حرکت دانشگاه را به سمت پروژه های اقتصادی با درآمد/دانش محور پایدار و غیرآموزشی راه اندازی کرد.

1089502 فقط خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از یزد، محمدرضا دقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد و دبیر هفدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد واحد استان در این جلسه که با حضور اعضایی از جمله استاندار یزد و استاندار برگزار شد. رؤسای دانشگاه های یزد و علوم پزشکی و نماینده دانشگاه آزاد کشور. به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد، اولین دستور جلسه بررسی بودجه پیشنهادی سال تحصیلی 1401 و 1402 بود و گفت: سال مالی دانشگاه آزاد از اول شهریور هر سال تا اول مرداد ماه سال بعد خواهد بود. .

دبیر هفدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از دیگر محورهای این جلسه را فروش زمین دروازه قرآن یزد، پیشنهاد احداث نیروگاه یزد، انتخابات ریاست جمهوری برشمرد. اعضای کمیته دائمی و غیره

دهقانی اشکذری بیان کرد: در استان یزد یک مرکز و 9 واحد دانشگاهی با 14 هزار و 654 دانشجو وجود دارد که از این تعداد 319 معلم و 354 کارمند داریم.

وی افزود: سهم دانشگاه آزاد از جمعیت دانشجویی و آموزش عالی استان 21 درصد است و تنها 14 هزار و 654 نفر از 73 هزار و 893 دانشجوی استان به تفکیک مقطع تحصیلی هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت: 71 دانشجوی اهل سنت و 70 دانشجوی غیر ایرانی اعم از افغانستانی و عراقی در واحدهای استانی و 1100 دانشجوی پزشکی در رشته های مختلف پزشکی در یزد و میبد مشغول به تحصیل هستند.

دهقانی اشکذری افزود: سال گذشته 817 فارغ التحصیل داشتیم و در 40 سال گذشته از تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در یزد 102 هزار و 71 فارغ التحصیل داشته ایم.

وی در خصوص هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در یزد گفت: 9 استاد تمام، 35 دانشیار و 155 استادیار و 70 حق التدریس داریم و سیاست جدی ما ارتقای مربیان به سمت های استادیار و استاد تمام خواهد بود. .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از اجرای طرح «الف» و «ب» برای تفکیک اعضای هیئت علمی به عنوان دانشگاه‌های دولتی خبر داد و افزود: «الف» و «الف» و ۴۷ نفر به‌عنوان «ب» تعیین شده‌اند. همکاری، و گروه B بیشتر در صنعت و موقعیت های دیگر مشغول است.

  کشف حجاب افسانه برای بازیگر معروف پاکرو؟ + ویدئو - اندیشه معاصر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد تصریح کرد: در سال 1400 برای اولین بار سند راهبردی تحول و تعالی دانشگاه در دستور کار قرار گرفت و سال گذشته کار تدوین سند طولانی شد. و امسال در سال 1401 اجرای سند را در دستور کار خواهیم داشت.

دهقانی اشکذری از رفع مشکل سند دانشگاه آزاد مهریز و وضعیت پروژه ساخت سایت سردار سلیمانی در مرکز استان خبر داد و گفت: با پیگیری های مسئولان دانشگاه، تحقیقات علمی سردار انجام شد. سایت سلیمانی و تعهدات مالی آن رفع شده است که در سال جاری با توجه به واگذاری بخش بزرگی از انتقال دانشگاه به این سایت انجام خواهد شد.

وی افزود: 45 هکتار از زمین های زراعی میباود در گذشته در اختیار دانشگاه قرار گرفت و با تلاش و پیگیری های واحد میباد، رای دادگاه به نفع دانشگاه صادر و طرح مهمی در 1401 در مورد استفاده از زمین با کمک مردمی .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد ادامه داد: در سال 72 زمینی به واحد یزد اهدا شد که امسال با پیگیری و جلسات به عنوان دارایی دانشگاه آزاد به دانشگاه بازگردانده می شود.

دهقانی اشکذری گفت: زمین ده بالا متعلق به دانشگاه آزاد است که در حال تملک کامل آن هستیم تا بتوان آن را به دانشگاه برگرداند و برای مصارف درمانی سرمایه گذاری و ساخته شود.

وی گفت: شش میلیارد ریال در سال گذشته به صورت وام دانشجویی اعطا شد و هفته گذشته پارس یک دستگاه خودرو به دانشگاه آزاد گاریزات اهدا کرد.

رئیس دانشگاه آزاد یزد در مورد اخراج ها گفت: در سال 1398 68 اخراجی و تعدادی بازنشسته داشتیم که امسال نیز ادامه خواهد داشت و 11 نفر از اعضای هیات علمی و 39 پرسنل بازنشسته می شوند.

