباطبایی در حال شکل گیری است، ادامه داد: بحث مدیریت خارج از دولت است و با تشکیل دانشکده مدیریت، دانشگاه می تواند در مدیریت و آینده یک نظام نقش آفرینی کند. .

انتهای پیام/104/

دیدگاهتان را بنویسید