دهقانی اشکذری افزود: اولین مرکز نوآوری در دانشگاه آزاد یزد افتتاح شد و برای تکمیل مرکز دوم همچنان به سه و نیم میلیارد نیاز داریم که امیدواریم به زودی افتتاح شود.

  علیرضا فغانی مهمان کارلوس کی روش - اندیشه معاصر بود

وی ادامه داد: در حوزه علوم پزشکی در سال گذشته برنامه ای در حوزه علوم آزمایشگاهی داریم که مرو در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و برخی رشته های دیگر از جمله تغذیه تعیین می شود.

رئیس دانشگاه آزاد یزد یکی از برنامه های این دانشگاه برای شهرستان های بافق، ابرکوه و تفت را ایجاد رشته پرستاری با توجه به نیاز شهرستان عنوان کرد و افزود: ایجاد این رشته به جمعیت شهر بستگی دارد. شهر و بیمارستانش دهقانی اشکذری گفت: 10 هیات علمی از استان منتقل شدند و در هر شهرستان مورد نیاز مستقر می شوند.

وی بیان کرد: در سند تحول پیش رو ده وظیفه مهم داریم و بودجه امسال تحقق این ده بسته کاری از جمله توسعه حوزه های مهارتی با توجه به نیاز جامعه است و مشکل اشتغال را حل می کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد درباره جذب دانشجو در دو سال گذشته گفت: در سال 1398 تعداد 5188 دانشجو و در بهمن سال 50 در مجموع 7137 دانشجو و در مهرماه سال گذشته 5341 دانشجو جذب شدند. دانشجو جذب شد و در بهمن با توجه به اینکه مناطق بدون آزمون کنکور داشتیم آمار نهایی به 6473 نفر رسید که با افت جزئی مواجه شد.

وی ادامه داد: تا پایان مرداد 1401 مبلغ بدهی ما از یزد و شهرستان ها 26 میلیارد تومان از نظر حقوق و شهریه و از نظر پایان نامه و سنوات از بهمن ماه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: در سال 1400 130 درصد افزایش هزینه در استان داشتیم و باید 199 میلیارد تومان بودجه خود را محقق می کردیم که 169 میلیارد تومان آن محقق شد و 39 میلیارد مابقی مربوط به فروش زمین در واحدهای حاتم، یزد و مهریز که برنامه ریزی شده بود و محقق نشد.

دهگانی اشکذری در خصوص بودجه سال تحصیلی جدید گفت: پیش بینی ما در اداره درآمد 333 میلیارد تومان است که 99 درصد افزایش می یابد که 166 میلیارد تومان آن از شهریه و مابقی تامین می شود. دوره های جدید و افزایش شهریه ها. مناطقی وجود خواهد داشت.

  امکان ارسال و دریافت پسورد در واتس اپ

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در رویکرد جدید برنامه های خود به دنبال درآمد پایدار و درآمد غیر شهریه ای است.

دبیر هفدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد درباره تحقق شعار سال گفت: رشد 473 نفری در حوزه دانش و اقتصاد را پیش بینی کردیم و امسال 2 پیش بینی خواهیم داشت. میلیاردها تومان از درآمد حاصل شده و در هرمزگان برای پروژه فولاد هرمزگان به ارزش 450 میلیون تومان قرارداد منعقد کردیم.

دهگانی اشکذری ادامه داد: پیش بینی 90 میلیارد تومانی برای فروش زمین داریم و در حوزه مصارف نیز 45 درصد رشد هزینه و 381 میلیارد تومان، 173 میلیارد تومان حقوق و دستمزد، 85 میلیارد تومان خواهیم داشت. حقوق کارمندان 87 میلیارد تومان حقوق معلمان و مابقی مربوط به شهریه و پایان نامه خواهد بود. وی افزود: 30 هکتار را در تفت آزاد می کنیم و طرح تغییر کاربری را در اداره مسکن و شهرسازی با موضوع ساخت مسکن کارکنان اجرا می کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از توجه ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به تامین مسکن کارکنان دانشگاه بر اساس طرح مسکن ملی خبر داد و خواستار همکاری مسئولان استانی در این زمینه شد.

دهقانی اشکذری از راه اندازی شرکت کیشت و صنعت در یزد با هدف پروژه های آبی و گلخانه ای خبر داد و افزود: پروژه گلخانه ای در بافاق، ابرکوه و اشکذر در زمینه پرورش ماهی و همچنین در یزد، خاتم و ابرکوه احداث خواهیم کرد. ، و در خاتم با همکاری تعاونی روستا پروژه گلخانه ای را آغاز کرده است.

وی از راه اندازی طرح های اقتصادی دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد استان شامل چهار طرح آبزی پروری، چهار طرح جدید گلخانه ای و یک نیروگاه تولید همزمان خبر داد.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید